Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τι χρήση λογαριασμού ΔΕΗ έχετε;


Julius Caesar

Recommended Posts

Έχετε προσέξει ότι τα τιμολόγια της ΔΕΗ έχουν διαφορετικές χρήσεις; Έχετε δικό σας γραφείο; Αν ναι, σε τι χρήση έρχεται ο λογαριασμός σας;

Εγώ έχω γραφείο και μου έρχεται λογαριασμός "Γ1 ΟΙΚΙΑΚΗ ΧΡΗΣΗ" και σκέφτομαι να το αλλάξω, αν και η οικιακή χρήση είναι η πιο φτηνή.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μη κάνεις καμιά βλακεία "Ρωμαίε"... Κερατιάτικα θα πληρώνεις χωρίς λόγο ... (άποψή μου). Ούτε νυχτερινό, ούτε τίποτα (αν δουλεύεις βράδυ).

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και δε σκέφτομαι να το αλλάξω. Δεν πειράζει όμως που θα μπαίνει σαν "Γ1 ΟΙΚΙΑΚΗ ΧΡΗΣΗ" στο βιβλίο εσόδων-εξόδων;

Link to comment
Share on other sites

Σιγά μην ασχοληθούν ποτέ με αυτό ! Το θεωρώ εξαιρετικά απίθανο.

 

Που ακριβώς εμφανίζεται στο βιβλίο εσόδων - εξόδων ; Απ' όσο ξέρω, μόνο σε έλεγχο μπορούν να σου ζητήσουν το παραστατικό.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα οικιακό στο προηγούμενο γραφείο.

Σε αυτό έχω Γ21 διότι όταν πήγα στην ΔΕΗ για την αίτηση το συμβόλαιο έγραφε επαγγελματικός χώρος.

Το ίδιο έγραφε και το προηγούμενο συμβόλαιο αλλά η ΔΕΗ με χρέωνε σαν κατοικία.

Έχει μεγαλύτερο τιμολόγιο αλλά έχει και περισσότερα δημοτικά τέλη.

Ο λογαριασμός στο νέο γραφείο είναι 3πλάσιος του παλαιού (ίδια μ², ίδια κατανάλωση).

Link to comment
Share on other sites

ΟΥΧ. και ποιό το πρόβλημα αν γράφει οικιακής χρήσης?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Να καταλάβω δηλαδή όταν πας στην ΔΕΗ να κάνεις σύνδεση του ρευματος, δηλώνεις τι ο χώρος "θες" να είναι? Δεν ξέρω, δεν έτυχε ποτέ να κάνω, δουλευω σε εταιρία και εδώ το' χαν το ρευμα συνδεδεμένο.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Σε ιδιόκτητο χώρο που έχει μονοφασικό και αυτή την στιγμή δεν χρησιμοποιείται, αν χρησιμοποιηθεί για γραφείο και γίνει αίτηση για τριφασικό υπάρχει περίπτωση να ζητήσουν από την ΔΕΗ να γίνει επαγγελματικό;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.