Μετάβαση στο περιεχόμενο

Περιπτώσεις χώρων προς τακτοποίηση


eirini_hmmy

Recommended Posts

ευχαριστώ για την άμεση απάντηση, κι εγω αυτό πιστεύω. εφόσον η αποθήκη του υπογείου είναι παρακολουθημα του διαμερίσματος (α κατοικία) και οντως έτσι είναι (θελω να παω οτι δε νοικιάζεται ουτε χρησιμοποιείται από τρίτο) θα μπορούσα ίσως να το δηλώσω ως πρώτη κατοικία;

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς, αν το κενό που άφηνε το πατάρι, σε ψηλοτάβανη αίθουσα, τακτοποιείται με τον 3843/2010? (δηλαδή η προέκταση του παταριού στον κενό χώρο)

α.π.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα.θα ηθελα να κανω μια ερώτηση σχετικα με τις υπευθυνες δηλώσεις και τους ιδιοκτήτες ακινήτων του νόμου 3843/10. αν καποιος έχει την επικαρπία σε ένα διαμέρισμα και ψιλή κυριότητα ο γιος της ο οποίος ειναι ανήλικος σε λίγες μέρες ενηλικιώνεται, τι κανω σε αυτή την περίπτωση ποιανού στοιχεία συμπληρώνω στην αίτηση??ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

........ η προέκταση του παταριού στον κενό χώρο

 

Ρυθμίζεται 100% αρκεί να το δείξεις κύριο χώρο (π.χ. εμπορικό κατάστημα) και όχι βοηθητικό (αποθήκη).

Link to comment
Share on other sites

Στα...

 

 

Σαν τι? Αφού η χρήση, αποθήκη δεν χρησιμοποιείται σαν κύρια χρήση. Ο νόμος το απαγορευει! Βοηθητική σε βοηθητική δεν τακτοποιείται!

 

Κιβαρι,

1. Τον 3584 δεν τον ξέρω τον 3843 ξέρω.

2. Τακτοποιείται, αν σε πιάσουν όμως όταν θα κάνεις εργασίες, αν σκοπεύεις να κάνεις τι γίνετε?

 

Annam84, πραγματικά με ενδιαφέρει και μένα θέλω να μάθω τι γίνετε.....

Link to comment
Share on other sites

annam84;.... αν καποιος έχει την επικαρπία σε ένα διαμέρισμα και ψιλή κυριότητα ο γιος της ο οποίος ειναι ανήλικος σε λίγες μέρες ενηλικιώνεται, τι κανω σε αυτή την περίπτωση ποιανού στοιχεία συμπληρώνω στην αίτηση??ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

 

Έχω την εντύπωση ότι στο συμβόλαιο κυριότητας, φαίνεται ποιος τον εκπροσωπεί-συνήθως ο ένας των γονέων του- (εκδίδεται απόφαση δικαστηρίου πιο μπροστά ) οπότε μπαίνουν τα στοιχεία του

Link to comment
Share on other sites

ο γιος της ο οποίος ειναι ανήλικος σε λίγες μέρες ενηλικιώνεται

 

Αφού είναι σε λίγες μέρες, περίμενε να ενηλικιωθεί για να μη μπλέκεις. Αλλιώς τα στοιχεία του στην αίτηση, τα στοιχεία των γονέων στις υπ. δηλώσεις κλπ. και υπογράφουν και οι δύο γονείς.

Link to comment
Share on other sites

σε περιπτωση που στο ΕΤΑΚ η τιμη ζωνης ενος ακινητου ,διαφωνει με την τιμη ζωνης που αναγραφεται στη ΔΕΗ,ποιο βαζουμε

συγκεκριμενα στο ΕΤΑΚ γραφει τιμη ζωνης ακινητου 690 και στην ΔΕΗ 800

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει τιμή ζώνης 690 ευρώ. Οι Τ.Ζ. είναι ακέραια πολλαπλάσια του 50. Μάλλον το 690 είναι τιμή εκκίνησης σε περιοχή εκτός αντικειμενικού προσδιορισμού, όπως ξανασυζητήσαμε προ ημερών με άλλον συνάδελφο εδώ. Ρώτα στην πολεοδομία, αφού ψάξεις και μόνος σου τι συμβαίνει. Τα ΕΤΑΚ και τη ΔΕΗ μην τα εμπιστεύεστε.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.