Μετάβαση στο περιεχόμενο

Υψηλή αποχή στις εκλογές ΤΕΕ 2010


TheoTDM900

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 43
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Όντως Theo.....***** στα μούτρα μας...κι εγώ περίμενα οτι λόγω χαλεπών καιρών θα υπάρξει ενδιαφέρον για τα κοινά,αρχής γενομένης απο τις εκλογές......

Link to comment
Share on other sites

ΓΙΑΝΝΗ

 

Επόμενο είναι πως με τέτοια αντιλαϊκά μέτρα και "πάτημα" προς τα κάτω που τρώει η μεσαία τάξη......θα υπήρχε τόνωση των συνδικάτων και συντεχνιών, όχι όμως με τη μορφή που πήραν στη δεκαετία του 80.

 

Αλλά όπως πάντα η ζωή εκπλήσσει.

 

Συμμετοχή μηδενική αλλά στη μίρλα και τη μιζέρια πρώτοι.

 

Ναι μακρυά το ΣΕΦ-εξοχικό.

 

Ναι άσχημη μέρα για οικογενειάρχες.

 

Ναι είχε το κέντρο κλειστο

 

Ναι δεν είχε συνέχεια ΜΜΜ

 

Ναι ήταν πηγμένος ο Κηφισός.

 

Αλλά ΟΧΙ δεν αποτελούν δικαιολογίες για αυτόν που ΟΦΕΙΛΕΙ να συμμετάσχει.

 

Καθήστε καναπέ και κοιτάτε εξελίξεις τώρα.

Link to comment
Share on other sites

..

 

Καθήστε καναπέ και κοιτάτε εξελίξεις τώρα.

 

Φιλε Theo

Ενω αν συμμετειχαν περισσοτεροι τι θα αλλαζε δηλαδη? Αφου πλεον εχουμε ανισχυρη κυβερνηση, που απλα θα επικυρωνει τις εντολες - υποδειξεις του ΔΝΤ.

 

Το ΤΕΕ εχει απο καιρο απαξιωθει και ως τεχνικος συμβουλος της χωρας (μιας και η πολιτεια δεν λαμβανει ποτε υποψη τις εισηγησεις του) αλλα και ως συνδικαλιστικος / συντεχνιακος φορεας (μιας και εχει υποστηριξει παρανομες πρακτικες σε σχεση με τα Ε.Δ, δεν εχει εξασφαλισει Ε.Δ σε πολλες κατηγοριες μελων του κλπ.)

 

Προφανως και θα κατσω στον καναπε μου, να χαρω την Κυριακη μου και να μην συμμετεχω σε φαρσες. Διοτι περι φαρσας προκειται. Οποιος διαβαζει τις τελευταιες σελιδες του Ενημερωτικου Δελτιου θα εχει καταλαβει για ποιο επιπεδο εκπροσωπησης μιλαμε...

Link to comment
Share on other sites

Ενω αν συμμετειχαν περισσοτεροι τι θα αλλαζε δηλαδη? Αφου πλεον εχουμε ανισχυρη κυβερνηση, που απλα θα επικυρωνει τις εντολες - υποδειξεις του ΔΝΤ.

 

Ε όχι.....Ξεκινάς λάθος το σκεπτικό σου.Μην αφήνεις τους άλλους ν αποφασίζουν για σενα και μετά διαμαρτύρεσαι.Έχουμε καταντήσει γραφικοί πια.

 

Το ΤΕΕ εχει απο καιρο απαξιωθει και ως τεχνικος συμβουλος της χωρας (μιας και η πολιτεια δεν λαμβανει ποτε υποψη τις εισηγησεις του) αλλα και ως συνδικαλιστικος / συντεχνιακος φορεας (μιας και εχει υποστηριξει παρανομες πρακτικες σε σχεση με τα Ε.Δ, δεν εχει εξασφαλισει Ε.Δ σε πολλες κατηγοριες μελων του κλπ.)

 

Αυτό καλείσαι ν αλλάξεις λοιπόν.Με το να είμαστε καναπεδάτοι,συντηρούμε την ίδια κατάσταση....

 

Προφανως και θα κατσω στον καναπε μου, να χαρω την Κυριακη μου και να μην συμμετεχω σε φαρσες. Διοτι περι φαρσας προκειται. Οποιος διαβαζει τις τελευταιες σελιδες του Ενημερωτικου Δελτιου θα εχει καταλαβει για ποιο επιπεδο εκπροσωπησης μιλαμε...

 

Λυπάμαι που η απογοήτευσή σου για όσα γίνονται,αντί να σε οδηγήσει στη συμμετοχή-αντίδραση, σε κάνει να παρακολουθείς τις εξελίξεις απο μακρυά...

Link to comment
Share on other sites

Η επιλογή του ΣΕΦ για της εκλογές στην Αθήνα ήταν εξαιρετικά ατυχής:

 

-Το ΣΕΦ δεν είναι το κέντρο της Αθήνας. Χωρίς αυτοκίνητο είναι οδύσσεια για πολλούς να φτάσουν εκεί, ενώ το ΕΜΠ στην Πατησίων εξυπηρετείται από παντού.

 

 

Καλά μην υπερβάλουμε κιόλας. Αφού υπάρχει πρόσβαση από τον ηλεκτρικό.

Link to comment
Share on other sites

Η τρίτη παράγραφος, του ΓΙΑΝΝΗΣ Γ, είναι ο σκοπός των διαχρονικά διαπλεκόμενων καρεκλοκένταυρων.

Να απογοητεύονται οι υγιείς συμπολίτες μας και να απέχουν, δίνοντάς τους έτσι την δυνατότητα για περισσότερη μακροημέρευση στις καρέκλες....

Link to comment
Share on other sites

Η μη συμμετοχή δεν είναι λύση, αλλά αφήνει να διαιωνίζονται καταστάσεις, να εξυπηρετούνται συμφέροντα, προσωπικές φιλοδοξίες και να επιπλέουν οι φελλοί. Η αποχή δεν είναι θέση κατά την γνώμη μου. Σε τελική ανάλυση όποιος δικαιούται να κάνει κριτική, πιστεύω ότι πρέπει να συμμετέχει.

Link to comment
Share on other sites

THEO

να σου πω εγω γιατι δεν πηγα.

με ειχαν παρει τηλεφωνο να τους ψηφισω ενα σωρο.

στην συνεχεια θυμαμαι απο την τελευταια φορα που πηγα ,ολοι οι υποψηφιοι στο διαδρομο ,αλλοι να κοιτουν εξονυχιστικα να διαπιστωσουν αν θα τους ψηφισω,αλλοι

να με παροτρυνουν με μισολογα,κλπ κλπ

αισθανεσαι σαν βλακας που πρεπει να ψηφισεις αυτους τους εξυπνους να σε αντιπροσωπευουν...

να πανε να ...

μηπως λογω μεγεθους στο ΤΕΕ αλλα και τεχνολογιας να αντικαταταστησουμε την ψηφοθηρικη Δημοκρατια με Αμεση Δημοκρατια?

στο κατω κατω κανεις δεν μπορει να με υποκαταστηση για ενα μακρο διαστημα.

ΥΓ και αλλος ΑΤΜ ,φιλος,που τον πηρα τηλ ,δεν πηγε.και ξερεις τι μου ειπε?να γινει το ΤΕΕ ,απο ΤΕΕ(πολ.μηχ) ΤΕΕ(ολων των μηχ) και τοτε το ξανασυζηταμε.

και εχει δικο .

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.