Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΠΕΑ και Η/Μ συστήματα σε τριτογενή κτήρια


dib

Recommended Posts

από φωτογραφία δε μπορείς να καταλάβεις κάτι...

πόσες ήταν και πόσες εξωτερικές μονάδες είχαν ;

Link to comment
Share on other sites

Πόσες εσωτερικές και πόσες εξωτερικές μονάδες είδες. Πάντως, αν ήταν ημικεντρικό σύστημα (multi-split ή VRV ή VRF) τα τεχνικά χαρακτηριστικά στο λίνκ που παραπέμπεις θα ήταν κάπως διαφορετικά. Αλλά ποτέ δεν ξέρεις.

Και κάτι ακόμα. Σε ένα τύπο κασέτας ψευδοροφής που είδα, δίνει τον μέσο εποχικό δείκτη ενεργειακής αποδοτικότητας (SEER) και όχι τον ονομαστικό (EER) που χρειάζεσαι.

Link to comment
Share on other sites

πάντως εγώ σε κατάστημα Sprider (δε λέω που :P ) είχα βάλει VRV :D

 

άρα είναι split (1 μέσα - 1 έξω), ήτοι τοπική αερόψυκτη Α.Θ.

 

εδώ ανοίγει ένα θέμα βέβαια με τις απώλειες δικτύου, καθώς κατά τη γνώμη μου πρέπει να μπουν, καθώς έχεις σεβαστή διαδρομή

 

ρεύμα παίρνει και η εσωτερική και η εξωτερική μονάδα, ξέρεις ; 

 

 

edit:

 

Πάνο λέει για 14 μέσα με 14 έξω, άρα σπλιτάκια...

Edited by AristidisZ
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν βλέπω είστε πολύ πρόθυμοι να με βοηθήσετε και θα προσπαθήσω να σας δώσω περισσότερα στοιχεία. είχε 14 κασέτες στην οροφή στο εσωτερικό και 14 εξωτερικές μονάδες. εχω τραβήξει φωτογραφίες αλλά δε ξέρω πως να τις ανεβάσω . το μοντέλο ήταν LG UU 48A HUHA ( MODEL AUUH488A) COOLING INPUT 6.30KW KAI HEATIMH 7.00KW ενώ CURRENT COOLING 10,6 KW KAI HEATING 11,7

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.