Μετάβαση στο περιεχόμενο

Προσθήκη καθ' ύψος


 

Recommended Posts

υποτιθεται οτι κανεις ελεγχο υπαρχοντος κτιριου και βλεπεις αν και με την προσθηκη επαρκουν τα 8Φ16 στο υπαρχον.

 

συτο ακριβως εκανα .Ελεγχο του υπαρχοντος με την προσθηκη μαζι με α.κ.85 μετα απο εγγραφη δηλωση ιδιοκτητη

Link to comment
Share on other sites

ωραία. και τι είδες? είδες να επαρκούν? όχι και ούτε πρόκειται γιατί δεν έχει γίνει ποτέ αυτό. άρα εδώ δεν είναι θέμα q αλλά τι έχουν σκοπό να κάνουν οι εμπλεκόμενοι, και συ και αυτοί.

 

πότε βγήκε η άδεια?

 

λοιπόν, συμβουλή μου είναι κάνε μια ελαφριά με ytong. τα άλλα απαιτούν πορτοφόλια

Link to comment
Share on other sites

επειδη μαλλον δεν εχεις καταλαβει.

Εκανα ελεγχο υπαρχοντος ασχετα με το αν υπηρχε προβλεψη γιατι οπως αναφερα πιο πανω , ο α οροφος δεν κατασκευαστηκε συμφωνα με τα σχεδια (ασυμφωνια στις πλακες) .Η πολεοδομια μου ζητησε τον ελεγχο.

Την προσθηκη λυνω μονο με ΕΑΚ και το ερωτημα μου ηταν τι q να παρω για την προσθηκη.Η πολεοδομια μου ειπε q=1.50.

 

θα μπορουσες να ησουν λιγοτερος εριστικος και αν δεν με ενδιαφερε "το πως θα κοιμαμαι τα βραδια "δεν θα με απασχολουσε το θεμα

Link to comment
Share on other sites

εγώ μια χαρά έχω καταλάβει και μια χαρά σου είπε η πολεοδομία.

Εκανα ελεγχο υπαρχοντος ασχετα με το αν υπηρχε προβλεψη γιατι οπως αναφερα πιο πανω , ο α οροφος δεν κατασκευαστηκε συμφωνα με τα σχεδια

έκανες έλεγχο 20-30 χρόνια μετά σε ένα κτίριο που στέκεται, λες να μην επαρκεί? το θέμα είναι η προσθήκη εδώ. την βάζεις και βγάζεις αποτελέσματα τρελά. και τι άλλο θα έβγαινε όταν αλλάζεις q στους ορόφους και κανονισμούς.

 

υπάρχει 1 και μόνο 1 διαδικασία σε αυτά τα πράγματα

Link to comment
Share on other sites

το θέμα σου είναι το υπάρχων ή το υπάρχων+προσθήκη? ο τίτλος του thread λέει "Συντελεστής q σε προσθήκη"

 

Σε ξαναρωτάω λοιπόν πότε βγήκε η άδεια

Link to comment
Share on other sites

τι q βαζω οταν λυνω την προσθηκη ...

 

το 1984 με προβλεψη 2 οροφων αλλα μονο ο ενας θα υλοποιηθει

για τον αλλο σιγουρα θελει ενισχυση, οπου μετα απο εγγραφη δηλωση του δεν προβαινω και στην προσβλεψη του γ

Link to comment
Share on other sites

το 84. άρα το υπάρχων γιατί το ελέγχεις με του 85? με την προσθήκη όμως ναι.

 

το επόμενο βήμα είναι το πρόβλημα αφού δεν πρόκειται να βγει ο έλεγχος. οπότε αν δεν κάνεις αυτά που πρέπει (ενισχύσεις) κάνε ότι θες στην προσθήκη αφού έτσι κι' αλλιώς θα είναι λάθος

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.