Μετάβαση στο περιεχόμενο

Άλλαξε η ηγεσία του ΥΠΕΚΑ


gvarth

Recommended Posts

Δε βλέπω γιατί θα πρέπει να τον ενδιαφέρει το οικονομικό πλέον όμως. Ο ρόλος του άλλαξε, και είναι πλέον να ζητάει όσο γίνεται περισσότερα λεφτά όπως όλοι οι υπουργοί (και ο Οικονομικών να κάνει ό,τι μπορεί για να μη δώσει). Έτσι δε συμβαίνει πάντα στις κυβερνήσεις; Νομίζω ότι κινδυνολογείτε άδικα στο συγκεκριμένο. Άλλα είναι που δε μου αρέσουν πάνω του εμένα...

Link to comment
Share on other sites

Κακό μαντάτο το σημερινό κατά την άποψή μου....

 

Αυτός ο άνθρωπος ενδιαφέρεται μόνο για αριθμούς.Δεν τον άκουσα να αναφέρεται ποτέ σε τίποτα άλλο..Τα δε αποτελέματα στο ΥΠ.ΟΙΚ.,εξαιρετικά...

 

Στο βλεπες-το παιξες λοιπόν, ποντάρω ξεπούλημα ΔΕΗ και έντονες πιέσεις για επαναδιαπραγμάτευση FIT's...

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να έχετε άδικο και να έχω δίκιο εγώ που σκέφτομαι ότι :

 

Σίγουρα ο ΓΠΑΠ δεν έχει τις οικολογικές ευαισθησίες της Τίνας , άρα (θέλω να πιστεύω) δεν θα μας κάνει την ζωή πατίνι στα πολεοδομικά.

 

Ανθρωπος που έβαλε την υπογραφή του στα μνημόνια πιστεύω ότι δεν έχει πρόβλημα να υπογράψει οτιδήποτε άρα (θέλω να πιστεύω) δεν θα περνάνε μήνες για να βγει μια απόφαση ή μια εγκύκλιος όπως επί Τίνας.

 

Επειδή βλέπει φράγκα και γυαλίζει το μάτι του (θέλω να) πιστεύω ότι θα κάνει κάτι για να αναθερμάνει την οικοδομή καθ'ότι έως τώρα ήταν η κότα με τα χρυσά αυγά.

 

ΥΓ. Σίγουρα θα (ξε)πουλήσει την ΔΕΗ , αλλά αυτό θα γίνει όποιος κι αν είναι ΥΠΕΚΑ , αφού άλλοι διατάζουν...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τον Σηφουνάκη ήθελα να σχολάσουν γιατί αυτός χαλά τη Μπιρμπίλω... Νομίζω ότι με ένα βαθύ οιδιπόδειο προτιμούσα να έχω γυναίκα υπουργό και μάλιστα νέο άνθρωπο.

Οι καθυστερήσεις υπήρξαν σαφώς αλλά φαινόταν το μόνο υπουργείο που είχε οργανωμένο πρόγραμμα και τρόπο να το υλοποιήσει. Με λάθη, αλλά κάτι προχωρούσε.

Δεν ξέρω και δεν μπορώ να φανταστώ πως θα τα πάει ο Παπακωσταντίνου αλλά ελπίζω να ξεχάσει το τρόπο σκέψης του ΥπΟικ.

Από την άλλη καταλαβαίνετε ότι όταν πάει στον Βενιζέλο για κονδύλια το πρώτο που θα ακούσει θα είναι "Καλά αφού τα ξέρεις εσύ δεν υπάρχει μία, τί ζητάς τώρα...!" και θα φύγει.

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη αλλα τι ακριβως καταφερε το ΥΠΕΚΑ μεχρι σημερα???

Να διακοψει την οικοδομικη δραστηριοτητα ακομα και στους οικισμους....

Link to comment
Share on other sites

Μετά το σημερινό (που μου κόπηκε η όρεξη πρωινιάτικο), σκέφτομαι σοβαρά να αλλάξω επάγγελμα...

 

Παπακωνσταντίνου στο ΥΠΕΚΑ: Πώληση όλου το 51% της ΔΕΗ, λιθανθρακά και πυρηνικά, μείωση των επιδοτούμενων τιμών των ΑΠΕ, τακτοποίηση αυθαιρέτων (αδιανόητο), καθυστέρηση (κι αλλη) δασικων χαρτων κ.α.

 

Ελπίζω να μην γίνουν όλα αυτά, αλλά δε το γλιτώνουμε

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη αλλα γτ ειναι αδιανοητο να τακτοποιήσουν τα αυθαίρετα???

Το θεμα ειναι να προλαβεις μια κατασταση..

Αν δεν την προλλαβεις απλα βρισκεις τροπο θεραπειας..

Θα μου πεις "Και ξαφνικα δεν θα οικοδομηθουν νεα αυθαιρετα..??"

Εκει ειναι η μαγκια να μην αφησει κανενα να οικοδομησει παρανομα απο εδω και περα..

Αν θελει ξερεις πολυ καλα οτι μπορει να το κανει...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.