Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εγκατάσταση φωτοβολταϊκών συστημάτων για αγρότες


Dimi12

Recommended Posts

ποιό ΦΕΚ?

Υπάρχει περίπτωση να παίλεις για Αγρ. Αποθήκη.

Νομίζω περιμένουμε 2 ΦΕΚ το ένα για εντός εκτός Σχεδίου και το άλλο το συμπληρωματικό της ΚΥΑ για τα PV Roofs.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συνάδελφοι, τα φώτα σας θα ήθελα.. Δέχονται στην εκάστοτε ΔΕΗ τοπ/κά υπογεγραμμένα από Μηχανικούς Δομικών Έργων; Ένας πελάτης μου ανέθεσε να του κάνω τοπ/κό για φωτ/κά και είναι να το καταθέσει στην ΔΕΗ Πάτρας, θα αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Σταύρο υπάρχει πιστεύεις πιθανότητα να "κοπεί" αίτηση εκ των υστέρων γι' αυτόν το λόγο, και κάτι ακόμα, τα τοπ/κά που κατέθεσες από τί μηχανικό ήταν υπογεγραμμένα ΤΕ ή ΠΕ;

Link to comment
Share on other sites

Αφού μιλάμε για ΤΕ. Τώρα αν ήταν Δομικών ή Υποδομής δε θυμάμαι, θα σε γελάσω. Η Πολεοδομία από την άλλη στην άδεια μικρής κλίμακας μπορεί να σου κάνει νερά. Μέχρι σήμερα όμως δεν έχω συναντήσει πρόβλημα σε τοπογραφικά από ΤΕ πουθενά.

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ πολύ με καθησύχασες, φοβόμουν μην πάει άδικα ο άνθρωπος και τον γυρίσουν πίσω.

Link to comment
Share on other sites

Προσοχή στα τοπογραφικά που πάνε Τοπογραφικές υπηρεσίες και Δασαρχεία, στη ΔΕΗ δεν τους νοιάζει αλλά στις άλλες υπηρεσίες έχουν πάρει (ως τοπογράφοι οι πιο πολλοί υπάλληλοι) αποφάσεις να μην δέχονται τοπογραφικά από π.χ. Δασολόγους και άλλες ειδικότητες ΤΕ ώστε να εξασφαλίσουν το επάγγελμά τους. Κάτι που οι υπόλοιποι μηχανικοί δεν κάνουμε και απλά ξεκατινιάζουμε ο ένας τον άλλον για τα δικαιώματά μας. :P

 

Μόλις βρω το χαρτί που μου έδωσε μια υπάλληλος για το ποιοι υπογράφουν θα σας γράψω τις 3 ειδικότητες δεν τα θυμάμαι τώρα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ερώτηση αν κάποιος γνωρίζει,

στις ΝΕΧΩΠ με την αίτηση 2 τοπογραφικά σου δίνουν την αρχική βεβαίωση ότι είνια η δεν είνια Γη υψηλής παραγωγικότητας.

σε όποια ΝΕΧΩΠ έχω παει έτσι έχει γίνιε εκτός απο μια που θέλει χαρτία απο δασαρχείο και πράξη χαρακτηρισμού απο Πολεοδομία, γνωρίζει κάποιος κάτι?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.