Μετάβαση στο περιεχόμενο

Προσλήψεις ηλεκτρολόγων μηχανικών στο δημόσιο


xenia alexiou

Recommended Posts

η ΔΕΗ συνήθως κάθε πότε βγάζει προκυρήξεις;

η επόμενη πότε προβλέπεται, για ηλεκτρολόγους μηχανικόυς ΤΕ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 63
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Για αυτό το λόγο και πολλοί κάτοικοι των γύρω περιοχών, πιέζουν ώστε να αντικατασταθεί η απόλυτη προτεραιότητα που δίνει η εντοπιότητα, με μοριοδότησή της, όπως γίνεται στην επιλογή μέσω ΑΣΕΠ για τον δημόσιο τομέα.

 

Αν γίνει αυτό θα τους πάρουν με τις πέτρες όλους. Δες τι γίνεται στα ορυχεία που οι κάτοικοι της περιοχής διακόπτουν την λειτουργία τους, για ΝΑ γίνουν προσλήψεις.

 

Εδώ που τα λέμε είμαι το μέρος τους. Ζουν σε υποβαθμισμένες περιβαλλοντικά περιοχές και πρέπει η ΔΕΗ να τηρεί τα αντισταθμιστηκά, που με βάση αυτά έγινε η συμφωνία για να φτιαχτούν οι εγκαταστάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Τωρα τι να πω!μου κοψατε τα φτερααα...τελικα οτι κ να εχεις μονο ενα πραγμα μετραει ''βισμα κ παλι βισμα''!γι αυτο οι περισσοτεροι φευγουν..πολλοι φιλοι μου ηδη ξεκινησαν να ψαχνουν εξω και δυστυχως οτι πτυχιο..μεταπτυχιακο...διδακτορικο κ αν εχεις στην Ελλαδα οι γνωσεις δε πληρωνονται!Τελειωσα τωρα κ το μελλον ειναι αβεβαιο...κ σε ποιες ιδιωτικες να απευθυνθεις με 600-700 το μηνα...και αν σε κρατησουν..

Link to comment
Share on other sites

xenia alexiou, δίκιο έχεις αλλά και η λύση καλή μου δεν είναι να χωθείς στο δημόσιο... Θες να είσαι μια από τους πολλούς που κάθονται και πληρώνονται?

Ξέρω ότι στο ιδιωτικό τομέα επικρατεί το χάος, η αβεβαιότητα και η ανασφάλεια... Αλλά όποιος θέλει, τα καταφέρνει, έστω και με πολύ κόπο... Μη κοιτάς μόνο πως θα διοριστείς στο δημόσιο, αλλά πως θα γίνεις μια καλή μηχανικός...

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Οπως πανε τα πραγματα τελειωνει και η ΔΕΗ που παει προς πωληση... Επομενως προκηρηξεις ΔΕΗ καπουτ... Συγχαρητηρια στο ΠΑΣΟΚ που αρχικα ξεπουλησε ΟΤΕ τωρα παει για ΟΣΕ και ΔΕΗ ισως ΟΠΑΠ,ΟΑΣΑ, καζινο, Λιμανια , Αεροδρομια στο πλαισιο της "εξυγιανσης". Και μετα σου λεει κρατος προνοιας? Και μετα γιατι να πληρωνω εγω φορους? Για την DEUTCHE?

Link to comment
Share on other sites

Οπως πανε τα πραγματα τελειωνει και η ΔΕΗ που παει προς πωληση... Επομενως προκηρηξεις ΔΕΗ καπουτ... Συγχαρητηρια στο ΠΑΣΟΚ που αρχικα ξεπουλησε ΟΤΕ τωρα παει για ΟΣΕ και ΔΕΗ ισως ΟΠΑΠ,ΟΑΣΑ, καζινο, Λιμανια , Αεροδρομια στο πλαισιο της "εξυγιανσης". Και μετα σου λεει κρατος προνοιας? Και μετα γιατι να πληρωνω εγω φορους? Για την DEUTCHE?

 

Αν εσένα σε άλλους κουμμουνιστές δες σας αρέσει να πάτε να μείνετε στην Βόρεια Κορέα θας σας πληρώσω εγώ τα αεροπορικά

Link to comment
Share on other sites

dimitris18, μη φτάσουμε να γίνουμε και αντι-κουμουνιστές... Ο lym εξεφρασε μια απόψη, από κει και πέρα τι σημασία έχει?

Link to comment
Share on other sites

Καλά, μεταξύ μας, αυτό ισχύει σχεδόν σε όλες τις ΔΕΚΟ... Αν δουν γνωστό επίθετο, ρωτάνε και αμα είσαι και παιδί εργαζομένου, την έχεις την πολυπόθητη θέση...

 

Πάντως ωραίοι οι ΟΤΕτζηδες... Όποτε θέλουν είναι δημόσιοι υπάλληλοι, όποτε θέλουν είναι ιδιωτικό υπάλληλοι σε Α.Ε. Τι μ@@@κες ειναι Θεέ μου...

 

Για να μη διαδίδουμε μυθεύματα, γιατί ως γνωστόν οι μηχανικοί οφείλουν να είναι ψαγμένοι και να διασταυρώνουν κάτι πριν το διαδώσουν ... :D ... από το 2005 και μετά που άλλαξε ο κανονισμός στον ΟΤΕ, το καθεστώς είναι καθαρά ιδιωτικής φύσεως. Το οποίο σημαίνει ότι απολύεσαι νύχτα αν χρειαστεί, ούτε καν την επόμενη το πρωί ...

Link to comment
Share on other sites

kostasgr, πρώτον χαίρομαι που αμφισβητείς εμμέσως την αξιοπιστία των λεγομένων μου... αυτό μ'αρέσει πολύ όταν γίνεται...

δεύτερον, όταν το 2005 ήταν ακόμα ΔΕΚΟ ο ΟΤΕ, οι υπαλληλοί του δεν ηθελαν να γινει ιδιωτικη εταιρεια, γιατι δε θα χαν τα προνομια του δημοσιου υπαλληλου

τωρα που ο ΟΤΕ ειναι πια ιδιωτικη, όταν ο Παπακωνσταντινου ζητησε μείωση μισθών, είπαν "εμείς είμαστε ιδιωτικοί υπαλληλοι"

δλδ μια ήθελαν και απαιτούσαν να είναι δημόσιοι υπάλληλοι, τώρα θέλουν και απαιτούν να είναι ιδιωτικοί υπάλληλοι... όποτε τους συμφέρει δηλαδή...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.