Μετάβαση στο περιεχόμενο

Recommended Posts

Καλησπερα συναδελφοι

 

Θα ήθελα να σας ρωτήσω το εξής.

 

Σε ένα οικόπεδο στα Μελισσια αττικής (Περιφερειακή ενότητα Αθήνας Βόρειου τομέα) το οποίο είναι ΕΚΤΟΣ σχεδίου αλλά ΕΝΤΟΣ ζώνης βάση του τοπογραφικού και του συμβολαίου και για το οποίο έχει εκδοθεί οικοδομική άδεια το 1980.

 

Στα φύλλα καταγραφής θεωρώ ότι είναι ΕΝΤΟΣ οικισμού ή εκτος σχεδίου???

 

Ο δήμος Πεντέλης εκδίδει διαπιστωτική πράξη, και στο ΕΤΑΚ του ιδιοκτήτη αναφέρεται στη στήλη "τιμή υπολογισμού" έχει το "Ε" το οποίο καταλαβαίνω ότι είναι εκτός ΑΠΑΑ.

 

Σαν τιμή ζώνης θα πρέπει να πάρω την ελάχιστη τιμή ζώνης του Δήμου (1500€) ή της ΠΕ (1000€)???

 

Σας ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλημέρα συνάδελφοι,

όπως και ο συνάδελφος Konstantinos_0711 , και εγώ ψάχνω ΤΖ για εκτός σχεδίου Μύκονος, στη βόρινή πλευρά, περιοχή Φάρος.

Είναι σωστό να πάω στην περιοχή Αγίου Στεφάνου και να πάρω τη χαμηλότερη τιμή 1350€ και να χρησιμοποιήσω αυτή?

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφε καλά νέα.

Έβγαλε ο Δήμος Μυκόνου διαπιστωτική πράξη που καθορίζει ότι η τιμή ζώνης για τα εκτός σχεδίου στον Δήμο Μυκόνου είναι 1150. Δες στην διαύγεια.

Αν δεν μπορέσεις να το εντοπίσεις στείλε μου pm να σου δώσω περισσότερα στοιχεία.

Link to comment
Share on other sites

ananat3

αν το παρεις σαν εκτος σχεδιου, θα βαλεις την μικροτερη της περιφερειας δηλ. 500 ευρω.....εκτος αν υπαρχει διαπιστωτικη για 2200/τμ...!!!!...πραγμα αδυνατο...

αν το παρεις σαν "εντος" σχεδιου, λογω είδικων ορων δομησης, η μικροτερη τιμη στην Γ' ζωνη στην Σινδο ειναι 550 ευρω

αρα προκειται για μικρη διαφορα...εσυ αποφασιζεις...

καλημερα

Link to comment
Share on other sites

Kανεις για Αναβυσσο?

 

Συναδελφε αναφέρεις νωρίτερα ως όριο Τ.Ζ. για τους υπολογισμούς τα 2,000, ενώ είναι τα 2,200. Η μαξ Τ.Ζ. στην Ανάβυσσο είναι τα 2100, άρα πας με την ελάχιστη της περιφερειακής ενότητας έτσι κι αλλιώς δηλαδή τα 600 (Ανατ.Αττικής).

Link to comment
Share on other sites

Ειχα κάνει αίτηση για Διαπιστωτική πραξη στον Δήμο Αμαρουσίου.Χθες αναρτήθηκε στη Διαύγεια.

 

http://et.diavgeia.gov.gr/f/dimos_amaroussiou/ada/Β49ΥΩΨ9-ΜΙΝ

Link to comment
Share on other sites

συναδελφοι χρειαζομαι την βοηθεια σας..

στο μενιδι εχω ενα εκτος σχεδιου.τι τιμη ζωνης παιρνω?600 η 650 η κατι αλλο?εχω μπερδευτει με νομους, περιφερειες κλ και δε βγαζω ακρη...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.