Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κατασκευαστικό ερώτημα: θέλω να ξεκινήσω οικοδομή και θα ήθελα τα φώτα σας


mples

Recommended Posts

ΥΓ Δεν υπάρχει 1000ευρώ/τ.μ....

 

Αυτά εννοούσα κι εγώ!

 

Επίσης, όταν λέω "από 150.000..." υποθέτω, προσωπική εργασία ή φίλους (κολλητούς) που θα δουλέψουν τζάμπα, άκρες, πολύ χαμηλά στάνταρ, εντελώς αδιαμόρφωτο υπόγειο και άλλα τέτοια...Απλά να βάλεις ένα κεραμίδι πάνω από το κεφάλι σου με όποιο τρόπο.

 

Τώρα μια μεσαίου τύπου οικοδομή όντως θα ξεπεράσει τις 200.000ευρώ (το λέω με βεβαιότητα) πάντα μιλάμε χωρίς το οικόπεδο...

Link to comment
Share on other sites

Σε τελική βγαίνει το ίδιο κόστος, με λιγότερες παροχές και περισσότερους περιορισμούς. Και η διαδικασία αδειοδότησης είναι η ίδια.

 

Edit: Χα χα!!! Zavi, τώρα σε είδα!

Link to comment
Share on other sites

Γλυτώνεις και περίπου το 60% των ενσήμων ΙΚΑ και κερδίζεις χρόνο γιατί είναι όλα έτοιμα προσχεδιασμένα...

 

Και σε μια συμβατική οικοδομή αν πέσουν όλοι οι μαστόροι μαζεμένα και σου βάζω ότι θέλω (μην μου αρχίσεις το ψείρισμα στα πλακάκια κλπ) τότε στην τελειώνω πολύ γρήγορα.

Επίσης, έχεις αρκετούς περιορισμούς στα ΠΡΟΚΑΤ και εγώ προσωπικά δεν έχω δει ακόμα εταιρεία που να την εμπιστεύομαι απόλυτα σε θέματα λειτουργικότητας!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.