Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ζητήματα φόρτου στις Πολεοδομίες


cv98019

Recommended Posts

Έτσι όμως πάλι ο ίδιος χαμός θα γίνει και μετά τις 10 Γενάρη...

Αλλά τι να κάνουμε θα στηθούμε στην ουρά από τα ξημερώματα..

Για τα ταχυδρομικά μετράει η ημερομηνία αποστολής σωστά?

Τι γίνεται σε περίπτωση που χρειαστούν κάτι? Δεν είναι λίγο επίφοβο..

Link to comment
Share on other sites

Εμένα εχθές όσοι υπάλληλοι ήταν εκεί (...γιατί απεργούσαν) επέμεναν να το στείλω ταχυδρομικά. Συμφωνώ μαζί σου, γιατί ούτως ή άλλως εαν θέλουμε να είμαστε και καθ' όλα νομότυποι ακόμα επισήμως η παράταση δεν έχει δοθεί, οπότε κι εγώ ήθελα να ξεμπερδέψω τώρα, και όχι μετά τα Χριστούγεννα. Τέλος πάντων επειδή μέσα σε αυτή την εβδομάδα που διανύουμε δε θα με εξυπηρετούσαν και την ερχόμενη έχω και άλλες δουλειές, πήρα την απόφαση και έστειλα εχθές τον πρώτο φάκελο ταχυδρομικά... Ελπίζοντας να πάνε όλα καλά. Τον έστειλα συστημένο. Απ' ό,τι μου είπε η υπάλληλος υπάρχει ένα άτομο το οποίο έχει αναλάβει να παραλαμβάνει και να χρεώνει όλους τους φακέλους που έρχονται ταχυδρομικά, και μετά κάποια στιγμή τον ελέγχει ο υπάλληλος και αν έχει παρατηρήσεις λογικά θα επικοινωνήσει. Εγώ, ωστόσο, έχω σκοπό από Δευτέρα να τους πρήξω στα τηλέφωνα μέχρι να μάθω καταρχήν εάν παρέλαβαν το φάκελο, και κατά δεύτερον σε ποιόν χρεώθηκε. Εαν με ρωτάς, πάντως, αν είμαι και εάν θα είμαι ήσυχη μέχρι να μάθω αριθμό πρωτοκόλου, όχι δεν είμαι, αλλά τι άλλο θα μπορούσα να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Δε θα μπορούσες να κάνεις κάτι άλλο..Πάντως οι φάκελοι από ταχυδρομείο έρχονται με τις στοίβες!! Πολλές καθυστερήσεις σε Πολεοδομίες που ανήκουν σε Νομαρχίες, συνελεύσεις, στάσεις, απεργίες, άδειες για γιορτές..

Φαντάζομαι ότι θα αργήσουν να ελέγξουν όλους αυτούς τους φακέλους..

Υπομονή..

Link to comment
Share on other sites

εχεις κανεις κατι απο την αθηνα στην ομονοια????τι κανουν εκει??

 

Σήμερα το πρωί Αθήνα, υπήρχε η δυνατότητα να αφήσεις το φάκελο σου ισόγειο παίρνοντας αριθμό καταχώρησης (και όχι πρωτοκόλλου, μήπως είναι επίφοβο αυτό?).

Αν ήθελες χαρντκορίλες υπήρχε η δυνάτοτητα στον πρώτο να περιμένεις για πληρότητα, αφού τελειώσουν τα ραντεβού.

Link to comment
Share on other sites

Αριθμό καταχώρησης ε ; Πς ... Όχι κ ίσα-ίσα, είναι η μόνη νόμιμη διαδικασία συνάδελφε, εφόσον υπάρχει κώλυμα λόγω φόρτου εργασίας (πολλές αιτήσεις ή πρωτόκολλο που για τους χ,ψ λόγους αδυνατεί να πρωτοκολλήσει). Είσαι οκ, μην ανησυχείς.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως κάποιος συνάδελφος απο θεσσαλονίκη μπορεί να μεταφέρει μέχρι ποιον α/α καταχώρησης για 27/12 εχουν πρωτοκολλήσει;

Link to comment
Share on other sites

Την Παρασκευή στην Κεντρική Θεσσαλονίκη πήρα νούμερο 6045!

Κάθε μέρα εξυπηρετούν/ελέγχουν το πολύ 70 φακέλους...

Δηλ. 6045/70=περίπου 86 εργάσιμες, κάθε μήνας χοντρικά έχει 20 εργάσιμες

άρα το νούμερο 6045 θα ελεγχθεί περίπου ...στα μέσα Μαΐου!!!!

 

Επίσης να πω ότι για αιτήσεις που κατατέθηκαν και πήραν πληρότητα στα τέλη Ιουλίου, τα σημειώματα με τα υπολογισμένα πρόστιμα ακόμη ΔΕΝ έχουν σταλεί στους ιδιοκτήτες !!! Είναι χαμένα κάπου στη .... διεκπεραίωση

Σημειωτέον ότι τον Ιούλιο οι αιτήσεις που κατατήθονταν ήταν πραγματικά ελάχιστες σε σχέση με τώρα.

 

Πιστεύω - χωρίς υπερβολή - ότι τα πρόστιμα για το νούμερο 6045 και μετά θα ταχυδρομηθούν μετά την προθεσμία πληρωμής της τελευταίας δόσης!!

Link to comment
Share on other sites

αυτό είναι το μόνο σίγουρο..και να δούμε απο το νέο έτος που η νομαρχία καταργείται τι εχει να γίνει...ασυζητητεί η χειρότερη υπηρεσία

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.