Μετάβαση στο περιεχόμενο

Βιβλιογραφία για φωτοβολταϊκά συστήματα


Recommended Posts

Επειδη είμαι καινούργιος όσον αφορά εγκαταστάσεις φ/β θα ήθελα να μάθω αν υπάρχουν βιβλία όσον αφορά φ/β σταθμούς σε μέση τάση. Δηλαδή όλα τα τεχνικά χαρακτηριστικά που πρέπει να τηρούνται σε μια εγκατάσταση μεγάλης κλίμακας.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

καλημέρα, χρησιμοποιώ το βιβλίο φωτοβολταϊκές εγκαταστάσεις του Πέρδιου Σταμάτη και θα ήθελα

να ξέρω αν αυτά που λέει για την νομοθεσία είναι σε ισχύ , ή έχουν βγει καινούργιες νομοθεσίες. Επιπλέον θα ήθελα να μου δώσετε πηγές ενημέρωσης για το πως θα ενημερώνομαι κάθε φορά για την τρέχουσα νομοθεσία και πως θα μαθαίνω τις εξελίξεις.

 

Οι περισσότεροι ενδιαφερόμενοι ρωτούν τι νομοθεσία ισχύει για να τοποθετήσουν φωτοβολταϊκά στο χωράφι τους ή στη στέγη τους, πόσο πρέπει να πληρώνουν, πόσο θα πληρωθούν, τι ισχύ να εγκαταστήσουν κλπ. Αυτές τις νομοθεσίες πως μπορώ να τις έχω πάντοτε και να ενημερώνομαι για όλες τις αλλαγές που συμβαίνουν σε πραγματικό χρόνο; ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

ΧΑΙΡΕΤΑΙ.ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟΣ ΕΔΩ.ΑΠΟΦΟΙΤΟΣ ΤΕΙ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΙΑΣ.ΨΑΧΝΟΜΑΙ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΠΟΛΛΟΙ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΣΤΟΝ ΤΟΜΕΑ ΤΩΝ ΦΩΤΟΒΟΛΤΑΙΚΩΝ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΤΩΝ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΩΝ.ΤΟ ΚΑΚΟ ΜΕ ΤΗΝ ΕΤΑΙΡΕΙΑ MASTER-D ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΔΙΔΑΚΤΡΑ.ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΑΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΒΙΒΛΙΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΑΓΟΡΑ ΠΟΥ ΑΦΟΡΟΥΝ ΜΕΛΕΤΗ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ Φ/Β ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ.ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΤΑ 3 ΣΕΜΙΝΑΡΙΑ ΤΗΣ SMA ΚΑΙ ΣΑΣ ΤΟ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΑ.ΕΜΑΘΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ.ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ.

 

Παρακαλώ, γράφετε τα μηνύματά σας με πεζά.

Δείτε τους κανόνες συμμετοχής.

Ευχαριστώ, miltos

Edited by miltos
Link to comment
Share on other sites

Αν ψαξεις λιγο εδω μεσα θα βρεις να εχουν συζητηθει αρκετες φορες αυτα που ρωτας και απο αλλους νεους συναδελφους.

Link to comment
Share on other sites

Απ'ότι βλέπω kusta 180 είσαι μηχ.μηχανικός στην Λάρισα.στην Λάρισα σπούδασα ηλεκτρολόγος στα ΤΕΙ.θα ήθελα πολύ να βρώ μια δουλειά στην Λάρισα.αν έχεις κάτι στα υπ'όψιν θα το εκτιμούσα δεόντως.ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημερα,ειμαι ηλεκτρολογος επι πτυχιω....τελος παντωνννννν...θα ηθελα βοηθεια σχετικα με θεματα φωτοβολταικων,οικομομοτεχνικεσ μελετες,περιββαλοντολογικα,αντικεραυνικη προστασια κτλ...οτι υπαρχει σχετικα με τα φωτοβολταικα δλδ...μπας και κανω επιτελους αυτη την πτυχιακηηηη! :smile:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλημερα,ειμαι ηλεκτρολογος επι πτυχιω....τελος παντωνννννν...θα ηθελα βοηθεια σχετικα με θεματα φωτοβολταικων,οικομομοτεχνικεσ μελετες,περιββαλοντολογικα,αντικεραυνικη προστασια κτλ...οτι υπαρχει σχετικα με τα φωτοβολταικα δλδ...μπας και κανω επιτελους αυτη την πτυχιακηηηη! :smile:

 

 

Μπορεία να μου στείλεις mail και να σε βοηθήσω σε κάποια θέματα της διπλωματικής σου.

 

G _ Kravvaritis at hotmail . com

 

Αποφύγετε να δημοσιεύετε αυτούσια τη διεύθυνση e-mail σας αυτούσια, καθώς μπορεί να γίνετε αποδέκτης ανεπιθύμητων μηνυμάτων (spam).

Πρόσθεσα κάποια κενά στην παραπάνω διεύθυνση και αντικατέστησα το "@" από τη λέξη "at".

miltos

Edited by miltos
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

εδω ειναι τα καινουρια links,ελπιζω να δουλευουν

 

http://rapidshare.co...IPLOMATIKES.rar

http://rapidshare.co...FORA_EGRAFA.rar

Αν θες ανανέωσε τα links στο rabitshare, διαφορετικά στείλε, τα αρχεία (συμπιεσμένα) στο [email protected]

Ευχαριστώ προκαταβολικά!!!!

Edited by Μαθητής
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.