Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ανακοίνωση ΥΠΕΚΑ για τον νέο τρόπο έκδοσης αδειών δόμησης και ελέγχου κατασκευών


armenopoulos

Recommended Posts

ολοι αυτό θέλουμε να πιστεύουμε οτι δεν έχουμε πέσει τόσο χαμηλά......αλλά στο σύνολο μας έχουμε πέσει ακόμα χαμηλότερα.........!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

 

πριν 10 λεπτά χτύπησε το τηλέφωνο...να ρωτήσει κάποιος για το αυθαιρετάκι του...για να έρθει να το κουβεντιάσουμε το θέμα...θέλει να ξέρει πόσο θα του κοστίσω....γιατί συνάδελφοι του τακτοποιούν με 500€.....απο το τηλέφωνο....

τώρα τι να του πώ...έλα και στο κάνω δώρο και στα 2 σου δίνω και ενα χιλιαρικάκι????

πολυ χαμηλά πέσαμε και νομίζουμε οτι κάποιοι είμαστε...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 174
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τα λαμόγια του συναφιού μας είναι πάαααααρα πολλά. Παρόλα αυτά ποτέ και κανείς δε θα είναι σίγουρος για το 2ο έλεγχο. Γιατί όπως και να το κάνουμε δεν είναι ολοι λαμόγια...... :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί οι άλλοι να έχουνε πέσει, αλλά εγώ δεν έχω πέσει. Και μαζί με εμένα πιστεύω αρκετοί συνάδελφοι. Αυτοί νομίζω πως μπορούμε να πιστεύουμε πως είμαστε μηχανικοί.

Για τους υπόλοιπους δεν με ενδιαφέρει...

 

υ.γ. Δεν είναι υπεροψία

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

ε οχι ρε φιλαράκι...μακριά είναι το ελληνικό...πως θα έρχονται οι δικοί μου να με βλέπουν?

κάθε πόλη να αποκτήσει φυλακή μηχανικών....θα βοηθήσει και τις τοπικές κοινωνίες να μην χάσουν πόρους απο τυχών φυγή των οικογενειών μας!

Link to comment
Share on other sites

συναδελφοι συγνωμη που ξαναρωταω,αλλα εχει αποσταλει σε κανεναν σας ειδοποιηση απο το υπεκα σχετικα με την επιλεξιμοτητα η οχι της αιτησης και τις εξετασεις ελεκτων δομησης?

Link to comment
Share on other sites

1.000 + 1.000 = 2.000 !!!!

 

ή

 

5.000 + 5.000 = 10.000 !!!!

 

Ψεκάστε, σκουπίστε, τελειώσατε!!!!

 

Αυτό ακριβώς θα απαντούσα κι εγώ!!! Βαρέθηκα να με περνάς στη στροφή! :mrgreen:

 

Δηλαδή θα είναι τόσοι πολλοί που θα τα αρπάζουν;

Άντε ο 1ος τα πήρε, πως θα είναι σίγουρος ότι θα τα αρπάξει και ο 2ος;

 

Ο 1ος θα παίρνει Χ €.

Ο 2ος θα παίρνει 2*Χ €.

Έστω η αυθαιρεσία είναι για Υ €.

 

Τότε: Χ+2*Χ=Υ

 

Δεν ξέρω βρε συνάδελφοι. Θέλω να πιστεύω πως δεν έχουμε πέσει τόσο χαμηλά.

 

Θα είναι πολλά τα "Χ" της παραπάνω εξίσωσης Faethon !!!

Link to comment
Share on other sites

οχι νικο δεν εχει ερθει τίποτα...τι βιάζεσαι??? λες να σου πάρουν την δουλειά....?

 

και επανέρχομαι!!!! αν και δήλωσα συμμετοχή θεωρώ απαράδεκτα τα όσα ορίζει ο νόμος!!!!!

Link to comment
Share on other sites

απο την ερμηνεία του νόμου συμπαιρένεται ότι σε καθε οικοδομη που δεν έχει θεωρηθεί η οικοδομική της άδεια και η οποία άδεια έχει εκδοθεί προ 01-03-012 για την σύνδεση με τα δίκτυα , θα την έρχεται ο έλεγκτής δόμησης και θα σε έλεγχει για να δώσει το οκ στις Υ.ΔΟΜ να σου θεωρήσουν την άδεια για ρεύμα κτλ!!

οπότε καλή φυλακή σε ολουσ μας!!!

 

αντε και ισχυει: ο ελεγκτης θα κανει τον τελικο ελεγχο.Τον πρωτο ελεγχο στα θεμελια ποιος τον εκανε?ο δευτερος τελικος ελεγχος δινει συγχωροχαρτι στον πρωτο?αυτο δεν ειναι εκτος νομου 4030?

 

επιλεκτικη εφαρμογη?ας γινει μονο ο δευτερος έλεγχος?

 

νομιζω η εγκυκλιος βγηκε να καλυψει το κενο για οσες αδειες εκδοθουν απο 1.3 και μετα και ολοκληρωθουν κατασκευαστικα μεχρι να λειτουργησουν οι ελεγκτες δομησης

 

λεμε τωρα

Edited by stahlex
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.