Μετάβαση στο περιεχόμενο

Νέο προσωπικό site


gnusselt

Recommended Posts

Ένα επαγγελματικό site αλήθεια που αποσκοπεί; Στο να βρίσκει νέους πελάτες, να γίνεσαι γνωστός. Στον επαγγελματικό τομέα όλα γίνονται στο να βρίσκεις επενδυτές στη δουλειά σου.

 

Το site υπάρχει σε backup. Τίποτα δεν πάει χαμένο. Είμαι εδώ και 10 χρόνια σε free e-mail, ftp και web sites. Δεν έχω χάσει τίποτα. Αλλά καλό είναι να κρατάμε ένα backup... ποτέ δεν ξέρεις. Κανείς δεν εγγυάται ότι στο πληρωμένο site θα προσέξουν τα δεδομένα σου. :smile:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εγώ έμαθα την HTML από αυτό το site

http://www.w3schools.com/html/default.asp

 

Έτσι έφτιαξα τη σελίδα μου και μερικές ακόμη σελίδες.

 

Αγόρασα τα domain names με 10ευρώ/έτος από το p***** και είχα δωρεάν φιλοξενία για το πρώτο έτος και hosting 3,5ευρώ/μήνα

Δεν είναι και τόσο ακριβό! 52 ευρώ / έτος

 

Την ιστοσελίδα δεν την έχεις για να βρίσκεις πελάτες. Τουλάχιστον όχι για υπηρεσίες μηχανικού. Αλλά για να σε γνωρίσουν λίγο καλύτερα αυτοί που τους δίνεις την κάρτα σου. Άρα πρέπει να έχεις επαγγελματικό site και όχι free. Επίσης όσο περισσότερο καιρό έχεις ένα site τόσο περισσότερο ανεβαίνεις στις μηχανές αναζήτησης.

Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι να ζητήσετε ιστοσελίδα που σας δίνει την δυνατότητα να την ενημερώνετε μόνοι σας (δυναμική ιστοσελίδα) Το κόστος εξαρτάται από τις προδιαγραφές της ιστοσελίδας και είναι 800-2500 Ευρώ

 

Ο bill έθεσε τα πράγματα στη σωστή τους βάση πραγματικά. Εγώ θέλω να σταθώ λίγο στο σημείο για τις δυναμικές ιστοσελίδες, δίοτι οι περισσότεροι δεν είναι γνώστες και πάνε και δίνουν τσάμπα λεφτά.

Μία δυναμική ιστοσελίδα δίνει την δυνατότητα στον ιδιοκτήτη της να ανανεώνει το περιεχόμενό της μόνος του, χωρίς τη βοήθεια προγραμματιστή, αλλά και χωρίς γνώσεις προγραμματισμού. Θεωρώ ότι μία δυναμική ιστοσελίδα είναι εργαλείο για τη δουλειά του κάθε επαγγελματία, γιατί μπορεί να ακολουθεί τις καθημερινές εξελίξεις και να εξελίσσετε μαζί του.

 

Και προσοχή στα flashακια, γιατί οι μηχανές αναζήτησης τα αγνοούν. Μπορεί να είναι ωραία στην παρουσίαση αλλά οι μηχανές αναζήτησης δεν βλέπουν το περιεχόμενό τους.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Καλησπέρα σε όλους.

Ωραία όλα αυτά που λέτε αλλά θέλω να ρωτήσω το εξής:

θα μπορούσε κάποιος να αναφέρει κάποια αξιόπιστη εταιρεία από την οποία να

αγοράσεις web hosting???? π.χ. forthnet, hol ή όποια άλλη γνωρίζετε???

Link to comment
Share on other sites

εξαρτάται τι εννοεις αξιοπιστη.

 

παντως την forthnet να την ξεχάσεις, δεν αναλαμβάνει "μικρους" πελάτες εδώ και χρονια.

 

θα σου πρότινα να ψάξεις την icop. κανει πολυ καλη δουλεια.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.