Μετάβαση στο περιεχόμενο

Λογαριασμός στην Εθνική Τράπεζα για την κατάθεση των αμοιβών


Recommended Posts

ενταξει αυτο εννοω, θα τον παιρναν στο τμημα για μηνυσεις και αυτοφωρο. ολα αυτα επειδη ο αλλος ειχε παει ετοιμος για φασαρια και α λα μπρατσετα ο δικηγορος του...

 

κι εγω εχω φωναξει αστυνομια σε τραπεζα παντως (για αλλο λογο) και ηταν αψογοι και ετοιμοι να μαζεψουν τον διευθυντη :) δεν ξερω ισως ειναι χρεωμενοι ολοι οι αστυνομοι και εχουν κατανοηση ....

Link to comment
Share on other sites

:)

 

πάντως η τράπεζα μπορεί (καθαρά από φιλότιμο) να τηλεφωνήσει στον πελάτη

και καλά για επιβεβαίωση της επιταγής

Link to comment
Share on other sites

παντα παιρνουν οπως το λες - εδω τις περισσοτερες φορες πηγαινω να εισπραξω επιταγη και μου λενε "δεν εχει υπολοιπο αλλα αμα ερθετε γυρω στις 2 θα εχει σιγουρα" ..... και μετα παιρνουν τον πελατη - ο μακακας της υποθεσης αντιλαμβανεστε ολοι ποιος ειναι βεβαια....

Link to comment
Share on other sites

καλα και εμενα μουχει τυχει να καταθεσω τα λεφτα σε αλλη τραπεζα απο αυτην που επρεπε...πολλη αυπνια ειχε πεσει εκεινες τις μερες....και με τηλ απο τραπεζα και μου λενε δεν εχετε λεφτα....(δεν μουπαν απο ποια τραπεζα) ..και να επιμενω 5 λεπτα οτι ειχα καταθεσει απο την προηγουμενη....μετα ετρεχα και δεν εφτανα αχαχαχαχ

Link to comment
Share on other sites

Ε καλά αυτό είναι λάθος που συμβαίνει μια στις χίλιες. Μακάρι να ήταν τόσο "αθώα" τα πράγματα εν γένει στις περιπτώσεις που δεν υπάρχει υπόλοιπο και είναι ακάλυπτες οι επιταγές...

Link to comment
Share on other sites

για να ανοιξεις τον λογαριασμο του μηχανικου απαιτουνται

 

εναρξη επαγγελματος(για την επιβεβαιωση του ΑΦΜ)

 

βεβαιωση ΤΕΕ

 

φωτοτυπια της ταυτοτητας

 

σε καμια περιπτωση δεν απαιτουνται χρηματα,δεν πληρωνεις ουτε ενα ευρω

και πλεον οι μερες εγιναν 10 απο 15 απο την ημερομηνια καταθεσης της αμοιβης

 

αναφερει οτι εχει επιτοκιο 0.50 % ,που ειναι καλυτερο απο το 0,15% του Ταχυδρομικου η της Αγροτικης,οποτε λεω να τα αφηνω μεσα τα λεφτα

επισης νομιζω βολευει να εχεις καποια λεφτα μεσα ,σαν καταθετικο απλο,και οταν ειναι να πληρωσεις μια αμοιβη απλα κανεις μια εσωτερικη αναληψη απο τον ιδιο λογαριασμο

 

Παντως η εξυπηρετηση στην Εθνικη ειναι ακρως προβληματικη

 

─────────────────────────────────────────────────────

Συμπληρώστε την ειδικότητά σας, μέσω της επεξεργασίας προσωπικών στοιχείων (πίνακας ελέγχου).

Chilon

Link to comment
Share on other sites

@Moldovanis

 

Αυτό είναι κάποια (νέα) σχετική οδηγία στα καταστήματα της Εθνικής? Αν όχι καλύτερα πες μας σε ποιο κατάστημα συγκεκριμένα αναφέρεσαι γιατί σε δύο να πας είναι σαν να πρόκειται για άλλες τράπεζες! Διότι εγώ στη Καισαριανή (πριν κάποια χρόνια βέβαια) με απλή επίδειξη ταυτότητας και μόνο έκανα τη δουλειά μου ενώ σε άλλο (αρχή Κηφισίας) μου ζήταγαν τ' άντερά τους.

Link to comment
Share on other sites

σε καταστημα στο κεντρο της θεσσαλονικης

αλλα και φιλος που ανοιξε στην Αθηνα,μου ειπε μονο με ταυτοτητα,βεβαιωση Τεε και αποδεικτικο ΑΦΜ ανοιξε λογαριασμο

Link to comment
Share on other sites

Έχει προσεκτική διατύπωση. Τα αναφέρει ως "βασικά δικαιολογητικά". Που σημαίνει ότι αφήνει ανοικτό περιθώριο να ζητάει ο καθένας ό,τι γουστάρει. Εμένα στο τηλέφωνο μου είχαν πει μέχρι και μια περιοδική ΦΠΑ να τους πάω (την οποία φυσικά δεν πήγα και αρκέστηκαν σε φωτοτυπία του τμήματος του εκκαθαριστικού που γράφει το ΑΦΜ). Η μόνη ενδεδειγμένη λύση είναι να γίνουν συμβάσεις και με άλλες τράπεζες ώστε να υπάρξει ανταγωνισμός. Τέλος. Δεν υπάρχει πλέον δικαιολογία για το μονοπώλειο της ΕΤΕ, δεδομένου μάλιστα ότι έπαψε προ πολλού να είναι καν δημόσια τράπεζα (μόνο 5% έχει το δημόσιο πια αν θυμάμαι καλά).

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.