Μετάβαση στο περιεχόμενο

Recommended Posts

Eυχαριστώ Ssouanis. Ευτυχώς το βρήκα γρήγορα.

Να το ξανα-αναρτήσω κι εγώ λοιπον...

http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%A0%CE%B5%CF%81%CE%B9%CF%86%CE%B5%CF%81%CE%B5%CE%B9%CE%B1%CE%BA%CE%AE_%CE%B5%CE%BD%CF%8C%CF%84%CE%B7%CF%84%CE%B1

 

Με την ευκαιρία, είναι ιδέα μου ή απο τους πίνακες τ.ζ. του υπουργείου λείπει τελείως ο δήμος Κασσάνδρειας??

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ για τον δήμο Κασσανδρείας έψαχνα λίγο πιο έξω από την Χανιώτη είναι αυτό που έχω. Πώς μπορώ να ελέγξω άμα είναι μέσα σε οικισμό; που φαίνεται αυτό φαίνεται στην άδεια;

Link to comment
Share on other sites

Η άδεια μπορεί να γράφει: εκτός σχεδίου, εντός οικισμού και εννοεί πολεοδομικά.

Άμα είναι εντός ΑΠΑΑ είναι άλλο θέμα.

Για να το δεις αυτό, ανοίγεις τους πίνακες του ΥΠΟΙΚ και ψάχνεις ή πηγαίνεις στην εφορία και ρωτάς άμα ο συγκεκριμένος οικισμός είναι εντός ΑΠΑΑ ή ζητάς το ΕΤΑΚ του ιδιοκτήτη και βλέπεις στη στήλη "τιμή υπολογισμού" άμα δίπλα στην τιμή έχει το "Ζ" τότε είναι εντός ΑΠΑΑ και μπορείς να χρησιμοποιήσεις την τιμή αυτή για τα αυθαίρετα, αλλιώς έχει το "Ε" και σημαίνει ότι είναι εκτός ΑΠΑΑ και ΔΕΝ τη χρησιμοποιούμε.για τα αυθαίρετα.

Link to comment
Share on other sites

κασανδρεια, κασσανδρινο, αφυτος και αλλα "τοπικα διαμερισματα" της Χαλκιδικης,εχουν μπει στον αντικειμενικο πριν 2 περιπου χρονια -με τους αλλους 2300 περιπου οικισμους σε ολη τη χωρα.

 

σε καποια απο αυτα σημειωνεται οτι υπαρχει και χαρτης [πχ.Κασσανδρεια]

βρισκονται ευκολα στο ΥΟΙΚ- αντικειμενικες κλπ.

περιεχονται και οι χαρτες.

καλημερα σσ

Link to comment
Share on other sites

@dimitris GM, όντως έτσι είναι. μου έκανε εντύπωση που μέχρι πρόπερσι το πρώτο πόδι δεν είχε αντικειμενικές αξίες, και είπα μήπως έλειπε καμιά σελίδα..

 

@ssouanis Προφανώς αποκλείεται να είμαστε σε περιοχή "εντός σχεδίου" αλλά χωρίς ορισμένη τιμή ζώνη-ΑΠΑΑ?

 

@Alazari: Ναι έχει νόημα να ψάξεις αν εισαι εντός ή εκτός οικισμού, γιατι παίζει ρόλο στον 4014 (δες άρθρο 24,παρ.7, μετά την τροποποίηση με τον 4030)

Link to comment
Share on other sites

εκτός σχεδίου: πάντα εκτός ΑΠΑΑ

εντός σχεδίου (ή οικισμού) μπορεί να είσαι εντός ΑΠΑΑ, μπορεί να είσαι εκτός ΑΠΑΑ.

Link to comment
Share on other sites

albert

ξαναδες τους πινακες του ΥΟΙΚ

 

θα δεις οτι και στο α' ποδι και σε αλλες περιοχες της χαλκιδικης ειχαν ΤΖ απο το 2006,τουλαχιστον.

 

Δες ΑΝΤ/ΚΕΣ 2007 [καλυπτουν αρκετα μερη] Δεν εχει χαρτες στο σαιτ για αυτες.

 

στις νεες ενταξεις 2011 εχει ΤΖ για τις νεες περιοχες μονον.

και στο σαιτ χαρτες, εχει ομαδοποιημενες τις περιοχες με χαρτες

 

ωστε οι τιμες 2007 και 2011 να σου δινουν εν τελει και τις περιοχες της χαλκιδικης που εχουν ΤΖ.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.