Μετάβαση στο περιεχόμενο

MBA στην Ελλάδα


Recommended Posts

Γεια σας,

 

Θα πρότεινα σε όποιον ενδιαφέρεται για ΜΒΑ να κοιτάξει και τα εξ'αποστάσεως ΜΒΑ της iCon.

 

είναι αρκετά χαμιλότερες οι τιμές και το πανεπιστήμιο απο τα καλύτερα στην αγγλία.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
  • Απαντήσεις 116
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ. ΑΝ ΚΑΙ ΔΙΑΒΑΣΑ ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΑ POSTS, ΑΠΛΑ ΥΠΟΘΕΤΟΝΤΑΣ ΟΤΙ ΙΣΩΣ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΕΧΟΥΝ ΑΛΛΑΞΕΙ ΑΠΟ ΤΟ 2012, ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΑΝΑ ΖΗΤΗΣΩ ΤΗ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΟΣΩΝ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΚΑΤΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΠΕΡΙ ΤΩΝ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΩΝ MBA. EIMAI ΠΟΛ. ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ, ΕΧΩ ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑ 4 ΕΤΩΝ ΣΕ ΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΔΗΜ. ΕΡΓΩΝ ΑΛΛΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΕΝΑ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟ ΤΕΤΟΙΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΠΙΣΤΕΥΩ ΛΟΓΩ ΚΥΡΟΥΣ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΑΝ ΚΑΙ 30 ΕΧΩ ΑΚΟΜΑ ΠΕΡΙΘΩΡΙΟ ΝΑ ΞΑΝΑΓΙΝΩ ''ΦΟΙΤΗΤΗΣ'' ΓΙΑ 1 ΑΝΤΕ ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ ΓΙΑ ΤΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΤΗΣ ΚΑΡΙΕΡΑΣ ΜΟΥ ΝΑ ΕΧΩ ΕΝΑ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ''ΠΡΟΣΟΝ''! ΑΚΟΥΩ ΓΝΩΜΕΣ ΓΙΑ ΑΣΣΟΕ, ALBA, ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ Ή ΓΙΑ ΤΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΙΔΗ ΤΩΝ MBA ΚΑΙ ΕΧΩ ΜΠΕΡΔΕΥΤΕΙ. ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΜΕ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΝΑ ΣΥΜΒΟΥΛΕΨΟΥΝ? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι αξίζει MBA με συνδυασμό τεχνικού αντικειμένου και διατμηματικό αν είναι δυνατόν. Π.χ. στο Οικονομική και Διοίκηση των Τηλεπικοινωνιακών Δικτύων. Μην περιμένει κανείς αλλαγή στην καριέρα του από ένα ΜΒΑ ή ακόμα και από ένα διδακτορικό. Η καριέρα καθορίζεται καθαρά από θέμα γνωριμιών και εξουσίας. Εφόσον έχει κάποιος βολευτεί σε τράπεζα/πολυεθνική/βιομηχανία είναι πιο χρήσιμο να καταρτιστεί σε τεχνολογίες που χρησιμοποιούνται στη δουλειά του, ώστε να είναι ακόμα πιο χρήσιμος και να αναλάβει μία ακόμα ευθύνη

Edited by dzois1985
Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Γεια σας,

 

Θα πρότεινα σε όποιον ενδιαφέρεται για ΜΒΑ να κοιτάξει και τα εξ'αποστάσεως ΜΒΑ της iCon.

 

είναι αρκετά χαμιλότερες οι τιμές και το πανεπιστήμιο απο τα καλύτερα στην αγγλία.

Έχεις ακούσει καλά λόγια για το συγκεκριμένο μεταπτυχιακό αξίζει;

Link to comment
Share on other sites

Το executive MBA έχει άλλα requirements σε σχέση με το κανονικό.

Σημαντικός παράγοντας που πρέπει να ληφθεί υπόψιν είναι και ο διαθέσιμος χρόνος για παρακολουθήσεις μαθημάτων/διάβασμα..

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.