Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εγκατάσταση φωτοβολταϊκών συστημάτων για αγρότες


Dimi12

Recommended Posts

Συνάδελφοι έχω μια απορία. Η ΔΕΗ από ότι ξέρω υπογράφει συμβόλαια 10 - ετίας. Τα αναμενόμενα κέρδη μιας μέσης επένδυσης φωτοβολταϊκών που γίνεται καθημερινά είναι πριν την δεκαετία ή μετά; Η λογική λέει πριν (οπότε και κάνουν τις επενδύσεις κάποιοι), αλλά έχω κάποιες αμφιβολίες.

Link to comment
Share on other sites

Καλά κάνουν. Και εγώ άμα νόμιζα ότι σε ορίζοντα 25ετίας τουρισμός - έξοδα>0 για την Ελλάδα, θα έκανα. Αλλά δεν έχω ψευδαισθήσεις.

 

edit: Συγνώμη ξέχασα. (τουρισμός+πορτοκάλια)-έξοδα>0

Link to comment
Share on other sites

Κύριε hmmypm τι χρονικό ορίζοντα θα θέλατε για να κάνετε μια επένδυση στην Ελλάδα?Stayros 3x lol..αλλά ξεφεύγουμε απο το θέμα μας νομίζω!

Link to comment
Share on other sites

Κύριε Icecut. Τις προάλλες μίλησα με έναν παππού ετών 102... Αυτός γεννήθηκε το 1908 και μου έλεγε τις ιστορίες με τους δικούς του την εποχή που ήταν παιδάκι. Μου έλεγε για το οικονομικό πρόβλημα που είχε η Ελλάδα και προσπαθούσε να ξεπεράσει από το 1897. Μου έλεγε για τα κύματα ξενιτιάς που προέκυπταν και σε κάποια από τα οποία συμμετείχε και αυτός. Και πίστεψέ με μου εξήγησε με πολύ σοβαρά επιχειρήματα ότι το οικονομικό πρόβλημα που έχει η Ελλάδα αυτή την στιγμή δεν υπάρχει περίπτωση να λυθεί ούτε σε 200 χρόνια.

Μακάρι να πέσει έξω και να πάμε καλά εμείς οι ΗΜΜΥ και ΜΜ στα θέματα των ΑΠΕ...

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον είσαι πολύ γλυκος και ρομαντικός άνθρωπος!δε ξέρω πόσο χρονών είσαι εσύ πάντως αν θές να επιβιώσεις τουλάχιστον στον ελλαδικό χώρο κοίτα να το προσέξεις!είναι μεγάλο μειονέκτημα στις μέρες μας!

Link to comment
Share on other sites

1) Ο Ελλαδικός χώρος έχει μετονομαστεί πλέον σε Ελλαδιστάν.

2) Μήπως θες να πεις ότι είμαι ρεαλιστής; Ναι είμαι και δεν πρόκειται να αλλάξω.

Πάντως η ιστορία με τον Παππού δεν είναι μύθος. Εχτές μιλάγαμε σε έναν γάμο.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.