Μετάβαση στο περιεχόμενο

Διάλογος για τις Αμοιβές του νέου νόμου περί Αυθαιρέτων 2011


Recommended Posts

Κωδικός αμοιβών θα απαιτηθεί (θα στον ζητήσει το σύστημα) όταν θα πας να κάνεις υποβολή για οριστική υπαγωγή, δηλαδή μετά την εξόφληση του προστίμου! Μέχρι τότε μπορείς να προχωρήσεις χωρίς αυτό!

 

Συμφωνώ!

Μία απορία- Δεν μπορώ να κάνω υποβολή στις αμοιβές όταν έχω μόνο παράβαση κατοιγορίας 13 (Ν.4014/2011) Λέει ότι δεν γίνεται υποβολή με 0 τετραγωνικά. Σε μερικούς έβαλα 1 τετραγωνικό και το υπολόγησε. Εσείς τι κάνετε?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 553
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Έχω ακριβώς ίδια περίπτωση με 3 στέγαστρα που πηγαίνουν με αναλυτικό. Αν βάλω τα τμ των στέγαστρων, βγαίνει κάπου 200τμ !!! Επειδή όμως δεν έχω αποτύπωση, μήπως το 200τμ χωρίς αποτύπωση "χτυπήσει" στο μάτι του ΤΕΕ? Αν βάλω 1 τμ και στην περιγραφή γράφω "Λοιπές παραβάσεις κατηγορίας 13" θα είμαι καλυμμένος?

Link to comment
Share on other sites

Αμοιβη μονο για τη διαδικασια του Ν4014 δεν μπορειτε να βγαλλετε??

Αυτες τις 6.75 μερες...???

 

Εγω εχω βγαλλει παντως...

Edited by terry
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ, όταν ήταν ανοιχτό το σύστημα, έβαζα μόνο εργασία Ν4014 για να πάρω τον Α/Α που νόμιζα ότι τον ήθελε από την αρχή :(

Edited by Faethon11
Link to comment
Share on other sites

Βάζεις μ2 στις εργασίες του Ν4014 για να προχωρήσει το σύστημα αλλά δεν έχουν κάποια έννοια τα συγκεκριμένα μ2..

Link to comment
Share on other sites

Μανώλη

 

Ναι αλλά πόσα να βάλω εγώ που έχω για παράδειγμα μόνο λοιπές παραβάσεις (στέγαστρα) αλλά είναι κοντά στα 300 τμ ? Αν βάλω ως επιφάνεια τα 300τμ των στέγαστρων, φοβάμαι μη "χτυπήσει" στο μάτι του ΤΕΕ.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.