Μετάβαση στο περιεχόμενο

[ΤΣΜΕΔΕ] Κατάθεση δικαιολογητικών για επιστροφή χρημάτων


spiros1983

Recommended Posts

Η υπάλληλος του παραρτήματος Πειραιά με προέτρεψε να ανοίξω λογαριασμό στην Αττικής, για να γλιτώνω τις προμήθειες που αυτοί οφείλουν να επομίζονται.

παιδιά αυτό με τις προμήθειες ειναι γραμμένο πουθενα;

 

ρωτώ διότι αν υπάρχει νομίζω πως πρέπει να γραψουμε πάλι μια επιστολή και να τη στείλουμε μαζικώς από εδωμέσα :-x

Link to comment
Share on other sites

παιδιά αυτό με τις προμήθειες ειναι γραμμένο πουθενα;

 

ρωτώ διότι αν υπάρχει νομίζω πως πρέπει να γραψουμε πάλι μια επιστολή και να τη στείλουμε μαζικώς από εδωμέσα :-x

 

Η υπάλληλος μετά απο νέα επίσκεψη μου έδωσε τα λεφτά στο χέρι στον Πειραιά. Το σύστημα θα ισχύει απο 1η Απριλίου.

Οι προμήθειες υπάρχουν λόγω εμβάσματος απο λογαριασμό μιας τράπεζας σε λογαριασμό άλλης τράπεζας. Η καθεμία χρεώνει τα δικά της. Η Εθνική και η EUROBANK που τις έχω χρησιμοποιήσει χρεώνουν 1,5€, μέσω e-banking. Στην ουσία το ΤΣΜΕΔΕ σου πετάει το μπαλάκι στις τράπεζες, ενώ εμμέσως σου περιορίζει την ελευθερία επιλογής προοθώντας τη δική της. Η απατεωνιά μου τη δίνει... :evil:

Link to comment
Share on other sites

Οι προμήθειες υπάρχουν λόγω εμβάσματος απο λογαριασμό μιας τράπεζας σε λογαριασμό άλλης τράπεζας.

πρώτη φορά ακούω να παιρνει προμήθεια η τράπεζα για πληρωμές δημοσίου και μάλιστα σε λογαριαμό μηχανικού της Εθνικής

 

να 'ναι άραγε άλλη μια πρωτοτυπία του ΤΣΜΕΔΕ

 

 

πχ στην επιστροφή του φορου αλλά και για άλλες πληρωμές από το δημόσιο δεν υπάρχουν κρατήσεις

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πήγα εχτές στο τοπικό κατάστημα να καταθέσω δικαιολογητικά για να πάρω επιστροφές αφού έμαθα ότι επιτέλους - μετά από 1 χρόνο περίπου - έχουμε ελεγκτή γιατρό...

 

Για τα φάρμακα (τα οποία ούτως ή άλλως δεν μπορώ να πάρω από τα κεντρικά της Αθήνας), ο έλεγχος έχει γίνει πολύ πιο αυστηρός και δεν πήρα τίποτα...

 

Για τις επισκέψεις μου είπαν ότι έχουμε γιατρό αλλά δεν έχουμε λεφτά...

 

Τελικά το ταμείο είναι μόνο για να δίνουμε εισφορές; Για να ξέρω δηλαδή! Έχουμε ασφάλιση ή δεν έχουμε;;;;

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ίδια πείρα συνάδελφε, αλλά από όσα διαβάζω από συναδέλφους, μόνο ως ρητορικό εκλαμβάνεται το ερώτημα σου!! ;) ;)

Link to comment
Share on other sites

Πηγα χθες πληρωναν κανονικα στο ταμειο.Ειπαν κατι για λογαριασμο στην Αττικα αλλα αδιαφορησα

 

Πηρα μεχρι και 24.5 ευρω για καθαρισμο δοντιων!!

Link to comment
Share on other sites

συνάδελφε Γιάννη και εγώ το ίδιο άκουσα (αρχικά ότι δεν υπάρχει ελεγχτής γιατρός και μετα ότι δεν υπάρχουν λεπτά ) και μάλλον αναφερόμαστε στον ίδιο περιφεριακό τμήμα τι να πω και αφορά αποβολή της γυναίκας μου ,που περα από την σχετική ταλαιπωρία απαιτήθηκε ένα σημαντικό ποσό Και περιμένω πάνω από 4 μήνες Και για την τράπεζα μου είπαν , όμως δεν υπάρχει υποκατάστημα στην Κάρυστο επομένως θα αναγκαστώ να τα πάρω από άλλη τράπεζα με προμήθεια. Και όλα αυτά ενώ δεν έχω καθυστερήσει ούτε μια πληρωμή παρά την δυσκολία που αντιμετωπίζω όπως όλοι οι συνάδελφοι της περιφέρειας μακριά από τα κέντρα αποφάσεων.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.