Μετάβαση στο περιεχόμενο

Δεν πληρώνομαι


pm4698

Recommended Posts

Γα αυτήν την κατάντια που θα έπρεπε να ντρέπεται ο καθένας που έχει "στελεχώσει", καλά θα κάνουν να μαυρίσουν τα πτυχία τους..

 

Δε σε πιάνω! Κατάντια είναι το ότι έχουμε μελετητικό ή ότι το χρησιμοποιούμε; Το ότι έχουν κάποιοι τα πτυχία τους σε μια εταιρεία δεν είναι απαραίτητο ότι τα έχουν "εικονικά" έναντι 250Ε το μήνα για να παίρνει μελέτες η εταιρεία. Ούτε ταυτόχρονα τους καθιστά υπεύθυνους αν ο Διαχειριστής δεν πληρώνει τους υπαλλήλους.

Link to comment
Share on other sites

Κύριοι, για να δείτε ότι ο κόσμος τελικά είναι πολύ μικρός, επιβεβαίωσα το πρωί με τον pm4698 ότι το πρώην αφεντικό του είναι ο ίδιος με τον οποίο τις προάλλες είχα συνέντευξη και είχα γράψει εδώ μέσα την εμπειρία μου.

Το ποστ που ανέφερα την εμπειρία μου:

 

http://www.michanikos.gr/showthread.php?p=287827#post287827

 

Οπότε κύριοι, τέτοια φαινόμενα αναγνωρίζονται, και καλό είναι να τα μάθουμε όλοι μας ώστε να τους απομονώσουμε αυτοί τους τυχοδιώκτες.

Link to comment
Share on other sites

@tpanag δεν είμαι χθεσινός. Ξέρω καλά τι παίζει με τις ενοικιάσεις πτυχίων. Εγώ απορώ που οι ίδιοι δεν εξεγείρεστε από το πόσο κοντόφθαλμο (για να μην πω ηλίθιο) είναι να ενοικιάζεις το ΜΕΚ/ΜΕΛ...

Link to comment
Share on other sites

Ακούστε κάτι για να γελάσετε! Έχω φύγει από κει εδώ και 2 βδομάδες και ενημερώνομαι από μία κοπέλα για τα ευτράπελα! Αυτός περιμένει να πάρει λεφτά από ΄ενα δάνειο πελάτη για φωτοβολταικα. Το δάνειο έχει εγκριθεί και αυτός για κάποιον λόγο δεν μπορεί να ξαργυρώσει τις επιταγές. Πήρε αυτή την κοπέλα μαζί του στην τράπεζα σε ένα ταμείο όπου μία κοπέλα ( μάλλον γνωστή του) του πε ότι δεν μπορεί να τα εξαργυρώσει γιατί η τράπεζα έχει πολύ δουλειά και θα αργήσει!!!!!

Και πήρε την κοπέλα μαζί του για να αιτιολογηθεί για τις πληρψμές!!!

Link to comment
Share on other sites

pm4698, επίσης έμαθα (όταν ψάχνεις μαθαίνεις) ότι ο συγκεκριμένος είχε παλιά και εταιρεία με εγκαταστάσεις φυσικού αερίου, την οποία την λειτουργούσε όπως την τωρινή με Φ/Β (δλδ απλήρωτοι μηχανικοί, φέσια παντού κτλ).

Ο ίδιος μάλιστα δεν είναι καν μηχανικος και δηλώνει ότι πηγαίνει και επιβλέπει εγκαταστάσεις Φ/Β. Ως τι επιβλέπει τις εγκαταστάσεις? Ποιος "νόμος" του το επιτρέπει αυτό?

 

Καταγγελία όχι μόνο στο ΤΕΕ, αλλά και σε ΣΔΟΕ, ΥΠ.ΑΝ., ΥΠ.Ε.Κ.Α. κτλ... Να ξεβρωμίσει ο τόπος...

Link to comment
Share on other sites

Οτι ναναι...

Ο καθένας ταβερνιάρης, μπακάλης κτλ άσχετος ανοίγοι μία εταιρία και ασχολείται με τα φωτοβολταικά που έχει ακούσει ή του έχουν πει ότι είναι της μόδας. Οργάνωση μηδέν, μπάτζετ άστα να πάνε, προσλαμβάνει μηχανικούς να του κάνουν τη δουλειά και έχει και άποψη πως πρέπει να γίνεται αυτή.

Πρόσφατα είχα πάει σε μία συνέντευξη σε έναν τέτοιο..Γραφεία ο Θεός να τα κάνει, καταγώγιο που νόμιζες ότι στοιχηματίζανε σε κοκορομαχίες. Ο ίδιος άσχετος πρώην "κομπιουτεράς" μου λέει "Εγώ δεν ξέρω από αυτά, εσείς παιδιά τα κάνετε εγώ από υπολογιστές ξέρω, άντε καμιά ΕΠΙΒΛΕΨΗ" και το κορυφαιο όταν η συζήτηση έφτασε στο οικονομικό. "Είχε έρθει πριν από εσένα, μηχανικός και μου ζήταγε 1000ε γιατί έχει υπογραφή, σιγά ρε φίλε του λέω ΤΙ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ Η ΥΠΟΓΡΑΦΗ!!! Εσύ στα πόσα κυμένεσαι? Απάντηση φυσικά δεν πήρε του έσφιξα το χέρι του είπα καλή συνέχεια και την έκανα για καφέ. Ελεος με τους άσχετους ........

Link to comment
Share on other sites

"Είχε έρθει πριν από εσένα, μηχανικός και μου ζήταγε 1000ε γιατί έχει υπογραφή, σιγά ρε φίλε του λέω ΤΙ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ Η ΥΠΟΓΡΑΦΗ!!! Εσύ στα πόσα κυμένεσαι? Απάντηση φυσικά δεν πήρε του έσφιξα το χέρι του είπα καλή συνέχεια και την έκανα για καφέ. Ελεος με τους άσχετους ........

 

Τι τσομπάνης Θεέ μου? Δλδ πόσα θα έδινε, 500 ευρώ? Τι άτομα ρε παιδιά κυκλοφορούν?

Link to comment
Share on other sites

Οτι ναναι...

Ο καθένας ταβερνιάρης, μπακάλης κτλ άσχετος ανοίγοι μία εταιρία και ασχολείται με τα φωτοβολταικά που έχει ακούσει ή του έχουν πει ότι είναι της μόδας. Οργάνωση μηδέν, μπάτζετ άστα να πάνε, προσλαμβάνει μηχανικούς να του κάνουν τη δουλειά και έχει και άποψη πως πρέπει να γίνεται αυτή.

Πρόσφατα είχα πάει σε μία συνέντευξη σε έναν τέτοιο..Γραφεία ο Θεός να τα κάνει, καταγώγιο που νόμιζες ότι στοιχηματίζανε σε κοκορομαχίες. Ο ίδιος άσχετος πρώην "κομπιουτεράς" μου λέει "Εγώ δεν ξέρω από αυτά, εσείς παιδιά τα κάνετε εγώ από υπολογιστές ξέρω, άντε καμιά ΕΠΙΒΛΕΨΗ" και το κορυφαιο όταν η συζήτηση έφτασε στο οικονομικό. "Είχε έρθει πριν από εσένα, μηχανικός και μου ζήταγε 1000ε γιατί έχει υπογραφή, σιγά ρε φίλε του λέω ΤΙ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ Η ΥΠΟΓΡΑΦΗ!!! Εσύ στα πόσα κυμένεσαι? Απάντηση φυσικά δεν πήρε του έσφιξα το χέρι του είπα καλή συνέχεια και την έκανα για καφέ. Ελεος με τους άσχετους ........

http://www.michanikos.gr/showthread.php?p=287892#post287892

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.