Μετάβαση στο περιεχόμενο

TEE - ηλεκτρονική εφαρμογή υποβολής.


Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά. Υπάρχει κάποιο πρόβλημα στο site του tee???? Προσπαθώ να μπώ από την παρασκευή αλλά δεν μπορώ.

 

EDIT

Άκυρο, τελικά μόλις κατάφερα να μπώ.

Edited by lakis7
Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμάσω!Απλά με προβληματίζει το γεγονός ότι η προθεσμία εξόφλησης έληγε στις 29-7-2012! :confused: Γι' αύτο και λέω μήπως δεν το δεχτεί!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, αλλαξα κ εγω σε πελατη μου απο εκδοση αδειας σε τακτοποιηση με μεγαλη καθυστερηση, αλλα ολα οκ! Το δεχτηκε και του εβαλα και δοσεις.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!!!Ανακουφιστήκα!!! :roll: Μην μείνει ο άνθρωπος με το παράβολο στο χέρι για τις απαιτήσεις της Πολεοδομίας και τα μπερδέματα με το ΙΚΑ. :confused: Και παλι ευχαριστώ!

Edited by Χριστίνα_Πολ.
Link to comment
Share on other sites

Συναδελφοι καλησπερα

τα χω παιξει..... πως διαολο υποβαλλω στα αρχεια την τεχνικη εκθεση του μηχανολογου, για χρηση υπηρεσιων;

Εχω βαλει τον συναδελφο μηχανολογο στους συμμετεχοντες μηχανικους.

Δεν ανοιγει την δυνατοτητα επιλογης...... Τα φωτα σας..... Το ιδιο ισχυει και για το τοπογραφικο ΕΓΣΑ σε αλλη δηλωση...

Link to comment
Share on other sites

.............Εχω βαλει τον συναδελφο μηχανολογο στους συμμετεχοντες μηχανικους.

Δεν ανοιγει την δυνατοτητα επιλογης...... ........

 

Ο Μηχ/γος μπήκε στους συμμετέχοντες του προγράμματος αυθαιρέτων ή μόνο στο πρόγραμμα αμοιβών;

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει τελικά δεν είχε τικαριστεί ο συνάδελφος και δεν είχε καταχωρηθεί στην ομάδα μελετητών. Μιλάω πάντα για το πρόγραμμα αυθαιρέτων.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα!Ελπίζω να γράφω στο σωστό θέμα!Για την μετάβαση στην οριστική υπαγωγή στην περίπτωση που έχω άδεια νομιμοποιήσης και η άδεια αυτή είναι μάζι με άδεια για προσθήκη στο πεδίο όπου δηλώνω τη συμφωνηθείσα αμοιβή βάζω μόνο τις αμοιβές για τις εργασίες της νομιμοποιήσης ή πρέπει να βαλώ τη συμφωνηθείσα για τις εργασίες όλης της άδειας; Ευχαριστώ πολύ!

Edited by Χριστίνα_Πολ.
Link to comment
Share on other sites

ανάλογα με ποιόν αριθμό δήλωσης αμοιβής έχεις βάλει στο σύστημα αυθαιρέτων του ΤΕΕ

Κανονικά πρέπει να βγάλεις 2 ανεξάρτητες αμοιβές από το συστ Αμοιβών ΤΕΕ

Μια αμοιβή για τη δήλωση 4014 (φάση α' και β')

και μια δεύτερη για την νομ/ση

Εσύ όμως μπορείς να κάνεις τη λαδιά (που θα αποκαλυφθεί όμως κάποτε)

και

στο σύστημα αυθαιρέτων εκεί που σου ζητάει να εισάγεις τον αριθμ δήλωσης του συστήματος αμοιβών

να βάλεις τον αριθμό αμοιβής της νομ/σης (το σύστημα είναι κουτό-και θα προχωρήσει-

δεν στο προτύνω όμως γιατί ενέχει κινδύνους)

  • Upvote 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή ασχέτα με τις αμοιβές που έχω βάλει στο ΤΕΕ για την έκδοση της άδειας πρέπει να υποβάλλω καινούριο έργο για τις εργασίες του 4014;Σε σεμινάριο που είχα παρακαλουθήσει μας είχαν πει ότι στις άδεις νομιμοποιήσης βάσουμε μόνο τον Α/Α του έργου για τις εργασίες της άδειας και όχι και για τον 4014.Επιπλέον και στην πολεοδομία δεν μου ζήτησαν αμοιβές για τον 4014.

Edited by Χριστίνα_Πολ.
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.