Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ζητήματα φόρτου στις Πολεοδομίες


cv98019

Recommended Posts

Συμφωνώ συνάδελφε και έτσι ακριβώς είναι τα πράγματα. Λογικά θα πάρει κάποια μορφή παράτασης αφού δεν είναι θέμα των ιδιωτών αλλά του ίδιου του μηχανισμού.

Link to comment
Share on other sites

Υπέπεσε στην αντίληψη μου κάποιο έγγραφο στην Πολεοδομία Ευόσμου

για παράταση πληρωμής της πρώτης δόσης του 3843/10 μέχρι 6 Απριλίου 2012.

Θα αναρτηθεί από Δευτέρα και στον πίνακα ανακοινώσεων και στους διαδρόμους

της Πολεοδομίας.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα...

 

1 πελάτης λόγω αμέλειας ( και μάλιστα μου ρίχνει ευθύνη ότι δεν του το ξαναθύμησα) ξέχασε να πληρώσει την πρώτη δόση...

προς το παρόν η πολεοδομία μου είπε να μην την πληρώσει γιατί δεν θα την δεχτούν....

 

τι γίνεται έχει καμμιά ελπίδα?

 

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΕ ΥΓΕΙΑ...και καμμιά δουλειά παραπάνω...

Link to comment
Share on other sites

Υπέπεσε στην αντίληψη μου κάποιο έγγραφο στην Πολεοδομία Ευόσμου

για παράταση πληρωμής της πρώτης δόσης του 3843/10 μέχρι 6 Απριλίου 2012.

Θα αναρτηθεί από Δευτέρα και στον πίνακα ανακοινώσεων και στους διαδρόμους

της Πολεοδομίας.

 

Αυτό είναι λογικό και το περιμέναμε. Τώρα μάλλον σε κάθε πολεοδομία θα ισχύσει κάτι διαφορετικό μιας και ανάλογα με τον φόρτο εργασίας τους θα τελειώσουν άλλη ημερομηνία από την κανονική.

Link to comment
Share on other sites

πάντως και δικός μου πελάτης λόγο έλλειψης χρημάτων δεν πήγε να πληρώσει και θέλει να πάει να πληρώσει εκπρόθεσμα σε κάνα 2 εβδομάδες.... τι να του πεις τώρα....

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα στη πολεοδομία Αγίας Παρασκευής μου είπαν ότι θα κάνουν περαιώσεις φακέλων λόγω φόρτου εργασίας μετά τις 15 Ιανουαρίου,

γιατί κάνουν οργάνωση των φακέλων τους οποίους δεν πήρε ο κόσμος για πληρωμή της πρώτης δόσης (και είναι πολλοί!).

Όσοι δεν πλήρωσαν τη πρώτη δόση θα πληρώσουν προσαύξηση 1% επί της δόσης και χάνουν το δικαίωμα για εφ΄άπαξ πληρωμή.

Προσπαθώ να βρω ποιος νόμος το αναφέρει.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έμεινα με την απάντησή τους. Πρώτη φορά είναι άλωστε;;

Όταν τους έθεσα την απορία σου , μου είπαν ότι περιμένουν οδηγίες για το τι θα γίνει με τους φακέλους αυτούς.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως στην Πολεοδομία Ευόσμου στο τηλέφωνο όμως, μου είπανε ότι με απόφαση προϊσταμένου έχει δοθεί παράταση έως τις 6 Απριλίου και ότι μέχρι τα μέσα Φεβρουαρίου θα έχουν αποσταλλεί όλα τα πρόστιμα και αν πληρωθούν ως τις 6 Απριλίου ΄τοτε όλα προχωράνε κανονικά.

Διότι δικό τους ήταν το θέμα και όχι όσων νόμιμα, εμπρόθεσμα και με πληρότητα κατέθεσαν φάκελο πριν τις 30/11/2011.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.