Μετάβαση στο περιεχόμενο

Λογαριασμός στην Εθνική Τράπεζα για την κατάθεση των αμοιβών


Recommended Posts

Αυτές οι αλλαγές είναι σταγόνες στον ωκεανό..Επειδή όλα τα άλλα πάνε κατα διαόλου είπανε να μας εντυπωσιάσουν..Τελικά αξίζει το κόπο η διαπραγμάτευση, ή είναι ένας ακόμα λαϊκισμός από τα σχήματα της αντιπολίτευσης;Με συγχωρείτε για το οφ τόπικ, απλά είμαι λίγο φορτισμένος, από τις προσλαμβάνουσες των τελευταίων ημερών..

Link to comment
Share on other sites

δεν βρήκα κάποιο άλλο σχετικό ποστ αφού το θέμα δεν έχει έρθει ακόμα στην επιφάνεια μάλλον, όμως πριν από μερικές μέρες που βρέθηκα στην Εθνική για ανάληψη χρημάτων από τον λογαριασμό μου όψεως μηχανικού με "ενημέρωσε" ένας προϊστάμενος ότι σε λίγο καιρό ο λογαριασμός όψεώς μου θα έχει προμήθεια υπέρ ΕΤΕ! έμεινα λίγο κόκαλο, αλλά αμέσως αντέδρασα λέγοντάς του ότι δεν είμαστε συνεργάτες ούτε γίνονται οι δοσοληψίες με τη θέλησή μου μέσω τραπέζης και έμεινε εκεί το θέμα!

 

Γνωρίζετε εσείς κάτι; Θεωρώ τραγικό να πληρώνω έναν οργανισμό (μη κυβερνητικό) μέρος της αμοιβής μου, της δουλειάς μου και του ιδρώτα μου ακόμα και 1 λεπτό του ευρώ!

 

παρακαλώ αν είναι ασχετο το θέμα να το βάλετε σε άλλη θέση, δεν ε΄μαι πολύ εξοικιωμένος με τα φόρουμ

Link to comment
Share on other sites

όχι γιατί αυτό υπάρχει ήδη...

αυτός μου είπε να έχω υπόψη μου ότι σε λίγο καιρό θα υπάρχει προμήθεια για αυτούς!

για ρωτήστε και εσείς τι γίνεται!

 

εγώ πάντως έχω εξαγριωθεί. και δεν είναι το οικονομικό. είναι η κοροϊδία! πρώτα σε αναγκάζουνε να πληρώνεσαι μέσω τράπεζας για το δικό σου καλό και μετά να τις πληρώνεις λες και τους χρωστάς! αν και είμαι νέος μηχανικός και δεν σηκώνω άλλη κοροϊδία από το τραπεζικό σύστημα!

Link to comment
Share on other sites

Κατι παιζει γιατι και εμενα μου ειπανε οτι πρεπει να ενημερωθω.Ο λογαριασμος θα μετατραπει σε "εθνικος οψεως".Δεν ειχα χρονο να μου εξηγησουν αλλα απο το νετ βρηκα το παρακατω:

 

Δημοσιεύθηκε: 15:10 - 16/06/11

Η Εθνική Τράπεζα, έχοντας πάντα ως στόχο τη δημιουργία προϊόντων προσαρμοσμένων στις ανάγκες της σύγχρονης επιχειρηματικής πελατείας, δημιούργησε τη νέα πλατφόρμα συνολικής εξυπηρέτησης «Εθνικός Όψεως».

Ο «Εθνικός Όψεως» απευθύνεται στην σύγχρονη μικρή επιχείρηση και στον ελεύθερο επαγγελματία και σηματοδοτεί μια νέα προσέγγιση της Εθνικής Τράπεζας αναφορικά με την καθημερινή εξυπηρέτηση των ελεύθερων επαγγελματιών και των μικρομεσαίων επιχειρήσεων.

Δεν είναι απλά ένας καταθετικός λογαριασμός αλλά το ολοκληρωμένο «ταμείο» του επαγγελματία, μέσω του οποίου μπορεί να πραγματοποιεί τις τραπεζικές συναλλαγές του άνετα και οικονομικά, με σιγουριά, ταχύτητα και ευελιξία, παρέχοντάς του:

• Μηδενικές χρεώσεις για τη διενέργεια αναλήψεων και καταθέσεων

• Πρόσβαση στο λογαριασμό από όλα τα ηλεκτρονικά μέσα του i-bank

• Άμεση διαθεσιμότητα των χρημάτων

• Ταχεία και άμεση εξυπηρέτηση στις καθημερινές συναλλαγές

• Εύκολη παρακολούθηση της κίνησης των λογαριασμών

• Ικανοποίηση των απαιτήσεων του νέου θεσμικού πλαισίου για επαγγελματικούς λογαριασμούς και διενέργεια μισθοδοσίας

• Απλή και ευέλικτη τιμολογιακή πολιτική

 

Τα προνόμια του λογαριασμού περιλαμβάνουν δωρεάν συναλλαγές και ευνοϊκούς όρους. Ειδικότερα:

• επιτόκιο από το 1ο ευρώ που φτάνει ως και 1,50%

• μηνιαίο εκτοκισμό για ακόμα μεγαλύτερη απόδοση

• αυθημερόν valeur πίστωσης μετρητών και μεταφορών

• δωρεάν:

- απόκτηση της Εθνοcash debit για συναλλαγές σε ΑΤΜς και POS σε Ελλάδα και Εξωτερικό

- διενέργεια αναλήψεων και καταθέσεων καθώς και μεταφορών από και προς το λογαριασμό «Εθνικός Όψεως»

- διενέργεια πληρωμών Φ.Π.Α., Ι.Κ.Α., Ο.Α.Ε.Ε.

- διενέργεια μισθοδοσίας μέσω Internet Banking

- εξόφληση λογαριασμών Δ.Ε.Η., Ο.Τ.Ε., Ε.Υ.Δ.Α.Π., κινητής τηλεφωνίας και άλλων υποχρεώσεων μέσω παγίων εντολών ή / και εναλλακτικών δικτύων

- εμβάσματα εσωτερικού σε ευρώ

- χορήγηση μπλοκ επιταγών

 

http://www.euro2day.gr/news/market/123/articles/644754/Article.aspx

Link to comment
Share on other sites

Δεν λεει καπου για κρατησεις υπερ ΕΤΕ...

Σιγα μην κανουν και κρατησεις υπερ citibank, eurobank, pireaus, emporiki, millenium, HSBC και δεν μαζευεται....

Link to comment
Share on other sites

Μήπως αυτή η προμήθεια έχει να κάνει κ με την απευθείας αποδέσμευση χρημάτων (αντί του 15ημέρου που ίσχυε παλιά) που παρατηρήθηκε από ορισμένους συναδέλφους ; Δηλαδή, αρχίζουν σιγά σιγά να βάζουν καπέλα για μια σειρά από τέτοιες πιο "ευέλικτες" και "επιταχυνόμενες" διαδικασίες ;

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή, αρχίζουν σιγά σιγά να βάζουν καπέλα για μια σειρά από τέτοιες πιο "ευέλικτες" και "επιταχυνόμενες" διαδικασίες ;

 

Δε μπορεί να μπει "καπέλο" για κανένα λόγο. Αν και όταν αποκτήσουμε τη δυνατότητα να επιλέγουμε τράπεζα (όπως οι λοιποί επαγγελματίες με λογαριασμούς όψεως) ή να δουλεύουμε με μετρητά, το συζητάμε.

Link to comment
Share on other sites

Το ότι μπορεί (εντελώς καταχρηστικά), μπορεί, αυτό δεν το συζητάμε (γι' αυτό και είπα " ... πιο "ευέλικτες" και "επιταχυνόμενες" διαδικασίες..."). Δεν λέω για νόμιμη διαδικασία, μιλάμε για "λάου λάου" και σταδιακή αλλαγή κατάστασης.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.