Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πόσοι θα κάνουμε περαίωση;


Θα κάνετε περαίωση;  

169 μέλη ψήφισαν

  1. 1. Θα κάνετε περαίωση;

    • Ναι, θα κάνω περαίωση
    • Όχι, δεν πρόκειται να κάνω!
    • Δεν έχω αποφασίσει ακόμα


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 46
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Έκανα περαίωση χθες για τις 3 τελευταίες χρήσεις (είχα κάνει και τις 2 προηγούμενες περαιώσεις). Βεβαίως πλήρωσα 1940 Ευρώ - αν είχα να πληρώσω τα πεντοχίλιαρα άλλων συναδέφων, μάλλον δεν θα το έκανα.

Link to comment
Share on other sites

Δε γνωρίζω τι έχει "μαγειρέψει" ο καθένας σας, αλλά όσοι είστε καθαροί και απλά φοβάστε τον ενδεχόμενο έλεγχο, ΜΗ ΚΑΝΕΤΕ ΠΕΡΑΙΩΣΗ.....Αρκετά με την τρομολαγνεία του ανύπαρκτου κράτους μας ....... :-x

Link to comment
Share on other sites

Τρομοκρατία κανονικά .

Ζούμε χρόνια χουντικά και ανελεύθερα ειδικά τώρα που σφίξανε οι μόλοι ;) .

 

Αντί να ξετινάξουν κάθε λαμόγιο που τζιράρει εκατομμύρια ευρώ,

τρομοκρατούν κάθε μηχανικάκι που δε βγαίνει ούτε να πάρει λογιστή και κρατάει μόνο του τα βιβλία .

 

Τάχα έκανε μουντζούρες και έβαλε δαπάνη ένα gps χειρός που το θεωρούν πάγιο . Λες και το ΦΠΑ δεν αποδίδεται κανονικά . Ή μήπως οι μουντζούρες μας φέρανε στο οικονομικό αυτό χάλι που βρισκόμαστε .

 

Πραγματικά ντρέπομαι για το χάλι μας .

 

Διώξτε τα τεμπελχανία που γεμίσατε το Δημόσιο , με τους χρήσιμους τα βάλατε ?

Γυρίστε τις μίζες πίσω και κόψτε τις υπέρογκες παροχές σας .

 

Ήδη σειρά κάνουν στις τράπεζες οι πολιτικοί να καταθέσουν υπερ τις απόσβεσης του χρέους με το που το έγραψα .

 

Γραφικούς μας κατάντησαν

Link to comment
Share on other sites

Στους 15 που περαίωσαν προσθέστε και ακόμη έναν διότι αποφάσισα και πλέρωσα...

Ακόμα μουτζώνομαι στον καθρέπτη διότι όχι απλά δεν είχα τίποτα να κρύψω αλλά και θα συνεχίσω να τα πράττω όλα με απόλυτη τυπικότητα και νομιμότητα...

 

Γιατί πλήρωσα; Έχω ένα φόβο για το αναξιόπιστο κράτος που είναι βάσιμος! Έ; Δεν είναι;

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε..πριν μισή ώρα για την ακρίβεια.. παίρνω το ποδηλατάκι μου και τρεχω να πληρώσω με τα ψιλά που έχω στην τσέπη.. 2000;; με μηδενικά σχεδόν έσοδα;; για τρια χρονια; πανε καλα;;;;

φυσικά και δεν πληρώνω..

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.