Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αυθαίρετα και Ηλεκτροδότηση


Recommended Posts

Το βαγόνι που μέτρησα εγώ έχει καθαρό ύψος 2,75....

 

Στην πολεοδομία που ρώτησα πως να κατευθυνθώ μου είπαν να το δηλώσω σαν πρόχειρη!! κατασκευή και στην συνέχεια να περάσει ΕΠΑΕ  :shock:  :shock:

 

Τους λέω πως αν ενταχθεί ο άνθρωπος στον 4014 και αν η ΕΠΑΕ δεν το εγκρίνει τότε τι γίνεται??Μου είπαν πως θα φάει πρόστιμο ανέγερσης και διατήρησης...

 

Ε τότε ρε μάγκες γιατί να το δηλώσει ο τύπος??????? :confused:  :confused:  :confused:  :confused:  :confused:

Link to comment
Share on other sites

Βγαλε μπολικες φωτογραφιες, μαθε και βρες τον προεδρο της επιτροπης και 1-2 μελη, να σου δωσουν μια "ατυπη" προφορικη απαντηση και κρινεις μετα αν θα κανεις υπαγωγη στον 4014

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπέρα. Σ' ένα οικόπεδο εντός οικισμού μένουν 2 οικογένειες και έχουν 1 ρολόι της ΔΕΗ. Αλλά τώρα δεν μπορούν να συνεννοηθούν κ θέλουν 2 ρολόι.

Τα κτίρια είναι προ 75 κ υπάρχουν μικρές  παραβάσεις αν τακτοποιηθούν αυτά με τον ν.4178/13 κ βγάλω απ'το σύστημα τη βεβαίωση μ' άυτο μπορούν να πάρουν 2 ρολόι??

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

και εγώ αυτό πιστεύω αλλά φοβαμαι να μη μας πουν εχει ρευμα δεν μποροθμε να ξαναδωσουμε 2 ρολόι γιατί θα γίνει μια δήλωση με 1/3 στη μάνα κ 2/3 στα παιδιά?? 

Link to comment
Share on other sites

δεν έχει σημασία η δήλωση τακτοποίησης
Θα ζητήσουν τεχνική έκθεση μηχανικού για την κάθε διηρημένη ιδιοκτησία και το χαρτί για τα ηλεκτρολογικά.
Οι δειτζιδες χαίρονται πια όταν τους ζητούν νέα σύνδεση (ελάχιστα  πια)  αντί για διακοπή   ρολογιού  

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Πελάτης έχει τακτοποίηση χώρο υπόγειο με το Ν3775/2009 Σουφλιά και τώρα θέλει να συνδεθεί με το δίκτυο ΔΕΗ πως θα του δώσω χαρτί σύνδεσης μέσω του Ν4178/13 γιατί πρέπει να φαίνεται και το φύλλο καταγραφής? Αν βάλω εμβαδόν εκεί μου υπολογίζει πρόστιμο ενώ είναι ταχτοποιημένο και πρέπει να πληρώσει και παράβολο. Μπορεί με κάποιο άλλο τρόπο να πάρει το χαρτί για ρεύμα?

Edited by gella
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.