Μετάβαση στο περιεχόμενο

Προβλήματα και Bugs από τη νέα πλατφόρμα


Engineer

Recommended Posts

εγω δεν ειρωνευτικα κανενα και απαιτω συγνωμη!

 

Την έχεις λοιπόν.

 

Συγνώμη .

 

Πάντως αγαπητέ συνάδελφε , το υφάκι που καταλογίζεις σε μένα , σε κάποια από τα post σου φαίνεται να υπάρχει.

 

Διάβασε ξανά και ψύχραιμα τις δημοσιεύσεις σου μία σελίδα μόλις πριν (post #232, #238) και θα διαπιστώσεις ότι και επιθετικές μοιάζουν να είναι (υποκειμενική προσέγγιση) και με "στυλάκι" διαρκών υποδείξεων .

 

Η ερμηνεία του γραπτού λόγου δεν είναι μονοσήμαντη επειδή δεν έχουμε τον άλλο απέναντί μας ούτε βρισκόμαστε σε τηλεφωνική επικοινωνία ώστε να ακούμε τον τόνο της φωνής του . Ας είμαστε προσεκτικότεροι στις διατυπώσεις μας προς αποφυγή παρεξηγήσεων.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, χαλαρώστε λίγο...

 

Fear, τα ιδια που λες θα ηθελα να ρωτησω κι εγω.

Ειναι πολυ κουλο εδω κι 1 χρονο να ψειρίζεται η αλλαγη-αναβαθμιση-μετακινηση, να μπαινει 2ος admin παρα τα "ο ενας κα μοναδικος" και τελικα το move να γινεται καταμεσής της αναγγελίας του 4014...

 

Όμως αυτα ειναι ερωτηματα που πρεπει να απευθυνονται μονο στον admin.

 

Επισης προς μοδς και σμοδς:

Ποτε θα μαθετε να μην απαντατε σε κατι το οποιο δεν σας αφορα;;;

Εσεις λαβατε ρε παιδια την αποφαση για το που, το ποτε το πως και το γιατι θα γινει η αλλαγη;

Απ'όσα ξερω, οχι. Ε, τοτε ρε gvarth, τι παιρνεις θεση;;;;;

Ή αφήστε το ερωτημα αναπαντητο, ή περιμενετε τον engineer να απαντήσει.

 

Αυτα, για να μην οξύνονται τα πνεύματα με απαντησεις απο αναρμόδια στόματα.

 

MAKAP...

+1 σε ο,τι ειπες...

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη συνάδελφοι αλλά δεν καταλαβαίνω τον λόγο που διαμαρτύρονται κάποιοι...

Το παν είναι να είναι ένα φόρουμ λειτουργικό και να αντλείς το περιεχόμενο που θέλεις χωρίς δυσκολίες. Υπάρχει κάποιο πρόβλημα πάνω σε αυτό? Γιατί εγώ δεν βλέπω να υπάρχει. Ο μέσος χρήστης αυτό είναι που κοιτάζει (ταχύτητα, ευκολία πρόσβασης στα θέματα που τον ενδιαφέρουν). Πέραν των όποιων τεχνικών προβλημάτων στην αρχή τουλάχιστον, σήμερα τα πράγματα βαίνουν καλώς!!

Περιθώρια βελτίωσης πάντα θα υπάρχουν αλλά μην τρελλαθούμε κιόλας δεν νομίζω ότι χρειάζεται να προσληφθούν κομπιουτεράδες, τεχνικοί ασφαλείας, software developers, ξερω εγώ πως τους λένε...Μια χαρά είναι το φόρουμ, δεν ξέρω τι απαιτήσεις έχουν κάποιοι αλλά συγχωρέστε με είναι κατά την γνώμη μου πάνω από τον μέσο (πείτε τον απλό) χρήστη.

Link to comment
Share on other sites

ikaros13 το φόρουμ εξακολουθεί να είναι πολύ αργό σε οποιαδήποτε ενέργεια, δεν θέλω να γκρινιάζω αλλά μην στρουθοκαμηλίζουμε ότι όλα είναι εντάξει.

 

Τα ίδια είχα πει και όταν έλεγαν πως φταίει η cache...το φόρουμ είναι αργό και δεν είναι φυσιολογικό (πολύ καλύτερα από όταν πρωτοανέβηκε αλλά όχι καλά) .

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς αργό? Στην περιήγηση? Γιατί δεν βλέπω κάποιο πρόβλημα σε αυτό. Αν εσύ ή κάποιος άλλος συνάδελφος έχετε πρόβλημα ταχύτητας οκ..πάσο δεν το γνωρίζω αυτό. Αλλά τι παίζει ρόλο και σε μένα πχ είναι 'γρήγορο' και σε εσένα 'αργό'? Πάνω κάτω όλοι στις ίδιες ταχύτητες κινούμαστε. ΙΕ9 χρησιμοποιώ, δεν ξέρω αν βοηθάει αυτό...

Link to comment
Share on other sites

όλα καλά παιδιά!

Λιγο πιο γρηγορο, λιγο πιο αργο... Καλή καρδια!

Και τα μελη να μην "πιανομαστε" και η ομαδα να μην "τσιμπαει".

 

Επίσης να σε ενημερώσω ότι το κόστος και μόνο ενοικίασης ενός managed dedicated Xeon server σε σοβαρή εταιρία είναι μεγαλύτερος από το ενοίκιο ενός γραφείου.

Χαιρομαι που πλεον το φορουμ μπορει και ανταποκρίνεται σε τοσα εξοδα.

Δεν ξερω μονο κατα ποσο ειναι προκλητικο σε περιοδους που οι συναδελφοι δεν μπορουν να πληρωσουν ουτε το ενοικιο των γραφειων τους, το φορουμ να εχει την top φιλοξενία και πολυ περισσότερο, να καυχιόμαστε γι'αυτο.

 

Οπως και να'χει, ωραίο είναι, αρκετα γρήγορο είναι, φχαριστουμε την ομαδα για την pro bono εργασια της και πάμε παραπάκάτω.

Edited by saltapidas
Link to comment
Share on other sites

.....Δεν ξερω μονο κατα ποσο ειναι προκλητικο σε περιοδους που οι συναδελφοι δεν μπορουν να πληρωσουν ουτε το ενοικιο των γραφειων τους, το φορουμ να εχει την top φιλοξενία και πολυ περισσότερο, να καυχιόμαστε γι'αυτο....

 

Μα δεν είδα κανέναν να καυχιέται για κάτι. Απλά το ανέφεραν ως απάντηση στην ανάκριση του Fear. Εσύ δηλαδή πιστεύεις ότι το φόρουμ δεν χρειάζεται ποιοτική τεχνική υποστήριξη και καλό σέρβερ ? Λογικές είναι οι τιμές.

Link to comment
Share on other sites

Αν λέω ΑΝ είναι οικονομικό το θέμα μήπως να ανοίγατε ένα λογαριασμό paypal για donation.

 

(το οικονομικό μου ήρθε με την λογική ότι μάλλον χρειάζονται εργατοώρες για να στρώση το όλο θέμα και οι εργατοώρες δεν είναι τσάμπα :

 

το donate απαιτει εκδοση αποδειξης δωρεας συμφωνα με τον κωδικα φορολογιας εισοδηματος, ειναι ακριβως ο λογος για τον οποιο κινειται αυτεπαγγελτα εισαγγελεας. επομενως ειναι φορολογικο το θεμα , και κατα τη γνωμη μου παντα, αρκετα επικινδυνο, μιας και το φορουμ δεν ανηκει σε μη κερδοσκοπικη οργανωση.

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν είδα κανέναν να καυχιέται για κάτι. Απλά το ανέφεραν ως απάντηση στην ανάκριση του Fear. Εσύ δηλαδή πιστεύεις ότι το φόρουμ δεν χρειάζεται ποιοτική τεχνική υποστήριξη και καλό σέρβερ ? Λογικές είναι οι τιμές.

Κοιτα, απο την στιγμη που κανεις κατι, μαγκιά σου. Δεν θεωρω σωστο το να αναφερεις ποσα ξοδευεις γι'αυτο.

Θεωρω πως η φράση αυτή είναι κάτι το περιττο, την στιγμή που ξέρω πως αν ο engineer το ζητήσει, όλη η ομάδα μοντ θα "τσοντάρει" για τα έξοδα.

Συνδυάζοντας όλα αυτά, πιστεύω πως ήταν κάτι το οποίο έπρεπε να κρατησει για τον εαυτό του.

Αλλά όλοι έχουν δικαίωμα στο λάθος.

Κι εδώ οφειλω να πω πως η λεξη "καυχιομαστε" ίσως να ήταν τελείως λάθος ως επιλογη.

 

Και πάλι, φιλε Νικ θα σε παρακαλέσω να μην στεκεσαι μονο στην ελαφρα κριτική μου.

Δες και τα άλλα που λεω διοτι ειναι ασχημο και αδικο να ασχολουμαστε ΜΟΝΟ με τις αρνητικες δηλώσεις ενός ατόμου.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.