Μετάβαση στο περιεχόμενο

Recommended Posts

ssouanis

 

Ευχαριστώ για την απάντηση,

αλλά στην τοπική κοινότητα δεν έχουν καθοριστεί τιμές ζώνης επομένως δεν έχω το κριτήριο εφόσον η τιμή ζώνης στην τοπική ή δημοτική κοινότητα δεν είναι >2200.

Πάλι παίρνουμε την Τ.Ζ. της περιφερειακής ενότητας?

Link to comment
Share on other sites

Είτε εντός σχεδίου είσαι είτε εκτός επειδή στην τοπιή κοινότητα σου δεν έχουν καθοριστει τιμές ζωνης καθολου, τότε πας με ελαχιστη Περιφέρειας.

Edited by Thodoris4
Link to comment
Share on other sites

μια απορία και από μένα σε όσους συναδέλφους δραστηριοποιούνται στην ανατολική αττική. για περιοχή της Αναβύσσου που εντάχθηκε στο σχέδιο παίρνω την τιμή της κοινότητας Αναβύσσου τα 1250€ ή πάω στο δήμο Σαρωνίδας και παίρνω την χαμηλότερη τιμή του δήμου που είναι 800€ στα Καλύβια? μια βοήθεια γιατί δεν γνωρίζω αν υπάρχει τοπική ή δημοτική κοινότητα Αναβύσσου, γιατί αν υπάρχει να πάρω τα 1250 αν όμως μετά τον Καλλικράτη δεν νοείται σαν κοινότητα να πάρω τα 800. ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι καλημέρα,

έχω το έξής θέμα: εκτός σχεδίου και στην τοπική ή δημοτική κοινότητα δεν εμφανίζεται τιμή ζώνης >2200

ΑΛΛΑ εντός της Δημοτικής κοινότητας έχω έναν οικισμό με ΤΖ>2200 πάω και τότε

με την ελάχιστη της περιφερειακής ενότητας????

Link to comment
Share on other sites

http://www.michanikos.gr/topic/23817-%ce%a4%ce%b9%ce%bc%ce%ae-%ce%b6%cf%8e%ce%bd%ce%b7%cf%82-%cf%83%cf%84%ce%b1-%ce%b5%ce%ba%cf%84%cf%8c%cf%82-%cf%83%cf%87%ce%b5%ce%b4%ce%af%ce%bf%cf%85/page__view__findpost__p__371099

 

 

υπαρχει Τοπική Κοινότητα Αναβύσσου - αρα παιρνετε την ελαχιστη ΤΖ της Κοινότητας Αναβύσσου για αυθαίρετο Εντος Σχεδίου

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι καλημέρα,

έχω το έξής θέμα: εκτός σχεδίου και στην τοπική ή δημοτική κοινότητα δεν εμφανίζεται τιμή ζώνης >2200

ΑΛΛΑ εντός της Δημοτικής κοινότητας έχω έναν οικισμό με ΤΖ>2200 πάω και τότε

με την ελάχιστη της περιφερειακής ενότητας????

 

μήπως αναφέρετε κάτι λάθος? ή θα υπάρχει σε μία Τοπική Δημοτική Κοινότητα ΤΖ >2200 ή οχι

 

 

 

http://www.michanikos.gr/topic/23817-%ce%a4%ce%b9%ce%bc%ce%ae-%ce%b6%cf%8e%ce%bd%ce%b7%cf%82-%cf%83%cf%84%ce%b1-%ce%b5%ce%ba%cf%84%cf%8c%cf%82-%cf%83%cf%87%ce%b5%ce%b4%ce%af%ce%bf%cf%85/page__view__findpost__p__371099

Edited by Χριστινα Ματεντζιαδη
Link to comment
Share on other sites

@georgegaleos

 

Αφού ο οικισμός έχει τιμή ζώνης >2200, θα εχει και η δημοτική ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ, εφόσον ο οικισμός ανήκει στην δημοτικη ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ

Edited by Thodoris4
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για την άμεση απάντηση κ. Ματεντζιάδη, απλά μιλώντας με τη ΔΟΥ Λαυρίου που ανήκει η Ανάβυσσος μου είπανε ότι πλέον υπάρχει δημοτική ενότητα και όχι κοινότητα και μου ανέφεραν ότι μιλώντας και με άλλους συναδέλφους δίνουν τη χαμηλότερη τιμή ζώνης που είναι στα Καλύβια του Δήμου Σαρωνίδας για όσες περιοχές δεν έχουν καθοριστεί ακόμη Τ.Ζ.

μήπως επειδή μέχρι πρόσφατα η περιοχή ήταν εκτός σχεδίου πρέπει να πάω με τιμές του Δήμου και όχι με τις τιμές για εντός της κοινότητας, ευχαριστώ και πάλι ...

Edited by ΑΕΚΤΖΙΣ
Link to comment
Share on other sites

μήπως αναφέρετε κάτι λάθος? ή θα υπάρχει σε μία Τοπική Δημοτική Κοινότητα ΤΖ >2200 ή οχι

 

 

 

http://www.michaniko...post__p__371099

 

Είμαι εκτός σχεδίου (Κορωπί)

Πάω-->Δήμος Μαρκοπούλου Μεσογαίας

Εντός του Δήμου Μαρκοπούλου Μεσογαίας υπάρχει ο Οικισμός Πορτο Ραφτη Βραυβρώνα που έχει έναν οικισμό στις ΤΖ τον Απολλώνιο με ΤΖ 4150!

 

Εγώ τι ΤΖ θα πάρω για το Κοροπί?

 

Χριστίνα σ' ευχαριστώ για την προηγούμενη άμεση απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.