Μετάβαση στο περιεχόμενο

Λογαριασμός στην Εθνική Τράπεζα για την κατάθεση των αμοιβών


Recommended Posts

  • 4 weeks later...

Δεν υπάρχει πρόβλημα. Απλά θα πρέπει σε κάθε εντολή πληρωμής να τον συμπληρώνεις με το χέρι. Γιατί να μην τον βάλεις όμως; Όποτε θες τον σβήνεις ή τον αλλάζεις...

Link to comment
Share on other sites

Α, οκ...

Γιατί προς στιγμήν ένιωσα λίγο ηλίθιος που δεν το έχω βάλει. Και οι περισσότεροι γνωστοί μου δηλαδή δεν το έχουν βάλει.

Παίρνω από την Εθνική κενά έντυπα και τα έχω στο γραφείο, τα συμπληρώνω στο χέρι. :D

Link to comment
Share on other sites

Όλοι αυτό κάνουμε με τα γραμμάτια είσπραξης αμοιβών της ΕΤΕ. Δεν έχει σχέση με την εντολή πληρωμής όμως αυτό. Αν βάλεις αριθμό λογαριασμού στο σύστημα αμοιβών, αυτός θα εκτυπώνεται στην εντολή πληρωμής, αντί να τον γράφεις κάθε φορά με το χέρι.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Να ρωτήσω συνάδελφοι επειδή εγώ αύριο θέλω να πάω να ανοίξω λογαριασμό μηχανικού στην ΕΤΕ (έχω ήδη ένα αλλά όχι μηχανικού) και επειδή με το σύστημα αμοιβών του ΤΕΕ δεν γνωρίζω πως έχουν τα πράγματα καθώς εργαζόμουν σε γραφείο οπότε δεν το χρειάστηκα ποτέ, τι ενέργειες πρέπει να κάνω μετά που θα αποκτήσω λογαριασμό δλδ σχετικά με το ένταλμα πληρωμής που εκδίδει το ΤΕΕ κτλ?

Link to comment
Share on other sites

Μετά πρέπει να γραφτείς στο σύστημα αμοιβών του ΤΕΕ και να πάρεις σχετικό κωδικό πρόσβασης.

 

Στην συνέχεια να μάθεις να υπολογίζεις είτε με το πρόγραμμα του ΤΕΕ είτε με άλλο την αμοιβή σου και να την υποβάλλεις ηλεκτρονικά στο ΤΕΕ , προκείμενου να πάρεις την εντολή πληρωμής.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.