Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πως πάτε από δουλειά;


maximos75

Recommended Posts

Τι να λέμε συνάδελφέ μου!! Το όνομα του κυρίου είναι πλέον γνωστό. Τόσοι Μηχανικοί εδώ μέσα σχολιάσαμε αρνητικά την όλη του προσπάθεια για διαφήμιση... Κουτοπονηριά και σαχλαμάρα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 222
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

GEORGE μη το λες αυτό:

θεωρώ μεγάλους ξεφτίλες τους συναδέλφους μου (ο θεός να τους κάνει συναδέλφους μου) που αναγράφουν το σκέτο μηχανικός και όχι το Αγρονόμος τοπογράφος

Ξέρεις πόσοι Τοπογράφοι υπογράφουν σαν "Ο ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ" ή "ΠΟΛΙΤΙΚΟΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ" σαν Εργοταξιάρχες σε Δημόσια Έργα που απαιτείται (όταν απαιτείται) Εργοταξιάρχης Πολιτικός Μηχανικός;

Link to comment
Share on other sites

GEORGE μη το λες αυτό:

 

Ξέρεις πόσοι Τοπογράφοι υπογράφουν σαν "Ο ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ" ή "ΠΟΛΙΤΙΚΟΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ" σαν Εργοταξιάρχες σε Δημόσια Έργα που απαιτείται (όταν απαιτείται) Εργοταξιάρχης Πολιτικός Μηχανικός;

 

το θεωρω στα ορια του ''τρελου'' να γραφει καποιος πολιτικος μηχανικος ή οτι αλλο ενω εχει αλλη ειδικοτητα ΑΔΥΝΑΤΟ να το πιστεψω..........

Link to comment
Share on other sites

Να το πιστέψεις συνάδελφε. Προσωπικές εμπειρίες, όχι μόνο δικές μου. :Αλλά αν το αναφέρω τώρα θα υπάρξουν διάφορα "προβληματάκια" και δεν θέλω.

Link to comment
Share on other sites

Από το μητρώο του ΤΕΕ... "Αγρονόμος τοπογράφος μηχανικός" του ΑΠΘ... Είναι ο μόνος "σχετικός" που βρέθηκε.

 

Θα υπογράφει και ΔΔΤ ???

 

Να μη σου πω και στατική επάρκεια......

Link to comment
Share on other sites

Να μη σου πω και στατική επάρκεια......

Και εγώ νόμιζα οτι είχα λάθος ή όχι;

Δεν ξέρω, αλλά κοιτώντας την ιστοσελίδα, εκείνο το ξύλινο ζευκτό κάτω δεν μου γεμίζει το μάτι.

Link to comment
Share on other sites

το θεωρω στα ορια του ''τρελου'' να γραφει καποιος πολιτικος μηχανικος ή οτι αλλο ενω εχει αλλη ειδικοτητα ΑΔΥΝΑΤΟ να το πιστεψω..........

εξαγριώνομαι όταν το βλέπω και εγώ δυστυχώς και από ΑΤΜ και από τεχνολόγους δομικών έργων όπου γράφουν Σκέτο μηχανικός Πάντως με παρηγορεί ότι τουλάχιστον μια περίπτωση που γνωρίζω , είχε κακή κατάληξη αφού τα λάθη του τον έκανα να φύγει νύχτα από το γραφείο του και ο κόσμος αντιλήφθηκε έστω και αργά τι μπορούσε να κάνει και τι όχι και επομένως ότι είχε παραπλανηθεί από το τίτλο του. Ευτυχώς οι περισσότεροι καλοί συνάδελφοι ΑΤΜ αναγράφουν πλήρες το όνομά τους και την ειδικότητα τους και σε γενικές γραμμές τις τελευταίες δεκαετίες οι ΑΤΜ αρχίζουμε να έχουμε ένα καλό όνομα σαν μηχανικοί σε ότι έχουμε δικαίωμα σαν εργασία .

Edited by GEORGE MICHEAL
Link to comment
Share on other sites

GEORGE MICHEAL ο κόσμος και πολλοί συνάδελφοι (οποιασδήποτε ειδικότητας) είναι πονηροί και πάνε να κάνουν 2-3 αρπαχτές να λύσουν το πρόβλημά τους δηλ. την ανεπάρκειά τους. Ξέρεις πόσοι απόφοιτοι ΙΕΚ κάνουν την δουλειά του τοπογράφου στα έργα και δεν υπάρχει Τοπογράφος Μηχανικός στο εργοτάξιο; Για ερεύνησε, εκείνη η σήραγγα στην Κοζάνη γιατί δεν συναντήθηκαν ποτέ τα δυο μέτωπα εκσκαφής και είχαν σφάλμα απόκλισης 35m;

Link to comment
Share on other sites

σε κάποιο άλλο topic είχα γράψει κάτι για δουλειές, www.michanikos.gr/topic/30269-%CE%A3%CE%BA%CE%BF%CF%84%CF%89%CE%BC%CE%AD%CE%BD%CE%B5%CF%82-%CE%B1%CE%BC%CE%BF%CE%B9%CE%B2%CE%AD%CF%82-%CE%9C%CE%B1-%CF%80%CF%89%CF%82-%CE%B3%CE%AF%CE%BD%CE%B5%CF%84%CE%B1%CE%B9-%CF%84%CF%8C%CF%83%CE%BF-%CF%87%CE%B1%CE%BC%CE%B7%CE%BB%CE%AC/page__st__20

και για του λόγου το αληθές σας παραθέτω και τη διαφήμιση του(ς)....

 

 

τώρα για πείτε τι κάνει κανείς???

post-2142-0-31044800-1346765046_thumb.jpg

Edited by stavrosa
Link to comment
Share on other sites

Ολα τα σφάζω όλα τα μαχαιρώνω Τώρα τελευταία έρχονται φίλοι πελάτες και μου λένε τον πόνο τους σε προσωπικό και οικονομικό επίπεδο Να κοτσάρω στην πόρτα μου και ψυχολογική στήριξη ; .... :smile:

Edited by terry
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.