Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΕΣΠΑ: Δικαιολογητικά - έλεγχος υλοποίησης επένδυσης


Recommended Posts

Μπορεί κάποιος συνάδελφος που πήρε τα χρήματα να πει τι ακριβώς έγραψε στο τιμολόγιο;

 

(το χρειάζομαι γιατί δεν μπορώ να περάσω από την τράπεζα μου και θα πρέπει να στείλω το τιμολόγιο με courier)

 

ευχαριστώ

 

 

Εγώ έγραψα (όπως μου ζητήσαν) τα εξής και με πληρώσαν!!!

 

"Προς Υπουργείο Οικονομίας Ανταγωνιστικότητας και Ναυτιλίας. Νίκης 5-7, ΤΚ 10180, Δ' ΔΟΥ ΑΘΗΝΩΝ. ΑΦΜ 090166291.

 

Για την είσπραξη της Δημόσιας Επιχορήγησης ποσού ---- στο πλαίσιο του προγράμματος "Ενίσχυση Ελευθ. Επαγγελματιών Επιστημόνων" του ΕΣΠΑ 2007-2013.

 

 

Ελπίζω να βοήθησα!!

Και πάλι ένα ευχαριστώ στους συναδέλφους που μέσα απο αυτό το forum με βοήθησαν ώστε να έιναι επιτυχές το όλο εγχείρημα.

 

Καλές γιορτές με υγεία!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 828
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Νομίζω πως χωρίς αυτο το forum, οι μισοί θα είχαμε κάνει λάθη που θα οδηγούσαν μέχρι και σε απένταξη. Τις θερμές ευχαριστίες μου και απο εμενα!

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι!!!

 

Τα μπικικίνια

Τα μπερντέ

Το μαρούλι

Τα φράγκα

Το παραδάκι

Η κονόμα

...

 

Τέλος πάντων ΤΑ ΛΕΦΤΑ μπήκαν σήμερα στο λογαριασμό μου ! :grin:

 

Χαμός !! Απίστευτο !!

 

Πάντως ήδη άρχισα να σηκώνω χρήμα για τακτοποίηση εκκρεμοτήτων, αλλά τι να κάνουμε...

 

Να είστε όλοι καλά, το forum βοήθησε απίστευτα.

 

Καλές γιορτές, είμαστε και επίσημα επιδοτημένοι!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έγραψα (όπως μου ζητήσαν) τα εξής και με πληρώσαν!!!

 

"Προς Υπουργείο Οικονομίας Ανταγωνιστικότητας και Ναυτιλίας. Νίκης 5-7, ΤΚ 10180, Δ' ΔΟΥ ΑΘΗΝΩΝ. ΑΦΜ 090166291.

 

Για την είσπραξη της Δημόσιας Επιχορήγησης ποσού ---- στο πλαίσιο του προγράμματος "Ενίσχυση Ελευθ. Επαγγελματιών Επιστημόνων" του ΕΣΠΑ 2007-2013

 

 

εκτός από τα παραπάνω μου ζήτησαν από την τράπεζα να αναφέρεται η επωνυμία της επιχείρησης και ο κωδικός έργου. (δεν το έχω στείλει ακόμα οπότε δεν εκφέρω άποψη πέρι αποπληρωμής :smile: )

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έγραψα (όπως μου ζητήσαν) τα εξής και με πληρώσαν!!!

 

"Προς Υπουργείο Οικονομίας Ανταγωνιστικότητας και Ναυτιλίας. Νίκης 5-7, ΤΚ 10180, Δ' ΔΟΥ ΑΘΗΝΩΝ. ΑΦΜ 090166291.

 

Για την είσπραξη της Δημόσιας Επιχορήγησης ποσού ---- στο πλαίσιο του προγράμματος "Ενίσχυση Ελευθ. Επαγγελματιών Επιστημόνων" του ΕΣΠΑ 2007-2013.

 

 

Ελπίζω να βοήθησα!!

Και πάλι ένα ευχαριστώ στους συναδέλφους που μέσα απο αυτό το forum με βοήθησαν ώστε να έιναι επιτυχές το όλο εγχείρημα.

 

Καλές γιορτές με υγεία!

 

Ευχαριστώ πολύ,

 

το τιμολόγιό μου έχει στήλες, ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ, ΜΜ, ΠΟΣΟΤΗΤΑ, ΤΙΜΗ ΜΟΝΑΔΑΣ, ΑΞΙΑ, ΦΠΑ

 

άρα συμπληρώνω την ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ με αυτά που έγραψες, ΜΜ, ΤΙΜΗ ΜΟΝΑΔΑΣ, ΠΟΣΟΤΗΤΑ κενά, στην ΑΞΙΑ το ποσό επιχορήγησης και ΦΠΑ κενό.

 

Σωστά;

 

Βάζω κάπου υπογραφή; ή αρκεί μόνο η σφραγίδα;

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και υπογραφή.

 

Μπορείς να μου πεις σε πιο πεδίο του απλού τιμολογίου μπαίνει η υπογραφή; (γιατί δεν βλέπω το δικό μου τιμολόγιο να έχει τέτοιο πεδίο)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η φορολογική ενημερότητα απο taxisnet περνάει κανονικά;

 

NAI.

 

Είναι επίσημο έγγραφο με αρ. πρωτ.

 

Αν σου πουν οτιδήποτε, διαολόστειλε τους! :smile:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.