Μετάβαση στο περιεχόμενο

Διαφημιστική πινακίδα γραφείου


DE GI

Recommended Posts

Συμφωνώ στο χτίσιμο της φήμης αλλά μιλάμε για διαφήμιση.

Μη σκέφτεσαι μεμονωμένα τεχνικά γραφεία ενός ατόμου , αλλά σκέψου γραφεία 3-4 μηχανικών ή μεγάλες εταιρείες.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τον SIRADRAB Το όνομά σου το κτίζεις κάθε μέρα.

Αν έχει κάποια αξία η μαρτυρία μου, σε 35 χρόνια που ασκώ το επάγγελμα, όσοι μπήκαν στο γραφείο μου από την ταμπέλλα ήταν είτε αγγαρείες είτε έρευνα αγοράς.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τον SIRADRAB Το όνομά σου το κτίζεις κάθε μέρα.

Αν έχει κάποια αξία η μαρτυρία μου, σε 35 χρόνια που ασκώ το επάγγελμα, όσοι μπήκαν στο γραφείο μου από την ταμπέλλα ήταν είτε αγγαρείες είτε έρευνα αγοράς.

 

Για το αγγαρεία συμφωνώ... Για το έρευνα αγοράς, δεν το βρίσκω κακό...

Γιαυτό και η τρίτη πινακίδα "μπαλαντέρ" που ανέφερα, τουλάχιστον κάποιοι διαβάζουν κάτι που τους ενδιαφέρει και χτυπάν το κουδούνι.

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω και εγώ με τον συνάδελφο SIRADRAB .

Θα προσθέσω όμως και το εξής , πως και για να χτίσει κάποιος και όνομα και φήμη παίζει και μεγάλο ρόλο πέραν από τις γνώσεις του και ο κύκλος συνεργατών του .

Δηλαδή όλοι μας δεν ευσταθούμε μόνοι μας στην αγορά εργασίας αλλά με συνεργασίες .

Οι συνεργάτες μας λοιπόν και αυτοί θα πρέπει να είναι άτομα αναγνωρίσιμα στην περιοχή εργασία μας ώστε με την κοινή μας συνεργασία ο ένας να βοηθάει τον άλλον .Δεν αναφέρομαι σε συνεργάτες του ιδίου κλάδου αλλά στις συνεργασίες μας με συμβολαιογράφους , τοπογράφους , νομικούς συμβούλους ανάλογα με τον κλάδο του κάθε Μηχανικού .

Όσον αφορά την πινακίδα πιστεύω και εγώ πως θα πρέπει να είναι πρωτότυπη ώστε να ξεχωρίσει στο μάτι του πελάτη .

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Χαιρετίσματα σε όλους,

 

για να μην ανοίγω καινούργιο thread, γνωρίζετε εαν υπάρχουν περιορισμοί στις διαστάσεις της πινακίδας μπαλκονιού για τεχνικό γραφείο?

Οποιόδηποτε link ή πληροφορία με προδιαγραφές, ευπρόσδεκτη!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων..

Link to comment
Share on other sites

...υπάρχουν περιορισμοί στις διαστάσεις της πινακίδας μπαλκονιού για τεχνικό γραφείο?

...

..

Το ΣΔΟΕ

 

Όσο πιο μεγάλη πινακίδα και όσο πιο εμπορική περιοχή τόσο θα θέλουν να σε επισκέπτονται για έλεγχο.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

σωστό και αυτό!

συνεπώς το θέμα φαίνεται να καταλήγει με βάση τα αισθητικά και ηθικά-δεοντολογικά κριτήρια απότι καταλαβαίνω..

Link to comment
Share on other sites

Όσο πιο μικρά τα ηθικά διότι αν σε πιάσει η εφορία θα γίνουν όλα ανήθικα.

Στην τελική η ταμπέλα βοηθάει ελάχιστα ένα τεχνικό γραφείο.

Σπάνια κάποιος περπατάει στο δρόμο, βλέπει ταμπέλα και λέει ας πάω να χτίσω ένα σπίτι.

Τα έργα και οι δημιουργικές συνεργασίες βοηθάνε καλύτερα.

 

Φυσικά από περιοχή σε περιοχή αλλάζουν όλα αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.