Μετάβαση στο περιεχόμενο

Autocad σε windows 7


Recommended Posts

Καλησπέρα! Γνωρίζει κάποιος ποιο autocad έχει συμβατότητα με τα windows 7?

Είχα το 2010 σε παλιό υπολογιστή, το έβγαλα κάι πήγα να το βάλω στον νέο αλλά μου λέει ότι δεν είναι συμβατό με το λογισμικό. Κρίμα...

Link to comment
Share on other sites

To 2009 έχει σίγουρα. Δε βλέπω το λόγο να μην έχει το 2010 που είναι και νεώτερο. Πρόσεξε όμως μήπως δεν κατάλαβες το μήνυμα που σου έβγαλε. Το 2010 δεν τρέχει σε υπολογιστές με παλιούς επεξεργαστές (δεν είναι η αδυναμία στο λειτουργικό δηλαδή, αλλά στο hardware).

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ! Θα το ξαναπροσπαθήσω και θα τσεκάρω και εαν η έκδοση που έχω είναι στα 64bit. Και μένα μου φάνηκε περίεργο αλλά ποιος ξέρει, ο υπολογιστής παντως σίγουρα δεν έχει πρόβλημα κάτι θα παίζει με το λογισμικό του aytocad...

Link to comment
Share on other sites

Το βρήκα:

http://autodesk.blogs.com/between_the_lines/2009/02/autocad-2010-system-requirements.html

 

" note that the CPU must support SSE2 technology."

 

Δεν σε αφήνει να το εγκαταστήσεις καν αν δεν υποστηρίζει SSE2 η CPU σου (το έχω πάθει σε ένα παλιό Athlon XP 2600).

Αλλιώς όντως έχεις λάθος έκδοση (64bit autocad σε 32bitη CPU-το αντίστροφο νομίζω δεν έχει θέμα).

Link to comment
Share on other sites

Για να σου βγάλει μήνυμα είναι θέμα hardware ή 32/64 bit.

Αλιώς όποιο autocad και να βάλεις θα τρέξει στα 7.

Όμως επίσημα μόνο το 2011 είναι για windows 7.

Με τα προηγούμενα μπορεί να έχεις προβλήματα (ανάλογα τη χρήση και το hardware). Δες τα requirements της κάθε έκδοσης.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, αν ενοείς για 3d το Autocad πάντα ήταν και θα είναι βαρύ σαν πρόγραμμα (ειδικά σε σχέση με max...) αλλά σαν autocad, το 2011 είναι πιό ελαφρύ από προηγούμενες εκδόσεις (αν φυσικά έχεις καλό μηχάνημα...) :)

Link to comment
Share on other sites

Επίσης αν ασχολείται κανείς με 3D καλό θα είναι να αγοράσει και τον αντίστοιχο επεξεργαστή (τετραπύρηνο intel με υπερνηματοποίηση ή εξαπύρηνο intel ή AMD)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.