Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αμοιβές


Recommended Posts

παιδια εγω νομιζω οτι ολα αυτα ειναι παιχνιδι με τις λεξεις ταχα για ειναι συμφωνοι με τους απεξω για την απελευθερωση των επαγγελματων.Λεει ο νομο"Οι προβλεπόμενες στο προεδρικό διάταγμα τούτο ως υποχρεωτικώς ελάχιστες αμοιβές παύουν

εφεξής να ισχύουν με αυτόν το χαρακτήρα".Προσεξτε λεει παυουν να ισχυουν με αυτο τον χαρακτηρα.

Και πιο κατω"5. Οι αναφερόμενες στο π.δ. 696/1974 «ελάχιστες αμοιβές» ή «αμοιβές» νοούνται εφεξής ως νόμιμες αμοιβές κατά την έννοια της παραγράφου 1 του άρθρου 1 του ίδιου διατάγματος όπως αντικαθίσταται με την παράγραφο 8 και, πέραν

της λήψεως υπόψη για τον υπολογισμό νόμιμων εισφορών και δικαιωμάτων από το Τ.Ε.Ε. κατά την προηγούμενη παράγραφο

Τι καταλαβαινετε τελικα?γιατι εγω λεω οτι αλλαξαν τον ορο ελαχιστες σε νομιμες

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάλι πιστεύω οτι θα βγάλουν ενα ελαχιστο οπως στον 4014 και ας λεει ο πρόεδρος τα δικά του..με τον παρον σύστημα απλά δεν μπορείς να κα΄νεςι τίποτε..εκτός αν για ενα αυθαιρετο της τάξης των 20 τμ με πρόστιμο 1500 ευρώ βγε΄ςι εσύ ηρωικά και πεις εγώ θέλω για αμοιβή 1500 ευρω!!αν τα πάρεις τα θερμά μου συγχαρητήρια!!!

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι,τι σημαίνει ειναι υψηλή η αμοιβή και ξεπερνάει τα πρόστιμα,η πολιτεία μπορεί να κάνει κοινωνική πολιτική αλλά εμείς προσφέρουμε την επιστημονική μας κατάρτιση και την υπογραφή μας και μάλιστα σε τεκμηρίωση περιπτώσεων που θέλουν πολύ δουλειά.Η νόμιμη αμοιβή μας με απασχόληση δύο ημερών και για μηχανικό 10ετούς εμπειρίας ειναι γύρω στα 1600ευρώ συν φπα και χωρίς τοπογραφικό, αρα αυτά ζητάς και επ αυτών πληρώνεις τις νόμιμες κρατήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Το εμπειρια 15ετων τι σχεση εχει??

Απλα για τις αμοιβες??

Ή μας λεει οτι οι μηχανικοι κατω 15ετιας δεν συμμετεχουν?? :smile:

Link to comment
Share on other sites

Αρα γυρω για 700Ε καθαρα για Α φαση και αλλα 700Ε καθαρα για Β φαση..

 

Ειναι αστειοι οι ανθρωποι..

Στο 1 γραφει οτι η αμοιβη ειναι θεμα διαπραγματευσης και παρακατω λεει ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 4 μερες (στο συνολο...)

 

Αλλα μας λενε οτι πρεπει να υπολογισουμε και αμοιβες αποτυπωσης και τοπογραφικου ΕΞΤΡΑ..

Δλδ φτασαμε στο επιπλεον 1000Ευρω με τη μια..

 

antnatal

Και τωρα μπορεις να δηλωσεις..

Ωραια/ημερησια απασχοληση γινονται δεκτα..

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.