Μετάβαση στο περιεχόμενο

Νεα έκδοση λογισμικού ΤΕΕ ΚΕΝΑΚ


qwert

Recommended Posts

Απο την στιγμή που κάτι βγαίνει σε διαβούλευση προφανώς και δεν ισχύει χωρίς έγκριση. Τα κείμενα τις διαβούλευσης δεν αποτελούν τα τελικά κείμενα. Και απο τη στιγμή που αυτή τη στιγμή δεν υπάρχουν πουθενά διαθέσιμα συνηγορεί στο οτι δεν ισχύουν.

Τώρα αν κάποιος θέλει να τα εφαρμόσει προφανώς αναλάμβανει την ευθύνη προσωπικα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 128
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δηλαδη θελετε να πειτε πως εσεις για τις διαχωριστικες επιφανειες με τους ΜΘΧ ας πουμε υπολογιζετε κανονικα ολο το ΜΘΧ, τα τοιχωματα του κλιμακοστασιου κλπ και δεν παιρνετε υπο παραδοχη το 1/2U του αερα, μονο και μονο επειδη δεν εγκριθηκε το κειμενο της διαβουλευσης, η επειδη κατεβηκε απο το site?

Link to comment
Share on other sites

Inzaghi, νομίζω πως η απάντηση είναι αυτή:

 

Τώρα αν κάποιος θέλει να τα εφαρμόσει προφανώς αναλάμβανει την ευθύνη προσωπικα.

 

Βέβαια, κατ εμέ ευθύνες δεν πρόκειται να υπάρξουν, εκτός αν ζημειωθεί κάποιος ιδιοκτήτης.

Link to comment
Share on other sites

Οι διευκρινισεις (που αναγραφονται ως ΔΙΕΥΚΡΙΝΗΣΕΙΣ) ειναι ακομα αναρτημενες στο ΤΕΕ, κατεβηκαν δε απο την κεντρικη σελιδα...

 

http://portal.tee.gr/portal/page/portal/SCIENTIFIC_WORK/GR_ENERGEIAS/kenak/TOTEE%20REV/TOTEE-parametroi%20EN-Diefkiniseis-21-02-11i.pdf

 

Οντως ειναι στη διακριτικη ευχερεια του καθενος να τις χρησιμοποιησει η οχι, απλως δεν εχω καταλαβει ακομα αν εσεις που λετε πως δεν ισχυουν, χρησιμοποιειτε τις 4 ΤΟΤΕΕ μονο χωρις τις διευκρινισεις η τις χρησιμοποιειτε για απλοποιηση υπολογισμων (βλεπε αδιαφανη δομικα στοιχεια σε επαφη με ΜΘΧ που θελουν τρελους υπολογισμους στην αρχη ενω κατοπιν διευκρινισεων τα πραματα απλοποιουνται δραματικα...)

 

Εγω δεν πιστευω πως θα μπω στη διαδικασια να υπολογιζω ολο το ΜΘΧ και τη διαχωριστικη επιφανεια, οπως προ διευκρινισεων, ειδικα αφου το 50% της μειωσης του συντελεστη διαπερατοτητας για επαφη με αερα ειχε ειπωθει και προ διευκρινισεων σε σεμιναρια, ειπωθηκε και εμπειρικα εδω μεσα και τελικως βγηκε στις διευκρινισεις...

Link to comment
Share on other sites

Στην αρχή έτσι το έκανα.. όποιος το έχει κάνει έχει δει τη γλύκα.

 

Οι ΜΘΧ έχουν ανοίγματα, απώλειες αερισμού τα πάντα, είναι σαν να κάνεις ένα δεύτερο κέλυφος. Αν έχεις ένα ισόγειο που έχει από κάτω δικό του ημιυπόγειο ως αποθήκη με παράθυρα και έχεις και το κλιμακοστάσιο..χαμός (στο οποίο κλιμακοστάσιο πολλά θέματα δεν έχουν ξεκαθαρίσει όπως θυμάστε..).

 

Εφαρμόζω την νέα οδηγία μέχρι νεωτέρας.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν το οτι το link είναι ακόμα ενεργό δεν λέει κάτι. Το θέμα είναι οτι απο την στιγμή που δεν φαίνεται κάπου αν δεν το ξέρεις δεν μπορείς να μπείς. Και το link του patch δουλεύει αλλα αν μπεις τώρα δεν φαίνεται πουθενά.

 

Δεύτερον δεν είπα ποτέ οτι δεν θα ισχύσουν. Απλώς δεν έχει εκδοθεί ακόμα το επίσημο κείμενο άρα θεωρητικά δεν πρέπει να χρησιμοποίουνται και αυτό πρέπει να λέγεται. Τώρα αν ο καθένας επιλέγει να τις χρησιμοποιήσει είναι δικό του θέμα και η ευθύνη δικιά του, αν και όπως λέει ο miltos κανείς δεν πρόκειται να του πει κάτι.

 

Και τέλος για να απαντήσω στον Inzaghi που ρωτάει εμείς τι κάνουμε, θα πώ οτι δεν είμαι επιθεωρητής και αυτή η απλοποίηση για τον ΜΘΧ δεν ισχύει στις μελέτες, οπότε δεν καίγομαι να τις χρησιμοποιήσω.

Link to comment
Share on other sites

Στην αρχή έτσι το έκανα.. όποιος το έχει κάνει έχει δει τη γλύκα.

 

Οι ΜΘΧ έχουν ανοίγματα, απώλειες αερισμού τα πάντα, είναι σαν να κάνεις ένα δεύτερο κέλυφος. Αν έχεις ένα ισόγειο που έχει από κάτω δικό του ημιυπόγειο ως αποθήκη με παράθυρα και έχεις και το κλιμακοστάσιο..χαμός (στο οποίο κλιμακοστάσιο πολλά θέματα δεν έχουν ξεκαθαρίσει όπως θυμάστε..).

 

Εφαρμόζω την νέα οδηγία μέχρι νεωτέρας.

Εγώ συνεχίζω να εφαρμόζω την παλιά σε όλα. Άστα να πάνε είναι όσον αφορά τους Μ.Θ.Χ!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

εχω πάρει έναν καινουργιο υπολογιστή με win7 και προσπαθώ να κατεβάσω και να εγκαταστήσω και εκει το τεε κενακ και μου βγάζει όταν πάει να κάνει την εγκατάσταση και φθάνει στην αντιγραφη αρχείων <<δεν ήταν δυνατή η καταχώρηση λειτουργίας μονάδος c/programfiles(x80)/common files/business odgects/2.7/bin......>>

τα εχω παίξει και είμαι και ασχετος.!!!!

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

κανείς απάντηση?

επιπλέον από τον άλλο υπολογιστή αν αντιγράψω σε στικάκι το πρόγραμμα θα τρέξει στο νέο? και αν ναι μετά πρέπει να τρέξω και την βελτίωση πού είχαν βγάλει της 1.28 ή θα αποθηκευτει κατευθειαν η τελευταία?

Link to comment
Share on other sites

Έχω εγκαταστήσει και τις δύο εκδόσεις σε Windows 7 χωρις κανένα πρόβλημα, η νεότερη έκδοση πάει και κουμπωνει πάνω στην πρώτη. Ακολούθησες τις οδηγίες; Αν το πρόβλημα συνεχίζετε επικοινώνησε με το ΤΕΕ.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.