Μετάβαση στο περιεχόμενο

Άλλαξε η ηγεσία του ΥΠΕΚΑ


gvarth

Recommended Posts

πραγματικά τα επιχειρήματά σου spgirl με ταρακούνησαν, με αποστόμωσαν!

 

πρόκειται περί κατορθώματος να μην έχεις τίποτα να πεις, να μην λες επί της ουσίας τίποτα και είμαι σίγουρος ότι θα είσαι και ικανοποιημένη από την "επιστημονική" τοποθέτησή σου! χαχαχαχαχα

σε έτρωγε το χέρι όμως να γράψεις μια αποστομωτική απάντηση και τα κατάφερες!!! κι άλλα χαχαχαχα

 

ΥΓ. και εγώ απορώ πως δίνονται πτυχία...

ΥΓ2. προφανώς και εσύ ξέρεις για το περιεχόμενο των συζητήσεων αλλά μάταια θα σε παρακαλέσω να μας το αποκαλύψεις...ε;:shock:

Link to comment
Share on other sites

111 δε μπορώ να δώσω σοβαρή απάντηση σε άνθρωπο που πιστεύει ότι για όλα φταίνε οι μασόνοι και η λέσχη Builderberg. Θεωρώ ότι κάποιος που έχει την ελάχιστη μόρφωση, μπορεί να καταλάβει αν κάτι είναι παραμύθι, θεωρία συνωμοσίας ή πραγματικότητα.

Είναι ωραίο να πιστεύουμε σε θεωρίες συνωμοσίας, άλλωστε αποβάλλουν όλα τα βάρη των δικών μας ευθυνών...

Αν εσύ θες να πιστεύεις σε θεωρίες συνωμοσίας, μαγκιά σου...

Επιτρέψε μου όμως να μπορώ να σε κριτικάρω για αυτές σου τις απόψεις, όπως έκανες και συ

Link to comment
Share on other sites

πραγματικά όμως μου κάνει εντύπωση, το έχω παρατηρήσει και στις συνομιλίες με πολλούς συναδέλφους ότι έχουν απαράδεκτα μικρή πληροφόρηση για το τι συμβαίνει γύρω μας! Λογικό από τη μία καθώς και εγώ ζω τον ολοήμερο αγώνα για επαγγελματική εξέλιξη (κάποτε) και επιβίωση (σήμερα), όμως θα ήθελα να μάθω αν απλά δεν έτυχε, αν αδιαφορούν ή αν πραγματικά δεν συμβαδίζει με τα ωράριά μας!

 

επίσης μου κάνει εντύπωση πως μια ολόκληρη μέρα δεν βρέθηκε ένας συνάδελφος να συμμερίζεται κάπως τις αγωνίες μου για τον νέο ΥΠΕΚΑ και όλοι θεωρείτε ότι οι μασωνικές στοές υπάρχουν απλά και μόνο για να μαζεύονται παλιοί φίλοι και γνωστοί!

 

αν είναι κάποιοι συνάδελφοι που συμμετέχουν θα μπορούσαν παρακαλώ να μας περιγράψουν απλά μια συνάντηση ώστε να μας φύγει και μας η απορία αλλά και να αποκαταστήσουν τη φήμη τους...

-------

δεν είπα ότι για όλα φταίνε οι μασώνοι, είπα για πολλά ΜΠΟΡΕΙ να φταίνε! έχω αμφιβολίες και θα περίμενα μια πιο δίκαιη αντιμετώπιση από μέρους σου έστω και συναδελφικά. θεωρείς λοιπόν ότι ΟΛΑ είναι θεωρίες αλλά δεν μου είπες ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ, τι κουβεντιάζουν στις λέσχες αυτές και στις στοές; αν ξέρεις! αν δεν ξέρεις τότε είσαι πολύ πιο άδικη ώστε να βγάζεις και ετυμηγορία σε κάτι το οποίο δεν είδες και δεν άκουσες ποτέ

Link to comment
Share on other sites

Κατά δεύτερον, να σε διορθώσω μιας κ μιλάμε με ακρίβεια, το ''ΧΩ'' που έλεγαν οι παλιοί σωστά κατά τη γνώμη σου, ΠΟΥ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΙΝΑΙ?Εκτός αν εννοούσαν χωροΑταξίας.;) ΥΠΕΔΕ είναι τ σωστό κατά τη γνώμη μου, κ ακόμα πιό σωστό το ΧΟΙ.ΠΕ.ΔΕ, χοιροστάσιο περιβάλλοντος και δημοσίων έργων.

+1000

σε τέτοιες εποχές κρίσης βγάλαμε το ΧΩΡΟΤΑΞΙΑΣ !!!!

δηλαδη το βασικό εργαλείο ανάπτυξης μια χώρας!!!!

Link to comment
Share on other sites

Έναέναένα, σε παρακαλώ, μπορείς εσύ που κατέχεις απ' ότι φαίνεται την αλήθεια να μας δώσεις πληροφορίες για το τι συζητείται σε αυτή την λέσχη της οποίας ούτε τη σωστή ορθογραφία του ονόματός της ξέρεις?

 

Ontopic: Καλώστονα. Δε με απασχολεί τόσο το πρόσωπο αλλά το γεγονός ότι μεταχειρίζονται αυτό το υπουργείο ΚΑΙ ΠΑΛΙ σαν το "ευκολάκι" στο οποίο μπορεί να ανταποκριθεί σχεδόν ο οποιοσδήποτε, σαν να μην είναι μια καυτή πατάτα αλλά μια θέση που συνδυάζει κύρος και χαλαρότητα. Αυτό νομίζω πρέπει να μας απασχολεί και όχι ο εκάστοτε υπογράφων τα διάφορα διατάγματα.

Link to comment
Share on other sites

φαίνεται παραείμαστε μορφωμένοι για να αγγίξουμε καυτές πατάτες! λύνουμε δύσκολα τεχνικά προβλήματα αλλά μοιάζουμε σαν μικρά παιδιά για να αντιληφθούμε την πραγματικότητα γύρω μας. και ακόμα χειρότερα η μόρφωσή μας μας στέκεται εμπόδιο στο να ανοίξουμε τα μάτια! Η τάση της νέας εποχής είναι: "δεν πιστεύω σε ότι δεν βλέπω ή δεν μπορώ να αποδείξω με χαρτί και μολύβι" και έχουμε ποτιστεί όλοι μας από αυτό! Αυτό λέγεται επιστημοσύνη στις μέρες μας αλλά εγώ θα το χαρακτήριζα ως αρρωστημένη κατάντια! αυτό μας έφερε σε αυτή τη κατάσταση σήμερα και με λύπη βλέπω συναδέλφους να μας γράφουν ότι θεωρούν τον νέο ΥΠΕΚΑ σοβαρότερο από την προκατοχο. Σοβαροί επιστήμονες αδυνατούν να αντιληφθούν την ΚΟΡΟΪΔΙΑ άσχετα αν υπάρχουν θεωρίες συνομωσίας από πίσω. Ας πούμε ότι δεν υπάρχουν. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ! εγώ ψάχνω όμως για απαντήσεις στα παρακάτω ζητήματα με τρόπο επιστημονικό παρακαλώ, γιατί είπαμε μπορεί να μην είμαστε άνθρωποι πια αλλά έχουμε πτυχία...

 

- Πως γίνεται η Ελλάδα να χρωστάει λιγότερα από ότι άλλες χώρες και να την οδηγούν με το ζόρι να πληρώσει με διεθνή εξευτελισμό;

- Πως γίνεται κύριοι επιστήμονες συνάδελφοι με τα μεγάλα σας πτυχία να πληρώνουμε χρέη από το καιρό του πολέμου που καμία άλλη χώρα δεν έχει δεχτεί να εξοφλήσει και ενώ μας χρωστούν (σφαγές, μάρμαρα) να πληρώνουμε και από πάνω;

- Πως γίνεται κύριοι επιστήμονες συνάδελφοι να έχουμε τόσα χρόνια τόσο ορυκτό πλούτο τον οποίο ανακαλύψαμε τυχαία μόλις μπήκαμε στο ΔΝΤ;

- Πως γίνεται κύριοι συνάδελφοι που σιωπάτε, που έχετε ξεσκίσει τις συνδέσεις των μεταλλικών, τα πεπερασμένα, τις οπισθοτομίες και τα ενεργειακά να θεωρείτε ότι μπορεί να μας σώσει κάτι το οποίο όσο το ταΐζεις τόσο αυτό σε κατασπαράζει; Ναι, να ξεπουλησουμε τα πάντα με τα μνημόνια για τα μειώσουμε το χρέος και μόλις ΔΙΑΛΥΘΟΥΝ ΤΑ ΠΑΝΤΑ θα πουλήσουμε και τα παιδιά μας για να σώσουμε το τομάρι μας!

- Πως γίνεται όλες οι χώρες να χρωστούν και να υποδουλώνονται αυτές και οι επόμενες γενιές τους στους τραπεζίτες καταστρέφοντας την παιδεία τους την περίθαλψη τους και συνολικά το κυρίαρχο κράτος της η κάθε μία;

- Πως γίνεται να ζείτε με τα πτυχία σας και να θεωρείται όλα αυτά θεωρίες συνομωσίας και όχι πραγματικότητα;

 

Δεν ξέρω για σας αλλά εγώ δεν χρωστάω σε κανένα τίποτα παρά μόνο στο Θεό τα πάντα. Όσοι διαφωνείτε να τον χαίρεστε τον κύριο ΥΠΟΥΡΓΟ που θα βάλει τάξη στο χάλι της Ελλάδας που αυτός και η παρέα του δημιούργησε! Καλημέρα σας και καλό διάβασμα της εφημερίδας σας!!!

-----

αγαπητέ statoz βλέπε αρχική απάντηση προς spgirl...

 

" ... πρόκειται περί κατορθώματος να μην έχεις τίποτα να πεις, να μην λες επί της ουσίας τίποτα και είμαι σίγουρος ότι θα είσαι και ικανοποιημένος από την "επιστημονική" τοποθέτησή σου! "

 

η παρέμβασή μου είναι ακριβώς αυτή, ότι κάτι λένε που μοιάζει κρίσιμο για την Ελλάδα, για μένα και για σένα, και όλο το κόσμο και εσύ με ειρωνεύεσαι να σου πω εγώ που κατέχω όλη την αλήθεια; υπεραμύνεσαι των στελεχών της λέσχης δηλαδή και ειρωνεύεσαι έναν απλό Έλληνα που αναρωτιέται για το μέλλον του;

 

stratoz ούτε τη στοιχειώδη ευγένια δεν έχεις

Link to comment
Share on other sites

Ρε φίλε έχουμε άλλο θέμα ανοιχτό που τα συζητάμε αυτά! http://www.michanikos.gr/showthread.php?t=12214

Όλοι οι υπουργοί στο συγκεκριμένο υπουργείο, από την εποχή που θυμάμαι και με αφορά το θέμα, τουλάχιστον "κακοί" αποδείχτηκαν. Ε τώρα απλά ανέλαβε ένας πολύ πρόσφατα αποτυχημένος που θα έπρεπε να έχει πάει σπίτι του...

Link to comment
Share on other sites

Έναέναένα, η στοιχειώδης ευγένια μου που, παρόλο που την αμφισβητείς, υπάρχει, δε μου επιτρέπει να είμαι οφτόπικ ούτε εδώ, ούτε πουθενά αλλού σε αυτό το φόρουμ, σεβόμενος τους κανόνες λειτουργίας του.

 

Βάλε λοιπόν τα επιχειρήματά που έχεις με παυλίτσες στο τόπικ που τους αρμόζει (στο υποδεικνύει ο αποπάνω συνάδελφος) για να σου απαντήσω με επιχειρήματα σε ένα προς ένα από αυτά, γιατί υπάρχουν απαντήσεις χωρίς εύκολες προσφυγές σε απίθανες θεωρίες συνωμοσίας.

 

Παρ' όλα αυτά προεξοφλώ ότι θα συνεχίζεις να μην εισπράττεις ευγένεια, όχι μόνο από εμένα, αλλά και από άλλους συναδέλφους όσο ανά τρεις γραμμές στο κάθε ποστ σου ειρωνεύεσαι τα προσόντα των συναδέλφων σου ως επιχείρημα για την ισχυροποίηση της θέσης σου.

 

Φιλικά.

Link to comment
Share on other sites

μάλλον δεν διαβάζεις καλά ή δεν θέλεις να καταλάβεις αυτά που διαβάζεις...

 

αγένεια και ειρωνία εισέπραξα από την πρώτη ανάρτηση λέγοντας τα αυτονόητα με πρώτο τον agrafiot και έπειτα την spgirl και εσένα χωρίς να έχω θίξει κανένα συνάδελφο. Όσοι συνάδελφοι θίχτηκαν μετά επειδή τους έθιξα τον Κανακάρη τους (χωρίς να είμαι offtopic αφού αυτός είναι το θέμα και το κατά πόσο θα έχει επιτυχία) και εσύ μαζί ... ξυδάκι!

 

το άλλο τόπικ το είδα χθες το βράδυ και είχε 3600 απαντήσεις αλλά είχα ήδη γράψει εδώ την άποψή μου για τον νέο ΥΠΟΥΡΓΟ

 

πρσοθηκη1: έγραψα εγώ καμία θεωρία συνομωσίας; άλλο οι κοινωνικές διαπιστώσεις άλλο οι θεωρίες συνομωσίας...προσοχή γιατί εκτίθεστε μερικοί μερικοί

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι,

Θεωρώ πως όταν κάποιος έχει αναλάβει μια τέτοια αποστολή "διάσωσης" της χώρας και έχει βάλει την υπογραφή του σε τέτοια έγγραφα που στην ουσία δένουν χειροπόδαρα την Ελλάδα και συνέταξε το νόμο που του έδινε το δικαίωμα να υπογράφει ΜΟΝΟΣ του χωρίς να δίνει ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ..... είναι ΑΔΙΣΤΑΚΤΟΣ και ΑΛΑΖΟΝΑΣ!!!!!

 

Αν τώρα σε αυτά κάνουμε μια αναδρομή στο νόμο περί στρατηγικών επενδύσεων σε συνδυασμό με την ΕΞΩΘΕΝ εντολή "ΞΕΠΟΥΛΗΘΕΙΤΕ" ...... Θεωρώ ΣΙΓΟΥΡΟ ΠΕΡΑΝ ΠΑΣΗΣ ΑΜΦΙΒΟΛΙΑΣ ότι ο τύπος θα πάρει ΠΙΣΩ και τις Νατούρες και θα "τροποποιήσει" και κάποια ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΑ εμπόδια καθώς και όρους δόμησης κλπ ..... ΩΣΤΕ να γίνουν πιο ΑΣΤΡΑΦΤΕΡΑ ΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΔΙΑΜΑΝΤΙΑ (περιοχές real estate φιλέτα)!!!!

 

Εδώ (ελπίζω) θα είμαστε και θα το θυμηθείτε αυτό που μόλις σας είπα!!!!

Υπομονή 1 χρόνο max!!!!!

Αυτό βέβαια μπορεί να επιφέρει κάποια ανάπτυξη, με βαρύ τίμημα για τη χώρα και κάποιοι να δουλέψουν στις Hochtief που θα έρθουν έναντι μισθού ανειδίκευτου .... αλλά λέμε τώρα!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.