Μετάβαση στο περιεχόμενο

Μηχανικοί Επιστήμης Υλικών,παραμένουν...αμήχανοι


MScEng

Recommended Posts

Και στο κλάδο υπάρχει 3% ανεργία...
looooooooooooooooooooooooool καλά βγάλε πρώτα την σχολή και θα μάθεις για τα ποσοστά. μάλλον ξέχασες ένα 0 μετά το 3
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 217
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Και σου ξαναλέω δεν έχω βρεί κανέναν άνεργο.Εσυ που τους βρίσκεις?

 

Στα σκουπίδια...

 

Που τους βρίσκω βρε Βαγγέλη? Που λες?

 

Καλά, το 3% ειναι λάθος, δεν ισχύει ότι και να σου λένε...

Link to comment
Share on other sites

looooooooooooooooooooooooool καλά βγάλε πρώτα την σχολή και θα μάθεις για τα ποσοστά. μάλλον ξέχασες ένα 0 μετά το 3

Όχι σου μιλάω για έρευνα που έχει γίνει.

http://www.career.tuc.gr/downloads/Erevna_Apasxolisis_MPD_till2002.pdf

Βέβαια είναι λίγο παλιά, αλλά φέτος θα γίνει καινούργια νομίζω.

Να σημειώσω οτι η έρευνα αφορούσε ΜΠΔ ΠΡΙΝ πάρουμε τα δικαιώματα.

Link to comment
Share on other sites

Να σημειώσω οτι η έρευνα αφορούσε ΜΠΔ ΠΡΙΝ πάρουμε τα δικαιώματα.

 

Και τώρα που έχετε τα πολυπόθητα συγκλοντιστικά ΕΔ η ανεργία είναι 0%?

 

Τι λένε μωρέ και κοροιδεύουν το κοσμάκη?

Link to comment
Share on other sites

Όχι σου μιλάω για έρευνα που έχει γίνει.

http://www.career.tuc.gr/downloads/Erevna_Apasxolisis_MPD_till2002.pdf

Βέβαια είναι λίγο παλιά, αλλά φέτος θα γίνει καινούργια νομίζω.

Να σημειώσω οτι η έρευνα αφορούσε ΜΠΔ ΠΡΙΝ πάρουμε τα δικαιώματα.

Τέλως παντων, θα δεις τα πραγματικά ποσοστά οταν βγεις στην αγορά. Απο έρευνα της σχολής σου τι περίμενες να σου λέει οτι υπαρχει 20-30% ανεργία? Ασε εμάς να γνωρίζουμε καλύτερα απο 1ο χέρι. Στη σχολή σου λένε φύκια με μεταξωτές κορδέλες και νομίζεις οτι θα βγεις ο υπερμηχανικός των 5 ηπέιρων και θα πέρνεις 2000Ε μηνιαίως.

Link to comment
Share on other sites

Και στο κλάδο υπάρχει 3% ανεργία...

 

 

Καλα κρασα.

Τελειωσε πρωτα, κανε τον στρατο και μετα θα μας θυμηθεις. Ετσι ελεγα και γω και τωρα βαραω το κεφαλι μου στον τοιχο...

Link to comment
Share on other sites

Και τώρα που έχετε τα πολυπόθητα συγκλοντιστικά ΕΔ η ανεργία είναι 0%?

 

Τι λένε μωρέ και κοροιδεύουν το κοσμάκη?

 

Μην τα ισοπεδώνεις όλα.Είναι μια έρευνα, απο τόσες που έχουνε γίνει.Απλά κάτι λέει για τους ΜΠΔ.Ακόμα και πρίν γίνουν ΜΜ δούλευαν.Που την είδες τη κοροιδία?Δεν σου λέω οτι όλοι είμαστε μηχανικάρες και μας μαθαίνουν να φτιάχνουμε διαστημόπλοια, απλά σου δείχνω μια έρευνα.Στη τελική ο μαθητής αυτά κοιτάζει όταν επιλέγει σχολή.

Link to comment
Share on other sites

Στη σχολή σου λένε φύκια με μεταξωτές κορδέλες και νομίζεις οτι θα βγεις ο υπερμηχανικός των 5 ηπέιρων και θα πέρνεις 2000Ε μηνιαίως.

 

Α καλά, μόνο 2000 ευρώ? Και λίγα λες...

Μίλαγα τις προάλλες με εναν ΜΠΔ, ήταν για λύπηση το άτομο...Ζει στην κοσμάρα... Πιστεύει στις ΣΣΕ, στο 8ώρο και σε άλλα τέτοια παραμύθια...

Βρε Βαγγέλη τι θα έλεγε ο Κουικόγλου? Ότι έξω τα πράγματα δε είναι αγγελικά??? Οι έρευνες έχουν σημασία όταν είναι πλήρως αντικειμενικές... Μια έρευνα λοιπόν που γίνεται από ένα καθηγητή ΜΠΔ και αφορά την επαγγελματική πορεία των ΜΠΔ, να μου επιτρέψεις να την αμφισβητήσω...Ξέρεις τι λέει για τους ΜΠΔ? Ότι αγνοούν την αλήθεια...

Ξέρεις τι μου λέγαν εμένα οι καθηγητές μου στην Ξάνθη? Ότι θα μαλλιοτραβιούνται οι εταιρείες για το ποιά θα με πρωτοπάρει...Βλέπεις καμμιά εταιρεία να σφάζεται στα πόδια μου? Είδες ότι και άλλοι συνάδελφοι την αμφισβήτησαν την έρευνα...

Link to comment
Share on other sites

Τέλως παντων, θα δεις τα πραγματικά ποσοστά οταν βγεις στην αγορά. Απο έρευνα της σχολής σου τι περίμενες να σου λέει οτι υπαρχει 20-30% ανεργία? Ασε εμάς να γνωρίζουμε καλύτερα απο 1ο χέρι. Στη σχολή σου λένε φύκια με μεταξωτές κορδέλες και νομίζεις οτι θα βγεις ο υπερμηχανικός των 5 ηπέιρων και θα πέρνεις 2000Ε μηνιαίως.

 

Δεν σου είπα κάτι τέτοιο!Την έρευνα την οργάνωσε το ΠΚ μαζί με το ΥΠΕΠΘ.Όταν τελειώσω το στρατό, εγω θα παώ Γ'μηχανικός στα καράβια και άμα στρώσει το πράγμα μιλάω μετά για τεχνικό γραφείο...Μια έρευνα σας έδειξα και με φάγατε...

Link to comment
Share on other sites

για όσους έχουν χρόνο για σκότωμα, υπάρχει και αυτό http://www.michanikos.gr/showthread.php?t=21617

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.