Μετάβαση στο περιεχόμενο

Προβλήματα και Bugs από τη νέα πλατφόρμα


Engineer

Recommended Posts

Επίσης καθώς οι εκδόσεις τρέχουν η μετάφραση θέλει διαρκώς διορθώσεις μιας και δεν υπάρχει κάτι επίσημο.

Link to comment
Share on other sites

Δύο σημερινές παρατηρήσεις:

1. Από χθες διαπίστωσα ότι το link ορισμένων ενημερωτικών μηνυμάτων σε οδηγεί στην κεντρική σελίδα του forum και όχι στο θέμα που έπρεπε να σε οδηγήσει.

 

2. Από την παραπάνω αιτία, έχω πλοηγηθεί πολλές φορές στη σελίδα αυτή, από χθες, και ψάχνοντας να βρω το θέμα που με παρέπεμψε το link, παρατήρησα ότι μία ενότητα ονομάζεται "Δημοφιλής ετικέτες" αντί του ορθού "Δημοφιλείς ετικέτες". Παρακαλώ για τη διόρθωση.

Edited by MAKAP
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με το link ΟΛΩΝ των ενημερωτικών μηνυμάτων, που με οδηγεί στην κεντρική σελίδα του forum και όχι στο συγκεκριμένο θέμα, έχει γίνει κουραστικό σε τέτοιο βαθμό, ώστε με αποθαρρύνει να αναζητήσω το θέμα γιατί πρέπει να ψάξω στην κεντρική σελίδα να βρω το θέμα, το οποίο τις περισσότερες φορές δεν αναφέρεται εκεί και τότε πρέπει να ανοίξω όλα τα τρέχοντα θέματα για να το βρω.

 

Δεν ξέρω εάν αυτό συμβαίνει κα σε άλλους, αλλά για μένα είναι μαρτύριο.

 

Παρακαλώ για ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ...

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ για την άμεση ανταπόκρισή σου.

Το link που αναγράφεται στο ενημερωτικό μήνυμά σου με οδηγεί στην κεντρική σελίδα και, ευτυχώς, αυτή τη φορά, το thread βρισκόταν μέσα στη σελίδα αυτή και δεν χρειάστηκε να ανατρέξω στα τρέχοντα θέματα για να το βρω.

 

ΥΓ Μετά την ανάρτηση, παρατηρώ ότι τα links σε ΟΛΑ τα πρόσφατα ενημερωτικά, που έχω να διαβάσω, δεν έχουν πλέον κατάληξη με ένα αριθμό, όπως παλιά, αλλά είτε αυτό του συνημμένου είτε το ακόλουθο

http://www.michanikos.gr/index.php?showtopic=

 

που νομίζω ότι οδηγεί στην κεντρική σελίδα

post-14572-0-89407000-1322247472_thumb.png

Edited by MAKAP
Link to comment
Share on other sites

Στην προσπάθεια να αναζητήσω την αιτία που προκαλεί αυτό το τελευταίο πρόβλημα με τα ατελή links των ενημερωτικών μηνυμάτων, θυμήθηκα ότι η σημαντική αλλαγή που έγινε τις ημέρες που παρουσιάστηκε το πρόβλημα ήταν η μεταφορά από την αγγλική γλώσσα στην ελληνική.

 

Σήμερα το πρωί, ξαναγύρισα στα αγγλικά και τα μηνύματα που ήρθαν, στη συνέχεια, είχαν πλήρη και σωστή τη διεύθυνση των links.

Το μεσημέρι, ξαναγύρισα στα ελληνικά και τα μηνύματα που είχαν έρθει, μέχρι τώρα, είχαν, πάλι, ατελή τα links.

 

Επομένως, διαπιστώνω ότι η αιτία που προκαλεί το πρόβλημα είναι η αλλαγή της γλώσσας.

Αυτό μπορεί να διορθωθεί ή θα παραμείνω με τα αγγλικά;

Link to comment
Share on other sites

MAKAP πολύ σωστή η παρατήρηση σου. Ομολογώ ότι μας βάζεις δύσκολα αλλά σαν να βρήκα κάτι!!!

 

Για γύρισε πάλι στα ελληνικά και δοκίμασέ το!

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε ένα σχολείο εδώ...ΤΖΑΜΠΑ!!!!

Εχουμε ανεκτίμητη βοήθεια εδώ.....ΤΖΑΜΠΑ!!!

Εχουμε μεγάλη πληροφόρηση εδώ....ΤΖΑΜΠΑ!!!

Εχουμε κάποιους ταλαίπωρους εδώ που προσπαθούν..... ΤΖΑΜΠΑ!!!

Εχουμε κάποιους που προσφέρουν εδώ......ΤΖΑΜΠΑ!!!

 

Εγώ μόνο ξεκινώντας με τη λέξη "Παρακαλώ πολύ" μπορώ να ζητήσω κάτι....

Αν εξαιρέσεις ότι με δυσκολεύει το θέμα με τους χαζοχαρακτήρες στα mail, το φόρουμ

εξυπηρετεί 100% το σκοπό του και στο κάτω κάτω δεν υπήρξαν υποσχέσεις και δεσμεύσεις...

Αφιλοκερδώς και από το προσωπικό τους χρόνο προσφέρει ο καθένας!

Οποιος πετά 2-3 τεχνικούς όρους εδώ μέσα για να πεί ότι γνωρίζει, να σηκώσει το τηλεφωνάκι του

και να πάρει τους γνωστούς υπεύθυνους να προσφέρει βοήθεια και να μή μας λέει τί ξέρει και τί όχι!!!

 

Τέλος με τις εξυπνάδες! Ούτε ξέρω κάποιον από τα παιδιά που δουλεύουν για να κρατάνε το φόρουμ

για να μιλήσω υπέρ τους.... Απλώς αναγνωρίζω και είμαι υπόχρεος για τη προσπάθεια!!!

Ολόκληρο ΤΕΕ και μια κοινότητα δεν έχει... γιατί απλώς δεν είναι σοβαρό....

Κάθε εταιρία ακόμη και για απλά προγραμματάκια ακόμη και για freeware έχει φόρουμ χρηστών!

Εμείς εδώ βολευόμαστε μεταξύ μας, ο ένας με τον άλλο, να προσπαθούμε να βρούμε άκρη στις

μ@λ@κίες αυτών που μας εκπροσωπούν και μας κυβερνάνε τόσο καιρό τώρα....

Οχι να δείχνουμε και αχάριστοι στη μόνη κοινότητα που αναγνωρίζει την ύπαρξή μας ως επαγγελματικό κλάδο!!!

 

Γιατί εγώ έτσι νιώθω! Είναι το μοναδικό μέρος που νιώθω ότι έχω τα ίδια προβλήματα τις ίδιες ανησυχίες και

τους ίδιους στόχους με πολλούς άλλους!!!

  • Upvote 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

MAKAP πολύ σωστή η παρατήρηση σου. Ομολογώ ότι μας βάζεις δύσκολα αλλά σαν να βρήκα κάτι!!!

 

Για γύρισε πάλι στα ελληνικά και δοκίμασέ το!

 

Αφού άλλαξα τη γλώσσα στα ελληνικά, σε λίγα λεπτά, μετά το μήνυμά σου, ήρθε το ενημερωτικό για το μήνυμα του JTB με πλήρες link.

Χαρούμενος προσπάθησα πολλές φορές να το ανοίξω αλλά δεν ανοίγει.

 

Ευχαριστώ για την προσπάθεια ...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.