Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ζητήματα φόρτου στις Πολεοδομίες


cv98019

Recommended Posts

akius τι λέγαμε για την αμοιβή; ;)

 

myri είναι οι μοναδικοί που τους έχω απο γνωστό επομένως ήταν δεδομένο οτι θα μπω μέσα με αυτούς...

 

στους υπόλοιπους όλους πουχω κανει τεχνικές εκθεσεις μόνο και εκτός αθηνών μια χαρα πάει το μεροκάματο.....μέχρι στιγμής ο μέσος όρος εργατοώρα καθαρή μου (έξω βενζίνες-χαρτικά κτλ) είναι κοντά στα 40 ευρώ ...!!

σε μερικές περιπτώσεις έπιασα τα 250 !!!

Link to comment
Share on other sites

αν τους περασουν 1 μαρτιου τι γινεται γιατι δεν νομιζω να πιστευει κανεις οτι θα κατσουν σουκου να περνανε αιτησεις.....

 

Δε μας απασχολεί αυτό το θέμα! Μην έχετε τέτοιες "παιδικές" ανησυχίες! Ας τις καταχωρήσουν στις 45 Μαΐου τις αιτήσεις! Η σφραγίδα του ταχυδρομείου διασφαλίζει το εμπρόθεσμο. Έλεος...

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι ξέρεις κανείς τι συμβαίνει με τη πολεοδομία βορείου τομέα στο Περισσό ? Έχω 2 φακέλους για ρύθμιση ημιυπαιθρίων και απ'ότι γνωρίζω δεν κλείνουν ραντεβού για τον έλεγχο. Ισχύει ακόμα ? Έπερνα τλφ σήμερα , ουδείς το σήκωνε.

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι ξέρεις κανείς τι συμβαίνει με τη πολεοδομία βορείου τομέα στο Περισσό ? Έχω 2 φακέλους για ρύθμιση ημιυπαιθρίων και απ'ότι γνωρίζω δεν κλείνουν ραντεβού για τον έλεγχο. Ισχύει ακόμα ? Έπερνα τλφ σήμερα , ουδείς το σήκωνε.

 

Σήμερα ήμουν εκεί. Τρίτη-Τετάρτη-Πέμπτη (Δευτέρα+Παρασκευή ασχοιλούνται με άδειες μόνο) πας 7:30-8:30 το πρωί, γράφεσαι σε λίστα που κρατάει υπάλληλος στο ισόγειο, περνάς καταχώρηση (πρωτόκολλο) στον 3ο όροφο και μετά κατεβαίνεις στον 1ο όροφο στον υπάλληλο που χρεωθηκαν οι φάκελοί σου για πληρότητα και πρόστιμο (;-δεν έκατσα για να διαπιστώσω, αλλά υποθέτω και πρόστιμο). Η υπάλληλος στην οποία με χρέωσαν, όταν πήγα στον 1ο, είχε βγει ...για αυτοψία, οπότε σημείωσα τους Αρ. Πρωτ. και άφησα τους φακέλους πάνω στο γραφείο της το οποίο μου υπέδειξε μια άλλη. Γενικά τα πράγματα τα βρήκα πιο ανθρώπινα από όσο περίμενα.

Link to comment
Share on other sites

τα ραντεβου τελος....οσοι ειχαν κλεισει απο δεκ και γεναρη....τωρα με λιστα....το καλο ειναι οτι ανοιγει και η καφετερια νωρις συνηθως

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήμουν εκεί. Τρίτη-Τετάρτη-Πέμπτη (Δευτέρα+Παρασκευή ασχοιλούνται με άδειες μόνο) πας 7:30-8:30 το πρωί, γράφεσαι σε λίστα που κρατάει υπάλληλος στο ισόγειο, περνάς καταχώρηση (πρωτόκολλο) στον 3ο όροφο και μετά κατεβαίνεις στον 1ο όροφο στον υπάλληλο που χρεωθηκαν οι φάκελοί σου για πληρότητα και πρόστιμο (;-δεν έκατσα για να διαπιστώσω, αλλά υποθέτω και πρόστιμο). Η υπάλληλος στην οποία με χρέωσαν, όταν πήγα στον 1ο, είχε βγει ...για αυτοψία, οπότε σημείωσα τους Αρ. Πρωτ. και άφησα τους φακέλους πάνω στο γραφείο της το οποίο μου υπέδειξε μια άλλη. Γενικά τα πράγματα τα βρήκα πιο ανθρώπινα από όσο περίμενα.

 

Άρα εάν πάω συνάδελφε 7:30-8:30 και κρατάω 2 φακέλους λογικά θα εξυπηρετηθώ ? Τι εννοείς για πρόστιμο ? εννοείς να υπολογίσουν το πρόστιμο...φαντάζομαι.

Link to comment
Share on other sites

Η ακριβής διεύθυνση της πολεοδομίας του Δήμου Αθηναίων για τους ημιυπαίθριους ειναι Ισμήνης 3 η Σωκράτους 57;

Link to comment
Share on other sites

Δε δίνουν το πρόστιμο στον Περισσό.. και χτές έδιναν μόνο πρωτόκολλο, δεν έκαναν πληρότητα..

 

Είναι ανθρώπινα πάντως.. Καμία σχέση με Αγ. Παρασκευή!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.