Μετάβαση στο περιεχόμενο

Νέο τέλος στα ακίνητα ανακοίνωσε ο Ε. Βενιζέλος με... αιχμές κατά Γερμανίας


MScEng

Recommended Posts

Πηγαίνω στο Δήμο της πόλης μου. Μελίσσι... υπάλληλοι σουλατσάρουνε πέρα δώθε, σ' ένα γραφείο ένας υπάλληλος το μόνο που κάνει είναι να βάζει σφραγίδα και υπογραφή. Για κάθε υπάλληλο που σου δίνει ένα πιστοποιητικό υπάρχουν 4 άλλοι πίσω του, που υποτίθεται ότι κάτι κάνουν, δεν ξέρω, οι οθόνες είναι γυρισμένες πλάτη και δεν βλέπεις τις πασιέντζες.

 

Υπάλληλοι μιας δημοτικής επιχείρησης, με μισθό 3.000 καθαρά, σουλατσάρουν όλη μέρα στην αγορά της πόλης.

 

Σε μια άλλη δημ. επιχείρηση 5 υπάλληλοι τρέχουν σαν τον Βέγγο και 25 άλλοι κ....βαράνε στα γραφεία ή πίνουν τσίπουρα στα καφενεία. Η επιχείρηση αυτή είναι κερδοφόρα από τους 5 αυτούς υπαλλήλους.

 

Τα συνεργεία του δήμου... εκεί να δεις χαμός. 3 στους δρόμους και 23 στις αποθήκες (ή στα σπίτια τους).

 

Σε μια τράπεζα (κρατική) ένας υπάλληλος είναι ο γαμπρός ενός βουλευτή, η άλλη η νύφη του τοπικού μεγαλοκομματάρχη, η τρίτη κόρη του μεγαλοσυνδικαλιστή (που ήταν εξαφανισμένη για μερικά χρόνια σε κανά γραφείο βουλευτή) και για τους άλλους 4 δεν ξέρω, από κανένα μεγαλοσόι θα είναι κ' αυτοί. Η ιδιωτική τράπεζα λίγο πιο πέρα λειτουργεί με το ίδιο προσωπικό για 10πλάσια πελατεία.

 

Αυτή την Ελλάδα καλούμαστε να σώσουμε με τις θυσίες μας.

 

Καλή ανάσταση.....

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Οι άνθρωποι αυτοί όσο πάνε γίνονται επικίνδυνοι, δεν έχουν καμμία επαφή με την πραγματικότητα. Και όχι μόνο οι κυβερνώντες. Μήπως κυκλοφορεί κανένας νέος ιός και κολλήσανε;

Link to comment
Share on other sites

Ο κ Ρεπας στο μεγκα ΔΕΝ δεσμευτηκε οτι δεν θα υπαρξουν αλλα μετρα...

Μαλιστα οταν τον ξαναρωτησαν ειπε "Ειπα εγω οτι δεν θα υπαρξουν??? Δεσμευτηκα για κατι τετοιο..??"..

 

Ο αλλος ο χαζος (για να μην πω καθυστερημενος και προσβαλλω τους καθυστερημμενους) ο ΓΑΠ σε καθε ερωτηση απανταγε...

"Ειμαστε η μονη χωρα στον πλανητη που καταφερε να παρει δανειο 110δισ και αλλα τοσα απο νεο πακετο τον Ιουλιο..."...

 

Τι να πω....

Link to comment
Share on other sites

...

Ειμαστε η μονη χωρα στον πλανητη που καταφερε να παρει δανειο 110δισ

 

Το θεωρεί και επίτευγμα ο πανέξυπνος ... :-x :mad:

 

Αλλού θα τον είχαν να φτιάχνει καφέδες :-x

 

Όσο δεν τους παίρνουμε κυνήγι , θα εξακολουθήσουν την τακτική εξόντωσης μέχρι να δουν πόσο αντέχουμε.

 

ΜΟΝΟ όταν αρχίσουμε να περιφερόμαστε σαν ζόμπι όπως στις ταινίες του Τζώρτζ Ρομέρο , προς αναζήτηση τροφής , θα το πάρουν το μήνυμα ... :evil:

 

Το θέμα είναι ότι αντέχουμε ακόμη και αυτό επωφελούνται και συνεχίζουν υποτιμώντας κάθε "κοινή" λογική ...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προτείνω σαν λύση Μακεδονική Φάλαγγα, αλλά αντί για σάρισες να κρατά τούρκικα παλούκια. Ένα καλό παλούκωμα είναι ότι πρέπει, όσο αντέχουμε ακόμα. Αλλιώς θα καταντήσουμε Νιγηρία ή Γκάνα. Πλούσιες χώρες με πολύ πετρέλαιο, χρυσό, ουράνιο, διαμάντια και οι κάτοικοι πεθαίνουν από την πείνα και τις αρρώστιες, που αυτή συνεπάγεται. Α, και τις κυβερνά η Shell

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι : η εισφορά αυτή , η οποία θα είναι ανάλογη των τετραγωνικών του ακινήτου , επιβαρύνει τον ιδιοκτήτη ή αντιστοίχως και τον νοικιάρη ; Π.χ. αν εγώ μένω με ενοίκιο σε ένα διαμέρισμα Χ μ2 , τα οποία Χ μ2 φυσικά δεν υπάγονται στην περιουσία μου , θα πληρώσω εγώ την εισφορά αυτή ;

Link to comment
Share on other sites

Η φορόμπηξη αφορά την ιδιοκτησία.

Δηλαδή τον ιδιοκτήτη. Αν τώρα υπάρχει δυσκολία .... επικοινωνίας και για να μη κόψουν το ρεύμα στον ενοικιαστή, το πληρώνει και το κρατάει από τα νοίκια, υποθέτω.

Link to comment
Share on other sites

Την λυπητερη θα την πληρωσει αυτος στου οποιου το ονομα

εκδιδεται ο λογαριασμος της ΔΕΗ. Σε σπιτια που νοικιαζονται

και αλλαζουν νοικαρηδες μπορει και θα προκυψουν ζητηματα.

Link to comment
Share on other sites

Kάτι κοινόχρηστα ρολόγια που έχω στο όνομα μου , να πάω να τα κόψω ?

Η θα μας πιάσουν από το ε9 , οπότε δεν κινδυνεύω ?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.