Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ρύθμιση Ημιυπαίθριοι (Ν.3843) και από Μηχανολόγους - Ηλεκτρολόγους


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 65
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλά κάνεις και είσαι αντίθετος , αλλά φαντάζομαι πως είσαι αντίθετος και με την υπογραφή των Η/Μ από άλλες ειδικότητες πέρα από Ηλεκτρολόγους και Μηχανολόγους.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και ειμαι αντιθετος και σαυτο...

Και φυσικα αντιθετος στις ενεργειακες επιθεωρησεις λεβητων απο ΠΜ και ΑΜ (νομιζω παιζει και αυτο...)

Και φυσικα και στην υπογραφη για τακτοποιησεις απο ΑΤΜ....

 

 

Αλλα δεν τους παρεξηγω...

Τωρα βαραμε ολος ο κλαδος μυγες και βρηκανε το χαπι της αναδουλειας με τους ΗΧ....

Link to comment
Share on other sites

Και φυσικα και στην υπογραφη για τακτοποιησεις απο ΑΤΜ....

 

Γιατί φίλε μου αυτό; Απεριόριστα δικαιώματα σε υπογραφή Αρχιτεκτονικών έχουμε οι ΑΤΜ. Τυπικά όση σχέση έχετε εσείς οι ΠΜ, ακριβώς τόση έχουμε κι εμείς με το συγκεκριμένο.

Link to comment
Share on other sites

καλά πού είδατε ότι μπορούν ??

επειδή έστειλε πάλι το ΤΕΕ ένα ...χαρτί πρέπει κατευθείαν να το κάνουμε και νόμο του κράτους ???

αμάν πιά....

Link to comment
Share on other sites

tpanag

Εχετε απεριοριστα δικαιωματα σε αρχιτεκτονικα??????????????

Αν ειναι ετσι, σωπαινω...δεν το γνωριζα...

Ειμαστε αξιοι της μοιρας μας ως κρατος... (φυσικα κανενα προβλημα με σενα και τους ΑΤΜ δεν εχω...)

Link to comment
Share on other sites

καλά πού είδατε ότι μπορούν ??

επειδή έστειλε πάλι το ΤΕΕ ένα ...χαρτί πρέπει κατευθείαν να το κάνουμε και νόμο του κράτους ???

αμάν πιά....

γιατί συνάδελφε να μην μπορούν; Δηλαδή αν πάω στην πολεοδομία Αχαρνών και καταθέσω και δείξω το έγγραφο τί θα μού πούν;

Το θέμα είναι γιατί τώρα μετά από 11 μήνες και αφού έχει λήξει 2 φορές ο νόμος;

Πάντως θα είχαμε την δυνατότητα τουλάχιστον να τακτοποιήσουμε τα σπίτια μας αφού εγώ προσωπικά τα ετοίμασα εγώ και τα έδωσα σε φίλο ΠΜ

Link to comment
Share on other sites

Στην περιοχή μου ξέρω πως δεν δέχονται φακέλους απο Πολιτικούς Μηχανικούς ΤΕ.

Αν είναι έτσι να επιτρέπεται και σ'αυτούς. Πως μπορείς να πετάς έξω μια ειδικότητα που έχει δικαώματα επι αρχιτεκτονικών και να βάζεις μέσα τους Μηχανολόγους;

Επιτέλους το ΤΕΕ να επεμβαίνει εκεί που πρέπει και όχι σε θέματα που μας κάνουν μπάχαλο.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.