Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εγκύκλιος 20874/6/10 (Έλεγχος εκδοθεισών οικοδομικών αδειών)


ilias

Recommended Posts

Ρε παιδιά πού λέει οτι ο έλεγχος θα γίνει για αυτές που λήγουν σε 5?

 

Παρατήρηση: Συμπληρώστε την ειδικότητά σας στο προφίλ σας.

Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής!

Ευχαριστώ, ilias

Link to comment
Share on other sites

συναδελφε ηλια

 

αυτο λεω οτι αν πας σε μια οικοδομη και ξερεις τους ορους δομησης της περιοχης φαινεται ποια οικοδομη εχει υπερβαση....

 

επισης τους κοψανε υπερωριες - επιδοματα ευκαιρια θα βρουνε να τα παρουν απο αλλου και να πληρωνονται και οδοιπορικα !!

 

 

παλι καλα που δεν ειχα καμια το 09 γιατι παντα ζηταω ληγοντα 5 η 0 !!

 

Υπερωριες;; Οδοιπορικα;; Που ειναι ολα αυτα βρε συναδελφοι να παρω μια μεταθεση;;

Επιδοματα; Ναι αλλα μονο για τους πρωην υπαλληλους του Υπεχωδε.Ολοι οι αλλοι που προσληφθηκαν απο τις Νομαρχιες και τους δημους παιρνουν ενα ..........

Λιγο τακτ και κυριως ακριβεια στα λογια μας δεν κανουν κακο.

Την ξερεις την τριαδα;

Ρωτα -μαθε-πες.

Link to comment
Share on other sites

συναδελφε KF

δεν ξερω σε ποια υπηρεσια εισαι αλλα κακοπεσες !!

 

οταν δεν σου παρεχει υπηρεσιακο αυτοκινητο η υπηρεσια εχεισς οδοιπορικα...

υπερωριες.....δικαιουσαι βαση νομου να κανεις τοσες οσες περιπου ειναι 1/4 του μισθου στο 3μηνο....γιαυτο πολλοι περνανε 16 μισθους.....αλλα πεσανε στο 70% οι υπερωριες και επειδη το ελλειμα ειναι ακομα ψηλα μπορει να κοπουνε για φετος....

επιδοματα......υπαρχουνε αρκετα....2% επι εργου κτλ...

 

 

τωρα τι να πω?

αν εισαι 1 απο τους 1000 η 2000 Δ.Υ στο συνολο τους 1 μυριου που δεν εχει αυτα τα τυχερα...

ΖΗΤΩ ΣΥΓΓΝΩΜΗ προς εσενα και οποιον αλλον αδικησα.....

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι, με ξενάτε όμως ότι πλέον των ελέγχων του 10 %, έχουμε κι έλεγχο 2% συν 2%, απο το Σώμα Ελεγκτών Επιθεωρητών Δημόσιας Διοίκησης !!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω άδειες, αλλά δεν θα ανυσηχούσα.

 

Το θεωρώ απίθανο να αρχίσουν πραγματικοί έλεχγοι.

 

Εστειλε μια εγκύκλιο η Υπουργός για να έχει να λέει στα κανάλια ότι παράγει έργο και "όριστε εγώ τους έστειλα και έγκυκλιο αλλά οι τεμπέλεδης οι Δ.Υ. δεν τιν εφαρμόζουν κύριε Εισαγγελάτο μου", οι πολεοδομίες θα απαντήσουν εγγράφως ότι δεν μπορούν να το κάνουν δίοτι δεν έχουν τα μέσα (αυτοκίνητα - οδοιπορικά - υπερωρίες - προσωπικό, τα έκοψε όλα τώρα ο Γιωργάκης) και όταν ερωτηθούν αυτό θα απαντήσουν για το "άχρηστο υπουργείο" που δεν τους παρέχει τα μέσα να κάνουν σωστά την δουλεία τους , οι ιδιώτες ευχαριστημένοι που δεν θα τους ελέχξει κάνεις και θα βρίζουν το "κράτος μπου....." που δεν ελέχγει τον διπλανό τους που είναι "τίγκα" (sic) στις παρανομίες ενώ αυτοί μόνο ένα υπογειακί και μία στέγουλα έχουν για να εξασφαλίσουν το δύο ετών παιδί τους, και όλοι θα έιναι ευχαριστημένοι.

 

Και ζήσαμε εμείς χειρότερα και αυτοί καλύτερα 8-)

Link to comment
Share on other sites

συναδελφε KF

δεν ξερω σε ποια υπηρεσια εισαι αλλα κακοπεσες !!

 

οταν δεν σου παρεχει υπηρεσιακο αυτοκινητο η υπηρεσια εχεισς οδοιπορικα...

υπερωριες.....δικαιουσαι βαση νομου να κανεις τοσες οσες περιπου ειναι 1/4 του μισθου στο 3μηνο....γιαυτο πολλοι περνανε 16 μισθους.....αλλα πεσανε στο 70% οι υπερωριες και επειδη το ελλειμα ειναι ακομα ψηλα μπορει να κοπουνε για φετος....

επιδοματα......υπαρχουνε αρκετα....2% επι εργου κτλ...

 

 

τωρα τι να πω?

αν εισαι 1 απο τους 1000 η 2000 Δ.Υ στο συνολο τους 1 μυριου που δεν εχει αυτα τα τυχερα...

ΖΗΤΩ ΣΥΓΓΝΩΜΗ προς εσενα και οποιον αλλον αδικησα.....

 

Καλα κρασα .Μαλλον εισαι απο αλλο πλανητη.Οι υπερωριες τερμα.Τα οδοιπορικα οταν κανεις πανω απο 60 χιλ (πες μου 1 πολεοδομια με ακτινα πανω απο 60 χιλ.)Αν χρησιμοποιεις το αυτοκινητο σου παιρνεις αποζημιωση (αν την παρεις και αυτη γιατι συνηθως "δεν υπαρχει πιστωση αλλα εσυ εισαι υποχρεωμενος να πας απο τον υπαλληλικο κωδικα αλλιως διαπρατεις πειθαρχικο αδικημα" ταδε εφη επιτροπος του ελεγκτικου συνεδριου) 0,15ευρω ανα χιλ.!!!. Αν εχεις προσληφθει απο δημο ή νομαρχια δεν εχει ουτε τα επιδοματα των μηχανικων (και εννοω ασφαλως για οσους γνωριζουν το περιφημο 2% που ειναι το κυριο επιδομα των του Υπεχωδε νυν και πρωην).Εκτος αν εχεις υποψη σου καμμια σπανια εξαιρεση.Τωρα οσο αφορα τα "κλεφτα" αυτα ειναι θεμα συνειδησης και σε πληροφορω (δεν ξερω ποσα χρονια εχεις στο επαγγελμα αλλα εγω εχω 29) οτι συμβαινει και στις καλυτερες των οικογενειων (βλ.ιδιωτες).Παραδειγματα παρα παρα πολλα. Απο εκει και περα κουβεντα να γινεται.Τα εχουμε πει δεκαδες φορες εδω μεσα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.