Μετάβαση στο περιεχόμενο

Προβλήματα και Bugs από τη νέα πλατφόρμα


Engineer

Recommended Posts

 

Ήδη κάποιοι ακόμη "οδηγοί" ετοιμάζονται . Πιθανότατα θα συγκεντρωθούν και κάποιες απαντήσεις από αυτό το thread ώστε να υπάρχει κάπου συγκεντρωμένο "υλικό" για άμεση αναφορά. Και βέβαια , θα το εμπλουτίζουμε με νέα στοιχεία που προκύπτουν από τις απορίες σας (και τις λύσεις τους) 8-)

 

 

Συγχαρητήρια και από εμένα για την πολύ σημαντική και ουσιαστική βοήθεια που δίνεις σε όλους για να προσαρμοστούμε γρηγορότερα στη νέα πλατφόρμα.

Link to comment
Share on other sites

αναγκαστηκα και εφτιαξα καινουργιο username γιατι οποτε εμπαινα

με το παλιο username δεν μπορουσα να δω καμμια σελιδα!!!

 

Δεν με αφηνε ουτε τα settings μου να αλλαξω λεγοντας οτι δεν ειμαι

authorized η κατι τετοιο...

Γενικα μου εβγαζε ενα λαθος και δεν μπορουσα να δω τιποτα

απο το forum εκτος αν εκανα sign out....

 

Ξερει κανεις πως μπορω να το διορθωσω;

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Ποιό ήταν το προηγούμενο όνομα χρήστη ; Πότε περίπου γραφτήκατε ;

 

Δοκιμάστε να μπείτε στον προηγούμενο λογαριασμό σας δίνοντας αντί για user name , το email που δώσατε κατά την εγγραφή σας. Ειδικά αν το όνομα χρήστη που είχατε επιλέξει περιέχει ελληνικούς χαρακτήρες.

 

Αν δεν υπάρξει θετικό αποτέλεσμα , επικοινωνείστε μέσω προσωπικού μηνύματος με κάποιον συντονιστή δίνοντας περισσότερες λεπτομέρειες ώστε να μπορέσει να βρεθεί κάποια λύση.

 

Συγχαρητήρια και από εμένα για την πολύ σημαντική και ουσιαστική βοήθεια που δίνεις σε όλους για να προσαρμοστούμε γρηγορότερα στη νέα πλατφόρμα.

 

Να' στε καλά. Τα γραφόμενά σας μου δίνουν ιδιαίτερη χαρά και βέβαια το κουράγιο και τη δύναμη να συνεχίσω.

Edited by gvarth
Link to comment
Share on other sites

skifx ηταν το username μου. το εφτιαξα πριν τρια χρονια.

δοκιμασα και με το email παλι τα ιδια.

 

επικοινωνησα ηδη με προσωπικο μηνυμα με καποιον απο του συντονιστες...

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που το site δουλεύει ικανοποιητικά (και συγχαρητήρια στους υπεύθυνους για την καλή δουλειά), να πω κάτι που δεν είναι ακριβώς πρόβλημα ή bug. Στην παλιά πλατφόρμα υπήρχε η δυνατότητα αναζήτησης μηνυμάτων με μιά ειδική τεχνική. Αυτη η τεχνική δεν δουλεύει στην νέα πλατφόρμα. Μπορεί να γίνει κάτι για αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να ανεβάσω φωτογραφία στο αβατάρ μου . Λύθηκε η θα λυθεί το θέμα .

Τι γίνεται με τα downloads . Δείχνουν μπλοκαρισμένα ,

 

Επίσης στο προηγούμενο σύστημα όταν ανέβαζες ένα σχόλιο και έβλεπες ένα ορθογραφικό η συντακτικό λάθος , μπορούσες να το αλλάξεις αμέσως χωρίς να φανεί ότι έκανες edit στο μήνυμα . Τώρα αυτή η δυνατότητα δεν υπάρχει . Θα ήταν καλό να επανέλθει .

Link to comment
Share on other sites

Επίσης στο προηγούμενο σύστημα όταν ανέβαζες ένα σχόλιο και έβλεπες ένα ορθογραφικό η συντακτικό λάθος , μπορούσες να το αλλάξεις αμέσως χωρίς να φανεί ότι έκανες edit στο μήνυμα . Τώρα αυτή η δυνατότητα δεν υπάρχει . Θα ήταν καλό να επανέλθει .

 

Σωστή παρατήρηση και, με την ευκαιρία, ποιος είναι ο χρόνος του Edit, πριν κλειδώσει κάθε μήνυμα, και ποια η σχέση του με την προηγούμενη πλατφόρμα;

Edited by MAKAP
Link to comment
Share on other sites

Ο μηδενικός χρόνος του Edit νομίζω ότι έχει ως αποτέλεσμα, εκτός όλων των άλλων, και το φόρτωμα της βάσης με υπερβολικά μεγάλο όγκο νέων μηνυμάτων που στην ουσία στοχεύουν σε μικρές διορθώσεις ή συμπληρώσεις προηγούμενου μηνύματος.

 

Από την άλλη, θεωρείται σε πολλά fora, ως μέτρο για την μη αλλοίωση μηνύματος που έχει στόχο τη στρέβλωση του αρχικού κειμένου κλπ.

Είναι αλήθεια ότι, όταν έχεις να αντιμετωπίσεις κακόβουλους χρήστες ενός forum, ένα μέτρο είναι και ο μηδενισμός του χρόνου του Edit αλλά, προσωπικά, πιστεύω ότι η πλειοψηφία των μελών του δικού μας χώρου δεν ανήκει σ' αυτή την κατηγορία.

 

---------------------------------------------------------

 

Edit : Ο Χρόνος του Edit δοκιμαστικά ρυθμίστηκε σε 15 λεπτά. Παρακαλώ να το ελέγξετε .

 

Ευχαριστώ . gvarth.

Edited by gvarth
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.