Μετάβαση στο περιεχόμενο

Μηχανικοί Επιστήμης Υλικών,παραμένουν...αμήχανοι


MScEng

Recommended Posts

Α δηλαδή το έχεις σίγουρο οτι οι ΜΠΔ δεν σκαμπάζουν απο ενέργεια?

 

Ναι είμαι σίγουρη... 100% σίγουρη... Βάζω 100 στοιχήματα...

 

Αχ Θέε μου, τι θέλω και μιλάω ώρες ώρες...

 

Εμείς οι ΗΜΜΥ έχουμε 3 κατευθύνσεις: Ενεργειακός, Ηλεκτρονικός και Τηλεπικοινωνιακός (απορώ πως δε το γνωρίζεις, μαθαίνεις ολόκληρα ΠΣ απέξω και δε ξέρεις αυτό?)

 

Και στη τελική βρε Βαγγέλη, τι την θές την δικιά μου αναγνώριση ως ΜΜ? Εγώ μπορεί να είμαι και μια άσχετη, μπορεί και να είμαι καμμιά γκόμενα που την πάρατησε ένας ΜΠΔ και απο τότε έχω στόχο να σας συκοφαντήσω, μπορεί να μην είμαι καν Μηχανικός... Το θέμα είναι (για 1679η φορά) αν στην πιάτσα έξω είσαι ΜΜ ή όχι... Και σε ξανασυμβουλεύω, μη πέσει θύμα κάποιας παραπληροφόρησης ή κάποιας υπερβολης... Είναι κρίμα μετά να δεις ότι δεν είναι έτσι τα πράγματα...

 

(Πολύ κουραστικό έχει γίνει αυτό το θέμα...)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 217
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Στους καθηγητές πέστα και σε κάποιους πορωμένους που λέγανε οτι δεν θέλουν να ακολουθήσουν τον εύκολο δρόμο της μετονομασίας...

 

Τον "εύκολο δρόμο της μετονομασίας" τον παρουσιάζεις ως το τρικ που έπρεπε να γίνει για να δημιουργηθεί ένα ακόμα τμήμα μηχανολόγων μηχανικών.

Γιατί αν από την αρχή έλεγαν ότι θα ιδρυθεί τμήμα μηχανολόγων μηχανικών στο Πολυτεχνείο Κρήτης πιθανόν το Υπ. Παιδείας και να μην ενέκρινε την δημιουργία του τμήματος.

 

(το έγραψα και σε προηγούμενα post)

Link to comment
Share on other sites

Στη σχολή μαθένεις θεωρίες κτλ. Στην πράξη μαθαίνεις τη δουλειά.

Και εγώ ήμουν και 10 χρόνια σε σιδερά κοντά και κάνω όταν έχω καιρό και στατικές μελέτες σκυροδέματος !!!

Κάνω σιδέρωμα που μέχρι και οι Γερμανοί με αντιγράφουν !!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι είμαι σίγουρη... 100% σίγουρη... Βάζω 100 στοιχήματα...

 

Αχ Θέε μου, τι θέλω και μιλάω ώρες ώρες...

 

Εμείς οι ΗΜΜΥ έχουμε 3 κατευθύνσεις: Ενεργειακός, Ηλεκτρονικός και Τηλεπικοινωνιακός (απορώ πως δε το γνωρίζεις, μαθαίνεις ολόκληρα ΠΣ απέξω και δε ξέρεις αυτό?)

 

Και στη τελική βρε Βαγγέλη, τι την θές την δικιά μου αναγνώριση ως ΜΜ? Εγώ μπορεί να είμαι και μια άσχετη, μπορεί και να είμαι καμμιά γκόμενα που την πάρατησε ένας ΜΠΔ και απο τότε έχω στόχο να σας συκοφαντήσω, μπορεί να μην είμαι καν Μηχανικός... Το θέμα είναι (για 1679η φορά) αν στην πιάτσα έξω είσαι ΜΜ ή όχι... Και σε ξανασυμβουλεύω, μη πέσει θύμα κάποιας παραπληροφόρησης ή κάποιας υπερβολης... Είναι κρίμα μετά να δεις ότι δεν είναι έτσι τα πράγματα...

 

(Πολύ κουραστικό έχει γίνει αυτό το θέμα...)

Αν αξίζει ο μηχανικός, και έχει Η/Μ δικαιώματα δεν θα τον αναγνωρίσει η πιάτσα που λες?Ένας συνάδελφος είπε οτι είναι ΗΜΜΥ και υπογράφει για φυσικό αέριο.Πόσους ξεγέλασε????Αν όντως στη πιάτσα επιβιώνουν αυτοί που αξίζουν, τότε στο ίδιο καζάνι βράζουμε όλοι, και απο τη στιγμή που οι ΜΠΔ έχουν ΕΔ δεν διαφέρουν απο ενα ΜΜ.Τις πληροφορίες μου τις έχω πάρει απο αποφοίτους, μου λένε οτι τους ΜΠΔ τους αντιμετωπίζουν ως οποιουσδήποτε ελεύθερους επαγγελματίες, και προσλήψεις γίνονται ανάλογα με το ταλέντο που έχει ο καθένας.Αν έχω πέσει θύμα παραπληροφόρησης σε αυτό, θα μείνω στη χώρα που θα κάνω το μεταπτυχιακό μου.Απλά αρνούμαι να πιστέψω οτι μπήκα σε μια σχολή που δίνει ΕΔ για το τίποτα.

 

Υ.Γ:Οι ΜΠΔ και γενικά όλοι στο πολυτεχνείο δεν παρατάμε γκόμενες...συνήθως αυτές μας παρατάνε...

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ήμουν και 10 χρόνια σε σιδερά κοντά και κάνω όταν έχω καιρό και στατικές μελέτες σκυροδέματος !!!

Κάνω σιδέρωμα που μέχρι και οι Γερμανοί με αντιγράφουν !!!

εσυ είπαμε τρολλλλ

Ένας συνάδελφος είπε οτι είναι ΗΜΜΥ και υπογράφει για φυσικό αέριο.Πόσους ξεγέλασε????

τι ενοείς?

Link to comment
Share on other sites

Τις πληροφορίες μου τις έχω πάρει απο αποφοίτους, μου λένε οτι τους ΜΠΔ τους αντιμετωπίζουν ως οποιουσδήποτε ελεύθερους επαγγελματίες, και προσλήψεις γίνονται ανάλογα με το ταλέντο που έχει ο καθένας.

 

Δηλαδή τι περίμενες να σου απαντήσει ο ΜΠΔ? Φυσικά θα εκθειάσει τη σχολή άρα και τον ευατό του...

Και γω όταν ήμουν φοιτήτρια και μόλις αποφοίτησα εκθείαζα το ΔΠΘ... Όταν βγήκα στην πιάτσα, είδα πολλά...

Γι' αυτό, κράτα μικρό καλάθι...

Hint: Το ξέρεις ότι υπάρχουν πολλοί ΜΠΔ άνεργοι γιατί κανείς δε τους παίρνεις σοβαρά ως Μηχανολόγους? Εγώ μιλάω κάθε μέρα με αυτά τα παιδιά...

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή τι περίμενες να σου απαντήσει ο ΜΠΔ? Φυσικά θα εκθειάσει τη σχολή άρα και τον ευατό του...

Και γω όταν ήμουν φοιτήτρια και μόλις αποφοίτησα εκθείαζα το ΔΠΘ... Όταν βγήκα στην πιάτσα, είδα πολλά...

Γι' αυτό, κράτα μικρό καλάθι...

Hint: Το ξέρεις ότι υπάρχουν πολλοί ΜΠΔ άνεργοι γιατί κανείς δε τους παίρνεις σοβαρά ως Μηχανολόγους? Εγώ μιλάω κάθε μέρα με αυτά τα παιδιά...

 

Αυτό δεν το ήξερα, κανείς δεν μου το έχει πεί...όσους έχω ρωτήσει δουλεύουν.Και στο κλάδο υπάρχει 3% ανεργία...και τι πάει να πεί δεν τους παίρνει σοβαρά?Άμα του κάνει τη δουλειά τι θα πεί?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν το ήξερα, κανείς δεν μου το έχει πεί...όσους έχω ρωτήσει δουλεύουν.Και στο κλάδο υπάρχει 3% ανεργία...και τι πάει να πεί δεν τους παίρνει σοβαρά?Άμα του κάνει τη δουλειά τι θα πεί?

 

Εμένα ρωτάς? Αυτοί είναι άνεργοι...Ρώτα τους...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.