Μετάβαση στο περιεχόμενο

Διάλογος για τις Αμοιβές του νέου νόμου περί Αυθαιρέτων 2011


Recommended Posts

με εβαλες σε σκεψεις.....ολοι εδω περα εχουν θεμα με τις εκπτωσεις ..ποσο μεγαελς δεχετε το ΤΕΕ κλπ.αφου ολοι θελουν να κανουν μεγαλες εκπτωσεις και να προσφερουν κοινωνικο εργο....ας βοηθησουν και εμας τους συναδερφους τους τουλαχιστον.500 θελετε......550 λεω εγω....(αντε σας εφτιαξα).κανουμε εμεις τη δουλεια και υπογραφετε εσεις....... :grin:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 553
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

κυριε γεωργίου αυτο που κανετε ειναι αθέμητος ανταγωνισμός και αντισυναδερφικό.550 ουτε ευρώ παραπάνω.κανονικα επρεπε να κανουν και μια εκπτωση παραπανω σε συναδέρφους.....

Edited by xlepouras
Link to comment
Share on other sites

Αθέμιτους ανταγωνισμούς βλέπω κάθε μέρα. Το 20% έκπτωση που έκανα στην αρχή πήγε περίπατο. Θέλω να πιστεύω πως ήσουν σαρκαστικός, γιατί το 551 που έγραψα ήταν ειρωνικό σχόλιο για να δείξω τον ξεπεσμό μας....

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

εννοειται οτι ημουν σαρκαστικος.με την κριση και την 'απελευθερωση' βλέπω τον απόλυτο ξεπεσμό να έρχετε.ολοι φωνάζουν με ποιο δικαίωμα καθόρισε το ΤΕΕ αμοιβές νόμιμες τις οποίες όμως ολοι ειναι πρόθυμοι να πετσοκόψουν, οποτε τι νόημα έχει. η κατάντια μας θα είναι κάποιοι να δουλευουν τζάμπα και κάποιοι να φοροδιαφευγουν απίστευτα.μην μου πειτε οτι δεν θα υπάρξουν συναλλαγές αόρατες?τεράστιες εκπτώσεις μονο στο ΔΠΥ.....και στην πραξη.......

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Οτι γινοταν μεχρι τωρα δλδ...

 

 

ΥΓ. Να τις χαιρεστε τις νομιμες...Αν δεν ειμαστε ικανοι εμεις να εκτιμησουμε τη δουλεια μας και να δωσουμε στον πελατη να καταλαβει τη σημασια της δουλειας μας, τοτε ειμαστε αξιοι της μοιρας... Το ΤΕΕ με μεθοδο νταβατζη καθορισε τα 6750λ.....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σκέφτομαι ότι αν με τη νόμιμη στα 1570 κάποιοι πέφτουν στα 500 και στα 300, έτσι και καθοριζόταν νόμιμη ας πούμε στα 1000, θα βλέπαμε τακτοποιήσεις με 50 ευρώ! :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σκέφτομαι ότι αν με τη νόμιμη στα 1570 κάποιοι πέφτουν στα 500 και στα 300,

 

Θα ψάχνουν να βρουν εξώστες ...4ου ορόφου και άνω να πέσουν από του χρόνου την άνοιξη, όσοι "πέφτουν" στα 500 και στα 300. "Γκαραντί". :smile:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.