Μετάβαση στο περιεχόμενο

[ΤΣΜΕΔΕ] Κατάθεση δικαιολογητικών για επιστροφή χρημάτων


spiros1983

Recommended Posts

Στη Θεσσαλονίκη από 01.09.2010, άμα θυμάμαι καλά, η επιστροφή των χρημάτων γίνεται μέσω λογαριασμού της Αττικής.

 

Πόσο χρονο κάνει το ταμειο να τα καταθεσει?

Link to comment
Share on other sites

Και όμως...

Είναι διαδικασία 2-3 ημερών.

Το έχω ακούσει από συναδέλφους, αλλά μου έχει συμβεί και εμένα.

Link to comment
Share on other sites

Το παραστατικο πληρωμης (μπλε μηχανογραφικο χαρτί) σου το δίνουν με την κατάθεση των ιατρικών αποδείξεων στο ΤΣΜΕΔΕ ή με τον έλεγχο και πληρωμη στην Τραπεζα?

Link to comment
Share on other sites

Από το ΤΣΜΕΔΕ φεύγεις με ένα χαρτί (άσπρο αντί για μπλε) στο οποίο αναφέρονται οι αποδείξεις που προσκόμισες, τα ποσά που θα σου επιστραφούν και η διαφορά για να μπει στην φορολογική δήλωση.

 

Φεύγοντας από εκεί έχει τελειώσει και ο έλεγχος και όλα.

Το μόνο που μένει είναι να πιστωθεί ο λογαριασμός σου.

Link to comment
Share on other sites

Το παραστατικό πληρωμής, το δίνουν με τον έλεγχο και πληρωμή στην τράπεζα. Τουλάχιστον σε μένα, που εξυπηρετούμε από το κατάστημα της Λαμίας.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Στο ΤΣΜΕΔΕ Θεσσαλονίκης μου είπαν ότι η κατάθεση των χρημάτων μπορεί να γίνει σε εθνική και σε attica. Μου είπαν όμως ότι στην εθνική έχει κρατήσεις 8% κ ότι θα αργήσουν να μπουν τα χρήματα. Υπάρχει κάποιος που του έχει γίνει κατάθεση σε εθνική να μας πει αν όντως ισχύει αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.