Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πρόγραμμα "Νέα Καινοτομική Επιχειρηματικότητα"


ted78

Recommended Posts

Ευχαριστούμε για το ποστ, αλλά δεν είναι κάτι καινούριο.. αλλά λήγει 30/9. Το θέμα είναι ότι πως μπορεί να μπεί σε αυτό ένας μηχανικός. Στους ΚΑΔ ειναι πολύ περιορισμένα τα πράγματα. ΑΝ γνωρίζει κάποιος ας μας πει

Link to comment
Share on other sites

Μιλησα με ατομο που ασχολειται με επενδυτικα προγραμματα..

Μου ειπε οτι το 60% της βαθμολογιας ειναι για καινοτομια, πατεντες κτλ..

Link to comment
Share on other sites

Στη σελ. 95 του οδηγού του προγράμματος δίνει τους επιλέξιμους ΚΑΔ, που έχουν σχέση με το επάγγελμα του μηχανικού. Αν και είναι περιορισμένα τα πράγματα, ίσως κάποιος να μπορεί να το εκμεταλλευτεί.

Link to comment
Share on other sites

η καινοτομία μην φανταστείτε ότι είναι τπτ φοβερό μία μπούρδα να πεις ότι κάνεις θα μπορείς να επιδοτηθείς.

 

Οι επιδοτήσεις πρέπει να κοπούν κατά την γνώμη μου 10% στα σωστά χέρια 90% απλά την πήρα γιατί μπορούσα και την τρώω να περάσει η ώρα.

Link to comment
Share on other sites

Συναδελφε επειδη μιλησα με υπευθυνο ατομα σε θεματα επενδυσεων...

Η καινοτομια ΔΕΝ ειναι καθολου μπουρδα...

Διαβασε τις λεπτομεριες του προγραμματος και θα δεις...

Link to comment
Share on other sites

Δεν το διάβασα το πρόγραμμα φίλος που είναι σύμβουλος και έχει υποβάλει προτάσεις μου το είχε πει.

 

Σόρυ για την παραπληροφόρηση.

Link to comment
Share on other sites

Σε Τράπεζα στα χανιά που συνεργάζεται στο πρόγραμμα αυτό, δ/ντής υποκαταστήματος που ρώτησα συγκεκριμένα για το πρόγραμμα αυτό, έδωσε πολύ μεγάλη έμφαση στο ΚΑΙΝΟΤΟΜΑ ιδέα.

 

Μου είπε ότι αν και είναι κάτι εντελώς υποκειμενικό, πρέπει να είναι κάτι που δεν έχει ξαναεφαρμοστεί στην Ελλάδα κτλ κτλ..

 

Και του λέω, δηλαδή αν εγώ τους πω ότι θα κάνω στατικές αναλύσεις pussover με την σούπερ καινοτόμα θεωρία του πανεπιστημίου "Γουαν τάδε" και του καθηγητή της Ιαπωνίας "Γουατσόν κάποιος" που είναι σούπερ καινοτόμα πρακτική, θα αναλύσουν ποτέ με ποιόν τρόπο επιστημονικά εγώ επιλύω φορείς;;

 

Τον υπερφόρτωσα και δεν ήξερε τι να πεί.. Μου λέει μάλλον θα μπορούσες να μπείς. Το σκέφτομαι να σας πω την αλήθεια..

 

Πάντως οι ΚΑΔ μας είναι επιλέξιμοι..

Link to comment
Share on other sites

Άντε ρε παιδιά και κάποιος βρήκε ή εφηύρε μια "μπούρδα" για καινοτομία.....

Πείτε μου ΠΟΣΟΙ από σας έχετε το αντίστοιχο ποσό της συμμετοχής για να το διαθέσετε στην επένδυση?????????????

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.