Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πόσοι θα κάνουμε περαίωση;


Θα κάνετε περαίωση;  

169 μέλη ψήφισαν

  1. 1. Θα κάνετε περαίωση;

    • Ναι, θα κάνω περαίωση
    • Όχι, δεν πρόκειται να κάνω!
    • Δεν έχω αποφασίσει ακόμα


Recommended Posts

Ανοίγω ξεχωριστό θέμα για να κάνουμε ένα άτυπο γκάλοπ μεταξύ μας πόσοι θα κάνουν περαίωση και πόσοι όχι.

Παρακαλώ μην γράφετε άλλα σχόλια παρά μόνο αν προβείτε τελικά ή όχι.

 

Για τα υπόλοιπα υπάρχει και αυτό το θέμα.

 

Για όσους δεν έχουν αποφασίσει ακόμα έβαλα επιλογή αλλά καλύτερα να μην ψηφίσουν (με τη έννοια ότι ούτως ή άλλως θα αποφασίσουν σε λίγες μέρες...)

 

Εγώ π.χ. δεν έχω ψηφίσει ακόμη ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 46
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Θα κάνω γιατί θέλω να πιστεύω ότι πράγματι κλείνει το θέμα εδώ... και θέλω να το κλείσω, γιατί το σίγουρο είναι ότι με τη πείνα που έχουν αυτοί για έσοδα, θα με σκίσουν... όχι ότι έχω παρανομήσει ποτέ αλλά ξέρετε τί παίζει αν μπεί περίεργος εφοριακός στο γραφείο σου.

Link to comment
Share on other sites

Αν πληρώσω την περαίωση την επόμενη ημέρα θα πρέπει να ζητιανέψω για να ζήσω. Το λοιπόν δεν πληρώνω τίποτα. Μολών Λαβέ! Ή ας τα πάρουν πρώτα από τους αποδεδειγμένα φοροφυγάδες (2.000 γιατροί με καταθέσεις από 1-10 εκ. ευρώ - όλα μαύρα).

Link to comment
Share on other sites

Έκανα την εξυπνάδα πριν φύγω για φαντάρος να κάνω έναρξη επαγγέλματος και τώρα μου ζητάνε για τον έναν χρόνο που είχα μηδενικό εισόδημα 500,00 ευρώ και για την δεύτερη χρονιά που δήλωσα επτά χιλιάδες ακαθάριστα (λόγω τριών μηνών εργασίας μετά το στρατό) άλλα 700,00 ευρώ. Το θεωρώ εμπαιγμό την ώρα που αποδεδειγμένα υπηρετούσα την πατρίδα να μου ζητάνε και από πάνω να την πληρώσω! Ρώτησα στην ΔΟΥ μήπως κάποια εγκύκλιος θα μπορούσε να με απαλλάξει από την περαίωση των δύο πρώτων χρόνων αλλά μόνο το αντίστροφο γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.