Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΜΕΚ - ΜΕΕΠ (εγγραφή, δικαιολογητικά και όχι μόνο)


Nick D.

Recommended Posts

Εστω έργο με προυπολογισμο 80.000 ΟΙΚ.

Μεσα στις εργασιες υπαρχουν και 5.000 ΟΔΟ.

Επειδη τα ΟΔΟ ειναι λιγοτερο απο το 10% του εργου, στην διακηρυξη δεν ζητουσαν ΟΔΟ, παρα μονο ΟΙΚ.

 

Οταν θα παω να παρω την εμπειρια, θα μπορω να "πιστωθω" αυτες τις 5.000 ΟΔΟ σαν ΟΔΟ ή θα πανε αναγκαστικα στα ΟΙΚ ?

Με το παραπανω τι εκανες τελικα? Τι ισχυει?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Να κάνω μια ερώτηση σε όσους ξέρουν: αν στελεχώσω μια εταιρία με το ΜΕΚ μου πρέπει αναγκαστικά να τους κόβω κάποιο ΑΠΥ? Αν έχω κλείσει βιβλία στην εφορία, υπάρχει κάποιος τρόπος να μην κόψω ΑΠΥ?

Edited by Topap
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Συνάδελφοι έβγαλα ΜΕΚ το 2011. Δε συνέχισα να γίνω ΜΕΕΠ ούε στελέχωσα εργοληπτική επιχείρηση.

 

Σήμερα πάω να κάνω αναζήτηση στο Δ15 και δε με εμφανίζει στις λίστες.

Τι συμβαίνει ?

Μήπως έχει λήξει ?

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να κοιτάς σωστά και να δίνεις το σωστό α.μ. ΜΕΚ ή το ονοματεπωνυμο.

Δηλαδή στα "Στοιχεία Μητρώων"-->"Μητρώο ΜΕΚ"

 

 

Από περιέργεια κοίταξα το δικό μου και μερικών συναδέλφων. ΔΕΝ υπάρχει πρόβλημα, τα εμφανίζει κανονικά.

 

Η κατάταξη στις διάφορες βαθμίδες του ΜΕΚ δεν έχει ημερομηνία λήξης. Απλά αν δεν στελεχώνεις εταιρεία σου λέει ότι δεν ανήκει σε στελέχωση.

 

Η κατάταξη στις διάφορες βαθμίδες του ΜΕΕΠ έχει ημερομηνία λήξης. Τότε απλά σου εμφανίζει κανονικά τα στοιχεία του ΜΕΕΠ αλλά σου αναφέρει ότι έχει λήξει.

 

Πάρε τηλέφωνο στο ΜΕΚ 2106419832, 2106411870

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνεις με βάση το όνομα ή τον αριθμό ΜΕΚ? Δοκίμασες και τα δυο? Δοκίμασες να ψάξεις μόνο με τον επώνυμο? Μπορεί να σε έχουν περάσει λάθος, αλλά δεν παίζει να μην είσαι στο Μητρώο.

Link to comment
Share on other sites

γενικά είναι μπελαλίδικη η αναζήτηση.

 

Γραψε με κεφαλαία το ονοματεπώνυμο σου και δες αν το βγάζει. Δοκίμασε και με αριθμό ΜΕΚ (ή ΑΦΜ αν παίρνει, δε θυμάμαι).

 

Αν δε σε εμφανίζει, υπάρχιε θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το βγάζει κανονικά με όλους τους τρόπους..Κεφαλαία, μικρά,το πρώτο κεφαλαίο,αρΜΕΚ, δοκίμασα και φίλους το βγάζει κανονικά....

Αν δεν κάνεις κάτι λάθος, επικοινώνησε μαζί τους...

Ψάχνεις στη σωστή κατηγορία?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.