Μετάβαση στο περιεχόμενο

Απαιτούμενα σχέδια και έγγραφα για ΕΠΑΕ


Recommended Posts

1 σειρά αρχιτεκτονικά, φωτογραφίες οικοπέδου, τεχνική-αιτιολογική έκθεση και παθητική πυροπροστασία.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Μία . Δηλαδή κάνεις τις διορθώσεις σε 2 άλλες νέες σειρές σχεδίων για την άδεια, οι οποίες και σφραγίζονται απο την ΕΠΑΕ μετά απο έλεγχο, ενώ η σειρά με τις διορθώσεις της ΕΠΑΕ μένει στο αρχείο της.

 

Πρός Spiderman, αλήθεια σας ζητάνε και παθ. πυροπροστασία?? Δεν το έχω ξανακούσει. Σε εμάς ζητάνε όλα τα παράπάνω εκτός απο παθ. πυροπροστασία.

Link to comment
Share on other sites

Εδω δεν ισχυουν αυτα παντος...

 

Την παθητικη τι να τη κανει η ΕΠΑΕ???

 

Για Χανια (τουλαχιστον)

 

1. Τεχνικη Εκθεση *2

2. Τοπογραφικο*1

3. Αρχιτεκτονικα *1

(4. Φωτογραφιες μονο για κατεδαφιση, προσθηκη, ειδικες περιπτωσεις κτλ)

 

 

Το μονο που κραταει η ΕΠΑΕ ειναι το ενα αντιγραφο της Τεχνικης Εκθεσης.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Εϊμαι μέλος στην ΕΠΑΕ,

 

εδώ ζητάμε 3 σειρές σχεδίων ( ΟΨΕΙΣ ) και άν πρόκειτε για διάσπαση όγκου εκτός σχεδίου και το διάγραμμα κάλυψης, ( 1 για τον ιδιοκτήτη, 1 για την πολεοδομία κ 1 για το αρχείο της ΕΠΑΕ ),

 

Ο ενδιαφερόμενος καταθέτει πλήρης σειρές ( φωτογραφίες, τεχνική έκθεση, κατόψεις, όψεις τομές κτλ ) απο τα οποία σφραγίζονται αυτά που ανέφερα πάνω

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

εδώ ζητάμε 3 σειρές σχεδίων ( ΟΨΕΙΣ ).....( 1 για τον ιδιοκτήτη, 1 για την πολεοδομία κ 1 για το αρχείο της ΕΠΑΕ ),

 

και εγώ αυτό ξέρω 3 σειρές όψεων + τεχνική έκθεση για το αρχείο ΕΠΑΕ

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Για την έγκριση εργασιών μικρής κλίμακας απο την πολεοδομία πέραν των υπολοίπων δικαιολογητικών μου ζητείται και έγκριση απο αρχιτεκτονική επιτροπή και συγκεκριμένα ΕΠΑΕ.Ξέρει κανείς τι χαρτιά και μελέτες πρέπει να καταθέσω προκειμένου να πάρω την έγκριση αυτή?Αρκεί τοπογραφικό με τεχνική περιγραφή του έργου φωτογραφίες και διάγραμμα κάλυψης ή χρειάζομαι και κάτι επιπλέον?Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.